MamaKnihomolka MamaKnihomolka komentáře u knih

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak tahle ta kniha mě naprosto rozsekala, pohltila a stala se mou další z oblíbených od CoHo.
Obálka je nádherná a originální, jen mě mrzí že je to pevná vazba a ne měkká jako ostatní její knihy. Co se týče názvu tak jsem si říkala proč nakladatelé změnily její název, proč knihu nenechali pojmenovanou tak, jak ji pojmenovala autorka (Verity). Ale po přečtení jsem zjistila, že název Pravda,nebo lež je naprosto trefný.
Jako většina autorky knih je velice čtivá a snadno se čte. Těžko se mi od ní odtrhávalo. Děj mě pohltil natolik, že jsem celý den přemýšlela jak bude děj pokračovat a co se ještě víc může stát. Při četbě jsem procházela různými pocity od znechucení přes smutek až po zděšení a překvapení. Jakožto pro matku pro mě určité pasáže byly dost stresující až se mi tajil dech.
Jelikož je hlavní hrdinka spisovatelka, myslím, že mnoho pocitů a myšlenek pochází přímo z hlavy Colleen.
A ten konec?? Málem jsem měla infarkt. Poslední kapitola mě naprosto položila. Četla jsem a četla a jen valila oči.
Rozhodně doporučuji všem příznivcům Colleen Hoover a fanouškům thrillerů.

08.06.2020 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Tak jsem se konečně dokopala a přečetla si úžasný a vychvalovaný horor od mého oblíbence.
Musím říct, že mě příběh naprosto pohltil už od začátku, nemohla jsem ho dostat z hlavy. Kniha byla čtivá a děsivá. Od teď se rozhodně budu v hotelech bát. King totiž umí úžasně popsat strašidelnou atmosféru. Dočista ve vás probouzí hrůzu a lidé s velmi bujnou fantazií noci nebudou mít lehké.
Jelikož jsem nikdy neviděla ani film, tak jsem to po přečtení napravila. Upřímně se nedivím, že film s Jackem Nicholsonem sám autor doslova nenávidí. Taky se mi nelíbil, ale ten z roku 97 je jiná káva. Rozhodně se mnohem víc blíží knize. Je i rozdělený na tři části a má dohromady 4 a půl hodiny a i sám King si v něm zahrál.
Abych se vrátila ke knize, rozhodně je to psycho. No představte si, že jste doslova uvězněni v horách v osamělém hotelu a váš milý choť vás chce zabít. Žádná sranda. I přes to všechno u mě dál To vede. ????

06.06.2020 5 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Musím se přiznat, že kromě povinné četby jsem poezii obcházela obloukem. A nechápu proč.
Kniha je velmi příjemná zejména před spaním. Člověka příjemně naladí a zklidní.
Když člověk věnuje pozornost textům, mnohé věci si uvědomí. A proto je tato kniha úžasná. A k tomu ty fotografie. Nádhera

02.06.2020 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Vtipné, trefné, pravdivé obrázky a texty. V mnohém jsem se našla. Parádní vložka mezi knihami. Úsměvná kniha pro každého knihomola.

25.05.2020 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Má první kniha od této autorky a po přečtení anotace jsem si říkala jaká to bude bomba. Kniha byla rozhodně čtivě napsaná a stále jsem ji měla v hlavě, co se bude dít dál.
Zmizení dítěte. Je to naprosto silné téma. Pro mě jako matku totálně srdcervoucí představa.
Autorka velmi realisticky popisuje průběh vyšetřování. Někdo si stěžuje, že se půlku knihy nic neděje, ale ono tak vyšetřování nejspíš funguje.
Kniha byla rozhodně moc dobře promyšlená a propletená, ale pro mě snadno předvídatelná. Bohužel jsem čekala asi něco jiného.

