Malíček Malíček komentáře u knih

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Knihy Markéty Lukáškové jsou neskutečně čtivé a vždycky mě dokážou vtáhnout naprosto mezi stránky a vyplivnout až na konci, stejně tak tomu bylo i u Majonézy k snídani. Líbí se mi, jak je příběh vystavěn, jak plyne, postavy jsou uvěřitelné a reálně popsané.

01.12.2022 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Abych byla upřímná, kniha nenabízí nic moc nového, je poměrně dost předvídatelná a hlavní hrdinka mi bohužel moc nesedla. Zároveň mě ale zaujal svět, ve kterém se příběh odehrává, na druhou stranu si dokáži představit, že i ten je lépe vykreslený. Nevím, do dalších dílů se asi pustím, ale určitě zatím tuto sérii nehodnotím jako něco úžasného, co by si měl každý přečíst.

01.12.2022 3 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

U Sparkse snad nejde udělat chybu a vybrat si špatnou knihu, protože všechno, co jsem od něj četla, se mi líbilo.
Bezpečný přístav je zajímavý příběh plný lásky i zrady, který se skvěle čte. Hlavní postavy mi byly sympatické a užívala jsem si to napětí, které prostoupilo celou knihu.

08.11.2022 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

K Massové se nebudu dlouho vyjadřovat, protože ona je pro mě prostě královna fantasy. Opět skvěle vykreslené postavy, napínavý děj, spousta scén, kdy jsem měla motýly v břiše i mravenčení po těle, napětí, romantika i drsné prostředí dvora. To vše v knize najdete. Navíc Cassian v hlavní roli... to prostě chceš.
OBROVSKÉ DOPORUČENÍ!

25.10.2022 5 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Sparks je prostě klasika, která nezklame. Další (romantická) kniha kombinující životní překážky, lásku, odhodlání, smutek i radost. Hlavní postavu, Russella, jsem si docela oblíbila, i přesto že jsem někdy nechápala jeho rozhodnutí, myslím, že jinak je to dobrák od kosti, který chtěl opravdu to nejlepší pro svou dceru.
Sedne mi autorův styl psaní, to ostatně dokazuje i množství knih, které už jsem od něj četla. Tento příběh je svižný, postavy jsou dobře vykreslené, děj je skvěle zasazen a jako čtenář jsem opravdu neměla problém se do knihy dostat. Mohu doporučit.

25.10.2022 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Rozhodně jedna z nejlepších fantasy young adult knížek, které jsem letos četla. Skvěle vystavěný svět, velmi originální děj, boží postavy, nádherná obálka a ještě ke všemu je to stand alone! A to prostě chceš.
Doporučuju všema deseti!

07.10.2022 5 z 5

Polibek v Římě Polibek v Římě Catherine Rider

Romantická oddechovka, která je na jednu stranu předvídatelná, ale na druhou tak milá, že to člověku ani nevadí. Hlavní postavy mi přišly fajn, děj knihy byl protkaný emocemi, zábavou, vtipem i smutkem. Celkově jsem si čtení této knížky užila, mohu ji doporučit dál zejména na dlouhá podzimní/zimní odpoledne, kdy člověk nemá nic lepšího na práci a chce se přesunout někam do ciziny - alespoň pomyslně.

07.10.2022 4 z 5

Slaďák Slaďák Philippa Rice

Kniha mě nijak extra nezasáhla, ale zasmála jsem se u ní a připomněla mi některé zamilované chvíle. Čtení, jestli to tak u komiksu vůbec lze říci, jsem si užila. Je to jednohubka na líné odpoledne.
Bylo to milé a autorčin styl kresby mi sedl. :)

09.09.2022 3 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Já určitě vím, že tuhle sérii nepotřebuju. :D
Čtení druhého dílu bylo pro mě docela utrpení. Kniha je velmi předvídatelná, hlavní postavy mě štvou pomalu vším, co řeknou, Eden i Tyler mi přijdou nevyspělí a jejich rozhodnutí jsou snad pouze na základě emocí.
Asi ale souhlasím s dalšími komentáři, když řeknu, že tento díl mi přišel o něco lepší než první, snad jen proto si někdy celou sérii dočtu. A taky proto, že nerada nechávám série nedočtené.
Sua sumárum za mě ale existujou mnohem kvalitnější knihy v tomto žánru.

09.09.2022 2 z 5

Někdo jiný Někdo jiný Laura Kneidl

Druhý díl ze série Někdo mě bohužel neoslovil tak, jak jsem si myslela a doufala po přečtení knihy Někdo nový.
Hlavní postavy Cassie a Maurice mi nevadily, ale zároveň mě nedokázaly nijak nalákat do děje. Ten mi přišel poněkud táhlý, spousta rozhodnutí hlavních postav mi dávala smysl právě jen proto, aby byla kniha delší. Autorčin styl psaní mi na druhou stranu ale pořád sedí, je nenásilný a její knihy na člověka dýchnou něco, díky čemuž člověk čte dál a dál i přesto, že ho kniha vlastně moc nezajímá. :D
Mohu doporučit hlavně kvůli krásný obálce, tahle kniha se vám v domácích knihovnách bude opravdu vyjímat.

