Martiiiik Martiiiik komentáře u knih

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Po knize Ikabog jsem se malinko děsila, jaká tato kniha bude.. A trvalo mi téměř půlku se do příběhu vžít, až jsem si říkala, jestli je vhodná doba.. Ale pak mě to najednou chytlo a byla jsem zvědavá, jak bude vypadat ten pohádkový konec :-) A že slzička ukápla.. :-) Ale souhlasím s tím, že je dobré, že je kniha doporučena až od osmi let, protože tohle by můj šestiletý synovec vážně nedal :-) Ale za ty dva roky to zkusím :-) Doporučuji :-)

05.01.2022 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Skvělá kniha, jako obvykle. Přečtena jedním dechem, nešla odložit.. ani ve dvě ráno :-D Vůbec nedokážu pochopit, že na začátku autorku nikdo nechtěl vydat, její knihy jsou tak úžasné.. Vždycky vcucnou do děje a nepustí až do úplného konce.. A že byl zase překvapivý.. :-) Prostě autorku doporučuji všema deseti :-)

04.01.2022 5 z 5

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

Tak jsem se konečně dočkala :-) Velmi vydařená kniha, i když jsem nečekala nic jiného :-) Zajímavý příběh, i když trochu nahánějící strach :-) vždyť by se něco takového vlastně klidně mohlo stát!! Ve špatný čas na špatném místě a je to v pytli :-D A k autorově vypravěčskému talentu se opravdu není třeba vyjadřovat :-) tak šup sem s další knihou :-)

02.01.2022 5 z 5

Zvěrolékař a kočičí historky Zvěrolékař a kočičí historky James Herriot (p)

Miluji kočky, jednoho rošťáka mám doma, takže mě to moc bavilo.. jako vždy byly někdy příběhy smutné, někdy veselé a jindy dokonce velmi povznášející .. :-) ale autor je ve vyprávění prostě špice a bavilo mě to od první minuty do poslední, kde mi to bylo moc líto, že je konec :-) Ale už se nemohu dočkat další knihy :-)

22.12.2021 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Konečně zase příběh z domácí krajiny :-) moc dobrá zápletka, hezky propracovaný.. motiv všeho jsem tedy čekala trochu jiný, ale je fajn, když autorka čtenáře převeze :-D příběhy z přírody jsou fajn, i když člověk má na všechno svůj názor a některé praktiky se mu opravdu hnusí.. a střílet rysy k tomu opravdu patří.. moc se mi kniha líbila :-) a doporučuji :-)

22.12.2021 5 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Tak tohle se velmi povedlo :-) Zajímavý případ, zajímavé téma, i když trochu smutné.. Víc ze života, žádná pohádka.. A nad některými myšlenkami srdce usedá.. :-( Ale zase na druhou stranu tu svítí naděje, lidé, kteří bojují.. Dle mého názoru autorova nejlepší kniha :-) A už se těším na další :-)

15.12.2021 5 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Tak za mě hodně velká slabota.. po půlce knihy jsem přemýšlela, že ji odložím.. pak se konečně začalo trochu něco vysvětlovat, tak jsem si říkala, že sice půlknihový rozjezd, ale dobře.. ale už ke konci to bylo zvláštní a konec to ještě zazdil úplně, jako kdyby to prostě muselo po dvou stranách skončit a spousta věcí zůstala s otazníkem.. tohle se za mě nepovedlo.. tak snad příště :-)

12.12.2021 2 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Nebylo to vůbec špatné, jen mi asi opravdu nesedí, když český autor umísťuje děj knihy do vzdáleného prostředí, na to si můžu přečíst severskou krimi... Na druhou stranu je autorka výborný vypravěč a celý příběh měl zajímavou zápletku.. Líbí se mi, když to vlastně zpočátku vypadá na úplně jiný příběh než z toho na konci je :-) Ale už by se mohl Josef Bergman přestat toulat po světě :-D Těším se na další knihu :-)

10.12.2021 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Tak toto bylo velmi zajímavé dílo.. Docela z toho šel strach :-D Občas i trochu víc :-) Střídání ve vyprávění z deníku Sáry kdysi a Ruthie dnes bylo dobré.. celý zprvu nejasný příběh se tak postupně skládal dohromady a až na konci se vyjevil v celé své hrůzné podobě.. A že to byl konec.. Brrr.. Jsem ráda, že je to jenom kniha a asi na výlet do lesa v zimě jentak nevyrazím.. :-D Takže doporučuji těm, kteří se chtějí trochu bát a rádi se nechají vtáhnout do strašidelného příběhu :-)

08.12.2021 5 z 5

Zvěrolékař v povětří Zvěrolékař v povětří James Herriot (p)

Zase výborná kniha, jako vždy :-) spousta zvířecích příběhů, šťastných i smutných.. a do toho autorovy zážitky z války.. a jsem moc ráda, že autor přežil.. i když si myslím, že o spoustě věcí autor nechtěl mluvit.. jako kdyby ta místa, kde by jinak bylo něco smutného, raději prokládal vzpomínkami na své civilní povolání.. láska ke zvířatům a touha pomáhat zde vychází z každé věty.. už teď se těším na další knihu :-)