24.05.2020 3 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Potřebovala jsem na pár večerů změnu od thrillerů a tak jsem doslova na blint sáhla po krátkém příběhu L. J. Shen. Knihu Vicious jsem teda nečetla, ale myslím, že mi to vůbec nevadilo.
Moc se mi líbilo, že v průběhu nebyla žádná"omáčka". Šlo se rovnou na věc, a to doslova! ????
Jinak co se týče postav tak mě Melody noc bavila. Hlavně ty její poznámky byly super a do příběhu přesně zapadaly. A z Viciouse jsem měla fakt strach.
Sice je v knize snadno předvídatelný děj, ale jako oddechovka je za mě fajn. Možná se někdy pustím i do toho Viciouse a Ruckuse.

22.05.2020 3 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Má druhá kniha od Fitzeka a opět skvělé čtení. Už na první pohled jsem si zamilovala velmi zajímavou a nápaditou obálku knihy.
Kapitola jsou krátké, což za mě je rozhodně plus. Dodává to více na čtivosti a kniha je hned přečtená díky oné větě "ještě jednu kapitolu".
Námět je opět nápaditý a propletený, že jsem sama byla stejně zmatená jako hlavní hrdinka. Velmi mě zajímá lidská psychika a nechtěla bych být nikdy v kůži Emmy. Nebýt schopná rozlišit realitu od bludů musí být příšerné. Ve zvratech je Fitzek machr. Při četbě je vše v pohodě a najednou bum a pak jen jakože cože? Jak se to mohlo stát? Samozřejmě jsem měla mnoho tipů, ale spíše jsem přemýšlela stejně jako hlavní hrdinka.
Fitzek ji napsal ke svému desátému výročí a moc se mi líbí konec knihy, kde děkuje svým čtenářům a zveřejňuje nějaké jejich dopisy. Velmi oceňuji, že uvádí svou e-mailovou adresu kam mu můžete napsat. Je vidět, že si svých čtenářů velmi váží.

20.05.2020 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Na úvod chci říct, že romanťárny moc nečtu, ale tuhle knihu si člověk chce přečíst i když vlastně nechce, protože se s touto knihou doslova roztrhl pytel. A chápu proč. Kniha z hudebního prostředí byla má první a moc mě bavila. Bylo to něco úplně jiného, což oceňuji.
Autorka umí psát čtivě a když začnete, těžko se odtrhnete. V knize jsou používáné krátké, jednoduché věty, které povzbuzují ještě víc ke čtivosti.
Hlavní postava Gabby mi byla velmi sympatická, obyčejná a od rány. A nad jejím vztahem se svým bratrem jsem se tetelila. Co se týče Saši, největšího sexouše knihy. Tak bych mu změnila jméno. Prostě se mi k němu vůbec nehodilo.
Co se mi líbilo nejvíc bylo to, že i neodolatelně krásný kluk má zaschlé sliny v koutcích úst a smrdí mu z pusy. Prostě jsem ráda, že ty všechny postavy jsou reálné a lidské nechápejte to tak, že se mi líbí smradlavý dech a zaschlé sliny. Jinak bych si s Gabby rozhodně místo vyměnila, za tu všechnu srandu by to stálo.
Každopádně to byla romanťárna jako prase a u některých pasáží jsem se od srdce zasmála. A ty hlášky...no je vidět, že autorka má smysl pro humor.

13.05.2020 5 z 5

Slepí Slepí Alex F. Brady

Nedočetla jsem. Hlavní hrdinka mě štvala a úplně jsem ztratila chuť vědět co bude dál.

10.05.2020

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Musím ocenit zvláštně zajímavý námět. Spolubydlící spící v jedné posteli a nesmí se potkat. Fakt super. .
Kapitoly se střídají z pohledu Lea a z pohledu Tiffy, která je mimochodem správně praštěná a její styl musí být top. Kniha odsýpá rychleji díky lístečkům, které si navzájem nechávají po celém bytě. Co se týče těchto dvou tak mě opravdu pobavila sprchová scéna.
Velmi jsem si oblíbila Holly, která byla úžasná a roztomilá. S Richiem a Rachel jsem se vždycky zasmála.
Bohužel musím napsat to, že se vlastně nic moc v knize nedělo a děj byl snadno předvídatelný. Ale rozhodně je to výborná odpočinková kniha, s tímto super námětem si autorka mohla více pohrát.

