MedvidekS

Ve tvých očíchVe tvých očíchNicholas Sparks

Hodně klišé a ke konci spíš detektivka s hodně štěstím pro postavy. Nicméně jako oddechovka stačí :-)

DilemaDilemaB. A. Paris (pseudonym)

Zhýčkaná od autorky jsem čekala nějaké wow nebo zajímavý zvrat, ale to nepřišlo. Nicméně i tak se knížka dobře čte a líbila se mi.

OponaOponaOndřej Hübl

Děsivá, ale skvělá knížka.

Potrhaná křídlaPotrhaná křídlaRuta Sepetys

Knížka se mi moc líbila, oblíbila jsem si hlavní postavy (kromě těch záporných) a strašně moc jsem všem fandila …

NikdyNikdyKen Follett

Trošku děsivé čtení v této době…jinak naprostý souhlas s komentářem EmillyT.

Životice: Obraz (po)zapomenuté tragédieŽivotice: Obraz (po)zapomenuté tragédieKarin Lednická

Proč jsme se o tomto neučili ve škole? Velice smutná kniha o jedné pozapomenuté události…

V pasti lžíV pasti lžíB. A. Paris (pseudonym)

Velice čtivá kniha, a to grande finále? Wow.

KlíčKlíčKathryn Hughes

Emotivní a dojemný příběh z prostředí psychiatrické léčebny, který vás vtáhne a nepustí.

Straka na šibeniciStraka na šibeniciDaniel Petr

Souhlasím s komentáři dole. Syrové a opravdové. Depresivní, ale stojí za přečtení.

Poslední knihkupectvíPoslední knihkupectvíMadeline Martin

To je tak milá knížka… I přesto, že je o válce, a obsahuje tedy logicky mnoho smutných událostí, je to velice krásný příběh, který jsem přelouskala za pár dní.

VolbaVolbaNicholas Sparks

Moje druhá knížka od Sparkse, a už chápu, že je tak oblíbený. Chtěla jsem si vzhledem k dnešní době přečíst něco milého a láskyplného, a přesně to jsem dostala. Sice se v knížce objevuje závažné téma, ale i přesto z ní budete mít hřejivý pocit.

Malibu v plamenechMalibu v plamenechTaylor Jenkins Reid

Knížky Taylor čtu ráda, Malibu nebylo výjimkou. Avšak v porovnání s ostatními knihami mi tam něco prostě chybělo… nicméně příběh je skvělý.

Odečítání pohybu souřadnicOdečítání pohybu souřadnicDaniel Petr

Souhlasím s tím, že autor píše čtivě. Ale jinak? Vůbec jsem tu knihu nepochopila … :D

Holubice a hadHolubice a hadShelby Mahurin

Fantasy čtu dvakrát do roka, takže nemůžu porovnávat. Nicméně tento příběh se mi velice líbil a postavy jsem si oblíbila. Jediné co se mi nelíbilo, byly někdy až přehnané vulgarismy. To mi tam prostě nesedělo.

Čekání na spoušťČekání na spoušťLidmila Kábrtová

Za mě super! Opět knížka, kde se vám všechny povídky nalijí do jednoho silného příběhu.

Místa ve tměMísta ve tměLidmila Kábrtová

Výborná knížka, přečteno jedním dechem. Ani mi to nepřijde jako povídky, jak skvěle se to prolíná.

Koho vypijou liškyKoho vypijou liškyLidmila Kábrtová

Wow, to mě hodně bavilo! Nevěřila bych, že se dá z tak “malé” knihy vytěžit tak silný a smutný příběh.

Vzpomínky ledního medvědaVzpomínky ledního medvědaJóko Tawada

Mně se knížka moc líbila! Nejen proto, že miluju medvědy, ale i proto, že to není žádný tuctový styl a knížka vás navnadí na zamyšlení se.

Rozhovory s přáteliRozhovory s přáteliSally Rooney

Ehrm takové honosné recenze? Tak tahle knížka mě hodně zklamala. Nejdřív jsem myslela, že mě to nebaví kvůli stylu psaní - autorka nepoužívá uvozovky na přímou řeč a celé je to zhuštěné… ale ne, ten příběh byl nuda a postavy nesympatické. Takže za mě nee

Mluví k vám kapitánMluví k vám kapitánMartin Moravec

Knížka mě neuvěřitelně bavila a obohatila i o pár zajímavých informací. Pro milovníky cestování a letadel určitě must have.

Sůl mořeSůl mořeRuta Sepetys

Ruta Sepetys píše krásně o smutných věcech. Jednou za čas si přečtu romány z tohoto odporného období světových dějin a vždy mě to rozbrečí. Přečteno za jeden den…

Děti nade všeDěti nade všeDelphine de Vigan

Čekala jsem maličko víc… nicméně aktuální téma, k zamyšlení.

Hned vedleHned vedleLeah Montgomery

Psychotrhrillery čtu jednou za čas, takže to není můj nejoblíbenější žánr a nemám úplně přehled. Tato knížka se však četla velice dobře, prolínají se tam dvě časové linie a na konci se vám to spojí. Jinak za mě je to opravdu psycho a doufám, že si autorka všechno vymyslela :-)

Říkej tomu, jak chcešŘíkej tomu, jak chcešBrigid Kemmerer

Všechny tři knížky autorky jsou výborné. I přesto, že jsou hlavní postavy na střední škole, problémy, které řeší jsou až moc dospělé. Výborně napsáno, napínavé až do konce.

NelíbánkyNelíbánkyChristina Lauren

Americká romantická komedie …

Král medvědůKrál medvědůJames Oliver Curwood

Miluju medvědy, takže pro mě balzám na duši. Na konec roku jsem si nemohla vybrat milejší oddechovou knížku :-)

29.12.2021

Polovina tebePolovina tebeBrit Bennett

Doporučuji k přečtení, spousta témat a osudů na 300 stránkách.

29.12.2021

Krutá volbaKrutá volbaDiane Chamberlain

Tak to bylo emoční jízda… Výborný příběh s velice propracovanými postavami.

12.12.2021

Utajená sestraUtajená sestraDiane Chamberlain

Diane je moje oblíbená autorka, sáhnout vedle u ní nejde :-) Děj výborný, v půlce už mi to všechno sice začalo být jasné, ale i tak je knížka skvělá.

08.12.2021

Před bouříPřed bouříDiane Chamberlain

Knížka s dějem z pohledu více postav. Velice propracovaný a smutný příběh. Spoustu věcí jsem si spojila sama, ale takový konec jsem nečekala. Doporučuji :-) Jo a malilinko mi to připomíná Jodi Picoult a její knížku Nejsem jako vy.

05.12.2021