MartinkaSl MartinkaSl komentáře u knih

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Silný příběh, který byl bohužel chaoticky sepsán. Přeskakování v ději mi bohužel čtení velmi znepříjemňovalo.

15.06.2021 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha mne ze začátku moc nezaujala, ale od poloviny se četla sama.

Odpočinkový příběh s detektivním pozadím.

01.03.2021 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Příjemná oddechová kniha s krásně popsanými místy v Kodani. Z knihy opravdu hygge vyzařuje. Líbil se mi autorčin styl psaní, vytkla bych “rychlý” konec.

11.01.2021 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Do knihy jsem se nejdříve nemohla začíst, ale poté mě svým příběhem plným bolestí a smutku naprosto pohltila.

Ukázala mi další z hrůz války a donutila mě přemýšlet, že v dnešní době řešíme samé blbosti.

Krásná kniha!

18.11.2017 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sedmý díl série Harryho Holea, moje první knížka od Nesba! Slyšela jsem od kamarádky, že Nesbø píše výborně, ale ne, že je génius!
Knížku jsem sice četla děsně dlouho, protože jsem neměla moc času, ale naprosto mě nadchla! Úžasně promyšlený mrazivý příběh, skvěle propracované charaktery a velkolepý konec!

26.05.2017 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Velice silný příběh matky, který ukazuje bolest a utrpení způsobené válkou. Také krásně zachycuje rozdíl mezi mužským a ženským myšlením.

01.12.2022 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Nemám slov!

Moje první kniha od dua Lars Kepler a jsem naprosto nadšená! Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrahem. Za mě nejlepší severská detektivka, kterou jsem kdy přečetla.

26.08.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Trochu jiný Nesbo, ale stejně dobrý jako při sérii s HH. Možná i lepší. Kniha se mi líbila, zajímavé zpracování postav, ke kterým během knihy měníte názor. Čekala a doufala jsem v jiný konec.

28.03.2021 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Nejsilnější, nejkrásnější a bohužel i nejsmutnější kniha, jakou jsem kdy četla.

29.08.2020 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Klasická Hartlova oddechovka, která nezklame.

Chvilku mi trvalo se zorientovat v postavách, charaktery byly malinko podobné těm z Hartlových knih minulých, ale to se dalo čekat, když jsou od stejného autora.

Každopádně účel - odpočinout si u nenáročné knihy - splnila.

19.07.2020 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Skvělá oddychovka, čte se úplně sama.

Možná je to více čtení pro muže než pro ženy, ale jako fanynce Hartlových knih mi to vůbec nevadilo.

02.05.2020 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Skvělá odpočinková knížka, která byla plná úžasných myšlenek. V mnoha věcech jsem se s Aňou shodla a po přečtení knihy mi připadalo, jako by jsme se už dlouho znaly. Navíc jsem zjistila, že pochází z mého okolí.
Knížka byla lehce napsaná, kapitoly mi svou krátkostí skvěle sedly. Ohromné plus za ilustrace!

10.07.2017 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Do knihy jsem se zpočátku nedokázala začíst, některé pasáže mi přišly nudné. Ale nakonec jsem se do knihy začtla, u některých pasáží dokonce pobavila. Ale nejvíce si z knihy nesu zátěž války, inspiraci sílou a výdrže Pavla a motivaci, abych byla lepším člověkem a snažila se být s každým v míru, i když to občas nejde.

21.05.2017 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Ke knize jsem se dostala až při povinné četbě. Ze začátku mě námět knihy i kniha celkově dost zaskočila. Děj knihy mě začal bavit až ve druhé polovině, kde se začala ukazovat pravá tvář členů rodiny.

12.03.2017 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

(SPOILER) Opět skvělý Harry Hole!

Nesbo se touto knihou trochu “láme, zlepšuje, příběhy začínají být temnější.

Bavila mne zápletka, příběh provázející celou knihu, ačkoliv mne překvapilo téma Armády spásy. Když jsem poprvé slyšela, že bude součástí této knihy, nebyla jsem nadšená a bála jsem se, zda mě příběh bude bavit.

Každopádně v knize byly skvělé zvraty, napínavý děj a samozřejmě autorovo známé vyvrcholení příběhu v posledních stranách.

12.12.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Skvělá, ale šílená kniha.

Příběh, který je dle mého názoru ne až tak nepravděpodobný. Současná společnost je čím dál tím temnější a je schopná všeho.

Od knihy jsem čekala možná o trochu více, každopádně se mi líbila myšlenka v závěru knihy.

13.07.2023 4 z 5

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

Pro fanynku true crime, jako jsem já, byla tato kniha “must read”. Ted Bundy pro mě není nikým novým, poprvé jsem se o něm jako spousta dalších zde dozvěděla od holek z Opravdových zločinů.

V knize je popsán celý život Teda se spousty detailů, kniha je poutavě napsaná a navozuje mnohem větší hrůzu než filmy/podcasty/dokumenty, které jsem dosud o Tedovi viděla a slyšela.

Doporučuji přečíst každému, kdo se alespoň trochu o true crime zajímá.

08.01.2023 5 z 5

Poprvé a rozhodně ne naposled Poprvé a rozhodně ne naposled Hugo Hartman (p)

Vtipná a dost realistická knížka vyprávějící příběh o lásce dvou holek. Kniha je velmi čtivě napsaná, líbilo se mi zasazení do opravdu českého prostředí. Škoda, že se česká literatura k takto skvělým knížkám dokopává až teď, a ne když jsem sama byla teenagerem.

31.07.2022 5 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Skvělý psychologický román, který mě plně pohltil.

Malinko mi překáželo, že byla kniha psána z pohledu obou hlavních hrdinek, ale ve výsledku to přispělo ke kvalitě knihy.

Kniha čtenáře nutí k tomu, aby se zamyslel nad tím, jak by v určitě situaci jednal on sám.

Myslela jsem si, že konec knihy od poloviny příběhu předvídám, ale opak byl pravdou. Konec knihy mne příjemně potěšil.

12.03.2020 5 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Silná kniha.

I když se nečte úplně lehce, vystihuje všechny bolesti, strasti a situace, které naši předkové museli vytrpět.

Je neskutečné, co lidské tělo a duše vydrží.

21.01.2020 5 z 5