10.05.2020 2 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Tento příběh je pro mě hrozně důležitý. Nejen, že se řadí mezi mé oblíbené knihy od Stephena Kinga, ale také byla má první od něj.
I potřetí jsem stále měla mrazivý pocit v zádech. Zlo přímo čiší ze stránek a u konce se nedá odtrhnout.

King prostě umí nastolit hrozivou atmosféru, že při čtení večer mi tlouklo srdce tak, jakoby se mělo vydrat napovrch. Nejsem žádný strašpytel, ale má fantazie je bujná a tak si vše detailně vybavím. Při čtení i teď po ní mám při pohledu na našeho kocoura divný pocit. I takové následky na vás může kniha zanechat jako to, když vedle vás jde, ohlížíte se přes rameno.

V mnoha věcech jsem Louise fakt chápala. Když člověk přičichne k něčemu takovému, je těžké se od toho držet dál a neposunovat hranice. A k tomu ta bolest ze ztráty...
Dřív mi ten konec vadil. Teď už tolik ne. Asi je to jen tím, že vím, jak to skončí a není to pro mě takový šok.
I po letech patří mezi mé nej.

Podle knihy je samozřejmě natočen film, který mnozí znáte, aniž jste si toho vědomi. Já osobně velmi doporučuji provedení z roku 1989 (Hřbitov domácích zvířátek), protože to má děj nejvíce podobný knize, nejspíš i protože scénář psal sám autor a i si v něm zahrál. Naopak zpracování z roku 2019 (Řbitov zviřátek) je příšernost. A film z roku 2023 (Řbitov zviřátek: Pokrevní linie)? Neviděla jsem ho a podle traileru asi ani nechci.

05.05.2020 5 z 5

Spermie v kelímku Spermie v kelímku Ivana Kulhánková

I když se mě toto téma netýká, jsem moc ráda, že jsem si knihu pořídila a přečetla. Jsem porodní asistentka a tak mě téma problematiky s početím zajímá. Autorku sleduji už delší dobu na Instagramu a mám ji ráda.
Už po pár stránkách jsem věděla, že se mi bude kniha líbit. Text je psaný tak jak Ivče zobák narostl a tím je to osobitější. Měla jsem pocit jakoby mi svůj příběh vyprávěla kamarádka, i když těch cizích výrazů tam občas bylo dost.
I když teď autorka čeká už druhé miminko přesto jsem měla obrovskou radost, že se jim to povedlo.
Rozhodně doporučuji všem, kteří mají podobný nebo stejný problém. Díky Ivče se jim alespoň na pár hodin/ dnů zlepší nálada.

03.05.2020 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Nejprve bych chtěla zmínit, že knihy tohoto typu vůbec nečtu, ale toto téma mě zajímá a chtěla jsem poznat co na tom ti lidi mají a hlavně matky. Jak se to vůbec může stát... Jak se říká "alkohol je metla lidstva" a velmi aktuální téma dnešní moderní doby.
Mou recenzí rozhodně nechci autorku urazit, ale nedokážu si jako matka představit, že si koupím flašku když je mému dítěti cca 8 týdnů, prostě mě to nejde do hlavy. Také jsem tedy nepochopila zvláštní přístup autorky manžela k přispívání na domácnost. Musím přiznat že mě občas štval. Nechápala jsem také tu nekomunikaci mezi sebou.
U kapitol, kde autorka popisuje své pití, kolik vypila, na co myslela apod. jsem jen kroutila hlavou a říkala si : " hrůza, hrůza".
Knihu ozvláštnily texty z pohledu jejích blízkých a zápisky z deníku při léčbě, jen mě mrzelo, že se autorka více nerozepsala co během léčby prožívala a jak probíhala. Myslela jsem, že se na tuto část autorka více zaměří, aby čtenáři, kterých se to týká věděli co je čeká.
Každopádně se mi kniha hodně líbila a byla velmi čtivá a doporučovala bych ji snad každému, protože nikdy nevíte kdy se toto téma může týkat vás nebo vašich blízkých. Autorku obdivuji, že šla takhle s pravdou ven. Klobouk dolů.
Výborný nápad bylo vložení kontaktů na pomoc s alkoholem v každém kraji.