02.12.2021 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Tak to zase ukáplo moře slz... Hrůzný příběh tří sester, o jejich nezdolné vůli a síle pramenící z jejich soudržnosti, ze slibu otci, že se navždy o sebe navzájem postarají, za každou cenu.. Část knihy je věnována jejich dalšímu životu, v Izraeli.. Je zde velmi důkladně vykreslený pocit viny přeživších.. A že může být devastující více než Nacisté.. a to do konce života.. Dnes už si neumíme představit, co si ti lidé museli prožít.. Ale i to málo stačí ke změně pohledu na svět... Hodně silná kniha, tak si dejte pozor..

01.12.2021 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Již se druhou knihou se autorka stala mou oblíbenou :-) Má příběh výborně zpracovaný, očividně bude pokaždé jiné prostředí :-) A hlavní hrdina se vždycky někam přimotá, občas ani nechce :-D Je to do detailu propracované, nejsou zde žádná hluchá místa.. a občas čtenáře čeká velké překvapení :-) Jsem zvědavá, co se bude dít v další knize :-)

29.11.2021 5 z 5

Mé lži Mé lži Heather Gudenkauf

Z minulé knihy jsem byla nadšená, tady už malinko méně.. Ne že by byla špatná, ale asi byla tak nějak průhlednější.. :-) Zase zajímavý příběh, zajímavé postavy, občas velmi děsivé.. :-D Konec se dal docela dobře vytušit, kromě detailu kdo :-D Jinak to bylo vcelku čtivé.. :-) A další knihu si určitě přečtu :-)

29.11.2021 4 z 5

Dívka na kolejích Dívka na kolejích Heather Gudenkauf

Na knihu jsem narazila náhodou a vůbec mě nenapadlo, jak moc se mi bude líbit :-) Super bylo, že se děj odehrával z pohledu více postav, společně se zápisky z deníku jedné z postav... Musím uznat, že jsem si ani trochu neškrtla, co se týče konečného rozuzlení.. I když zpětně to naprosto dává smysl :-) Takže za mě vřele doporučuji, jdu se pustit do autorčiny další knihy :-)

25.11.2021 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Autorka se knihu od knihy lepší, tohle byla úplná bomba :-) Zajímavé téma, trochu tradice, náboženství, maloměsta, lží, přetvářky, dobra i zla :-) Konec byl docela nečekaný, i když malé tušení tam bylo :-) Vřele doporučuji a už se těším na další knihu :-)

23.11.2021 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Super kniha, jako vždy :-) Četla se jedním dechem a přiznávám, že jeden den, to fakt nešlo odložit :-) A už teď se těším na další knihu :-)

21.11.2021 5 z 5

Poslední důkaz Poslední důkaz Jeffery Deaver

Opět výborná kniha :-) Také souhlasím s předchozím komentářem, že příběh zmizelé dívky tam vůbec nemusel být.. Ale jinak výborné, konečně se člověk dozvěděl příběh Colterovy rodiny :-) Vždy se něco děje a člověk si říká "a teď přijde to, jak to bylo doopravdy" :-D, jak je pro autora typické :-) A také jsem docela zvědavá, jestli přijde další díl s Colterem Shawem.. Umím si docela dobře představit, že tato kniha by byla důstojným zakončením :-) I když by mi to bylo asi trochu líto :) Tak se nechme překvapit :-)

19.11.2021 5 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Tak u této knihy jsem měla velmi rozporuplné pocity.. Nejenže jsem měla pocit, že se pořád mluví o tom samém dokola, k tomu mě ještě hlavní hrdinka neskutečně lezla na nervy.. A to asi nejvíc, co se mi kdy stalo.. :-D Takže jsem celou knihu myslela na to, ať se konečně probere :-D Co ale zvedlo mé hodnocení byl příběh.. Ten byl hodně překvapivý.. Ale Spálená obloha a Vyvrhel se mi líbily trochu víc.. :-)

11.11.2021 4 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Kniha se mi moc líbila.. Nebylo to zase nic extra originálního, jen pěkný příběh, který nešlo odložit.. Člověk si musí počkat až do samotného konce, aby věděl téměř vše.. :-) Prolíná se děj tenkrát a nyní :-) Takže vše pěkně pomalu a postupně.. Četla jsem všechny přeložené autorčiny knihy a i tuhle mohu pouze doporučit :-)

08.11.2021 5 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Zajímavá kniha :-) Celou knihu je člověk napjatý, co se z toho nakonec vyloupne.. :-) Autor krásně udržuje čtenáře v napětí celý čas.. :-) Rozhodně je to velmi zajímavé téma a asi mě to ponoukne trochu si rozšířit velice povrchní znalosti problematiky :-D a věřím, že nebudu sama :-) PS: doufám, že konec knihy je opravdu fikce :-D kdo četl, pochopí :-) kdo ne, doporučuji přečíst :-)

04.11.2021 5 z 5