30.04.2020 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Ke knize mě přivedl zajímavý námět. Knihy z prostředí psychiatrie zbožňuji. Vůbec jsem nevěděla do čeho se pouštím a ze začátku mě vůbec kniha nebavila a nechápala pořádně o čem je. Zejména mi nešlo do hlavy proč si zrovna Theo myslel, že jen on ji vyléčí. Hodně jsem přemýšlela jestli v tom není tajná láska chorého člověka, který si hraje na psychoterapeuta. Na konci jsem vše pochopila a mé pochybnosti se vysvětlili.
Jak už jsem zmínila, začátek byl velmi pomalý,ale cca od čtvrt knihy děj začínal nabírat obrátky.
Kniha se skládá z vyprávění Thea a z deníkových zápisků Alicie, které dodávají knize na čtivosti. Jak se začalo vyvíjet víc a víc věcí tak mi pomalu začalo vše docházet, ale nebyla jsem si svými úsudky jistá,jestli je to vůbec reálné aby se to mohlo stát. Mohlo. I když jsem podobný konec a vysvětlení zápletky čekala,tak jsem tomu stejně nemohla uvěřit. Myslím, že by byl podle knihy i skvělý film/ horor.
Původně jsem chtěla dát jen 3*, ale za ten konec a zápletku musím dát 4*.

27.04.2020 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Opět skvělá kniha se silným příběhem a velmi častým tématem v mnoha párech. Neplodnost je obrovská zkouška vztahu, který většinou takový psychický nápor nevydrží.
Jako ženu z oboru a matku mě velmi zajímaly pocity jaké Quinn měla. A nad kterými mě bolelo srdce. Sex, naděje, zdrcení. Nedokážu si představit, že tyto slova a pocity by mě doprovázely šest let a já se nezhroutila.
Při čtení jsem měla sto chutí křičet " proboha mluvte spolu!" a nebo "ne, to nemůžou zvládnout", tajila jsem dech a nevěřila vlastním očím. Myslela jsem na knihu a na Quinn a Grahama celé dny a těšila se až budu moct v knize pokročit. Mimochodem Grahama jsem si zamilovala hned. Jeho poznámky a jeho povahu. Milující, vytrvalý a se zlatou trpělivostí.
Jediné co mě maličko vadilo byly delší kapitoly.
Při četbě jsem si procházela mnoha pocity. Od úzkosti a smutku přes slzy, štěstí až po uvědomění, že někdy si pro nás život nachystá zvláštní situace a prohry, ale vždycky bysme měli být vděční za to, co máme a nikdy to nebrat jako samozřejmost.

24.04.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Začala jsem četbu knihy s tím, že to bude taková průměrná kniha o domácím násilí. Miluju když mě kniha překvapí, protože tohle rozhodně není žádný průměr.
Neuvěřitelně uvěřitelný příběh plný zla, přetvářky a lží, při kterém jsem měla silný pocit úzkosti a držela hlavní hrdince palce. Hltala jsem knihu od začátku dokonce. A za šťastný konec se modlila. Stále jsem si v hlavě opakovala ,,Ty vo*e to je psycho."
Nedokázala jsem pochopit, že si ho vzala už po půl roce známosti,ale pak mi došlo, že s jeho nadšením a povahou by se stejně dokázal přetvařovat i roky, jen aby si to po tom náležitě užil.

16.04.2020 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Další úžasná kniha, která se řadí na druhé místo mých nejoblíbenějších knih od Colleen, i když to ze začátku vůbec nevypadalo.
Když jsem knihu začala číst, příběh mi připadal laciný a bez nápadu. Co taky čekat od sobecké a arogantní puberťačky, která se najednou zamiluje do grázla s tetováním a pochybnou pověstí. Mimochodem Holder se mi hned zalíbil stejně jako hlavní hrdince.
Kniha obsahuje neuvěřitelně silný příběh plný smutku, lží, lásky a odpuštění. Doslova mi pukalo srdce nad shonem všech událostí, které postupně odkrývaly nové a nové lži a já si říkala: ,, Sakra, to už je moc. To už stačí. To přece nemůže zvládnout."
Jak Sky prohlásí, že by potřebovala oddych po konci kapitoly, který si ve vší smůle ona dál nemohla, tak já mohla a i musela abych ten celý příběh mohla rozdýchat.
Nedokážu si představit být v kůži Sky a věřím, že na lidské duši a psychice takovýhle nápor musí zanechat stopy.

14.04.2020 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Můj pořádně první re-reading. Před lety jsem přečetla celou sérii, ale Rozbřesk jsem si jako jediný vůbec nepamatovala. Miluju všechny knižní i filmové díly, ale člověk zapomene, že kniha je přece jenom lepší než film. Řádně se procítí všechny pocity postav a popisy prostředí, které jsou prostě pohádkové.
Moc se mi líbí, že samotná kniha je rozdělena ještě do třech. Dvě vypráví Bella a jednu Jacob. Mám radši kratší kapitoly, takže to bylo asi jediné co mi dělalo ze začátku četby problém.
Lea je dost protivná a ve filmu není pořádně vysvětleno proč. Díky knize jsem lépe pochopilia Ley chování a důvody. Rosalie mě v knize štvala a to ji ve filmu miluju. V knize na mě působila hrozně sobecky.
Každopádně jsem hrozně ráda, že jsem si knihu znovu přečetla a znovu se do ní zamilovala. Už jsem zapomněla jak je to vše tak dojemné a kouzelné.
P.S. Já jsem rozhodně Team Edward ❤️

09.04.2020 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Další díl série Roberta Huntera, kterou jsem si maximálně užila. Už na začátku knihy sám autor upozorňuje, že je kniha zcela jiná než všechny předchozí. Chris dokázal, že se dá psát i jinak než zajetý styl pěti předešlých dílů. Velmi mě oslovilo to, že většina zápletky a postav se zakládá na skutečných faktech a lidech.
Začátek knihy byl lehce pomalejší, ale poté nabral neskutečné obrátky. Během čtení jsem pořád čekala kdy se konečně objeví parťák Garcia. Chyběl mi tam. Ze začátku jsem se občas ztratila mezi všemi postavami, které se o případ zajímaly.
Čtenář díky knize nahlédne jak to chodí při vyšetřování případu FBI. Nahlédne i do oboru psychologie i psychiatrie. Více prostoru vyplňují metody a postupy vyšetřování. Tady je opravdu vidět, že autor ví o čem píše.
Autor perfektně popisuje mysl a psychologii vraha. Někdy jsem doslova valila oči a uvědomila si, že kdykoli se kdokoli může stát obětí takového maniaka, který nemá svědomí a cit.
Jsem ráda, že jsem se zase o něco víc dozvěděla o detektivu Robertu Hunterovi. Jeho minulost je oravdu pikantní a smutná. Nedivím se, že je takový jaký je.
Na konci příběhu do sebe vše dokonale zapadlo a já měla husí kůži. A popravdě.... obávala jsem se toho, že ho tentokrát nechytí.

06.04.2020 5 z 5

Kocour v klobouku Kocour v klobouku Dr. Seuss (p)

Suprově vymyšlený příběh, ve kterém s Kocourem v klobouku přichází i nepořádek a průšvihy.
Pro děti myslím, že naprostá bomba z hlediska velkých, překrásných a vystihujících ilustrací, které se mimochodem musí líbit i dospělým, tak i veršům, které se dobře čtou a příběh díky nim rychle plyne a pěkně se poslouchá.
Ano některé verše jsou krkolomné, ale myslím, že jinak překlad dost povedený.
Rozhodně si před Vánoci pořídím i Grinche. Víc knih v češtině není?

01.04.2020 4 z 5