09.09.2022 3 z 5

Sestry ve zbrani a písni Sestry ve zbrani a písni Rebecca Ross

Po delší době naprosto strhující fantasy příběh, kterému u mě hraje do karet i to, že je to stand alone. Začetla jsem se v podstatě od prvních řádků, autorčin styl psaní mi opravdu sedl, hlavní postavy mi přišly uvěřitelné a prožívala jsem s nimi každé trápení i výhru. Příběhově mě kniha zaujala, protože nic podobného jsem zatím asi nečetla, svět je velmi dobře vystavěn a zkrátka knihu jako celek hodnotím jako jednu z nejlepších, co jsem za poslední dobu četla.
ROZHODNĚ DOPORUČUJI!

05.07.2022 5 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Oddechová knížka z pera autorky Laury Kneidl nás přenesla do světa boháčů a ukázala nám, jak to v něm může chodit. První kniha z nové série Někdo mě poměrně bavila, dobře se četla, ale byla na můj vkus zbytečně dlouhá. A to hlavně když vezmeme v úvahu to, že je to čistě romantická kniha. Hlavní téma mě poněkud překvapilo, ale myslím, že je dobře, že knížka byla něčím ozvláštněna. Musím se přiznat, že postava Mickey mi moc nesedla, spoustu věcí jsem jí nevěřila a nemohla jsem se s ní ztotožnit, a Julian byl pro mě průměrnou mužskou postavou, nikdo, komu bych propadla, což bych od takové knihy předpokládala.
Celkově bych knihu asi spíš doporučila, pořád si myslím, že má čtenáři co nabídnout, pokud nemá příliš vysoká očekávání.

05.07.2022 3 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Všechny autorovy knihy, které jsem doposud četla, se mi líbily. Mám ráda jeho humor, super zážitky, zajímavé zkušenosti i cestovatelské tipy, které čtenáři ve svých knihách předává. Ani Prázdniny v Česku mě nezklamaly, kniha je opět doplněná o úžasné ilustrace a čtenář podle mě dostane to, co od autora očekává.
Hvězdičky strhávám za to, že jsem opravdu dostala to, co jsem očekávala, nic navíc. Za mě tedy další dobrá odpočinková kniha. :)

27.06.2022 3 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Závěrečný díl série Maxton Hall jsem četla zejména proto, že mám ráda, jakým stylem autorka píše a z důvodu, že nerada nechávám série nedočtené. Musím říct, že kniha se mi líbila asi nejméně ze všech dílů. Hlavní postavy mi přišly někdy až příliš "dětské", moc mi nesedly. Slova "maminka" a "tatínek" všude bylo to, co mi hodně vadilo a kazilo čtení v předešlých dílech, tady musím pochválit, že jich nebylo použito tolik. Jinak ale hodnotím spíše průměrně.
Celkově bych doporučila víc sérii Začít znovu. Postavy tam mi připadají více propracované a reálné, prostředí mi také sedí víc, a tak nějak dějově jsem si tu sérii od Mony Kasten užila víc.

19.06.2022 3 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Oddechovka, která mě ničím nepřekvapila, popravdě mě autorka ani pořádně nedokázala dostat do děje a hlavní postavy Tyler a Eden jsem si jaksi nedokázala oblíbit. Za mě podprůměrné čtení v tomto žánru, ale možná jsem toho už jen přečetla hodně. Nevím, jestli se v blízké době pustím do druhého dílu, a pokud ano, tak spíš jen pro pocit, že nerada nechávám série nedočtené.

19.06.2022 1 z 5

Monarchové Monarchové Kass Morgan

Monarchové oplývají stejně záhadnou a magickou atmosférou jako Vrány. Čtení knihy jsem si moc užila, i když se musím přiznat, že jedna z hlavních postav, která mi ve Vránách přirostla k srdci, si mě svými rozhodnutími v tomto díle příliš nenaklonila. Celkově hodnotím knihu velmi dobře a myslím, že pokud se vám líbil první díl, bude se vám zamlouvat i tento.
Velmi pozitivně hodnotím také obálku, skvělá práce!

Vrány Vrány Kass Morgan

Po delší době jsem se opět pustila do fantasy příběhu a musím říct, že rozhodně nelituji, že jsem si vybrala Vrány.
Kniha je skvěle napsaná, oblíbila jsem si i hlavní postavy a líbila se mi záhadná a nepředvídatelná atmosféra. Také oceňuji nápad spojit čarodějnictví a vysokoškolské studium, protože nic podobného jsem zatím nečetla. Jsem napnutá jak kšandy a rozhodně se v brzké době pustím i do druhého dílu.

09.06.2022 4 z 5

Supertajný seznam věcí Supertajný seznam věcí Theo Addair (p)

Theo Addair je jedním z mála českých autorů, kteří mě zatím nezklamali a pokaždé, když se pustím do jeho další knihy, tak jsou uspokojena všechna moje očekávání. Jeho knihy jsou napsány velmi čtivě, takže stránky utíkají pod rukama jedna báseň.
Příběh v této knize se mi líbil, a i když mi místy přišel trochu "cringe", tak jsem si celkově čtení užila. Knížka je vtipná, má milé hlavní postavy a líbí se mi lehká předvídatelnost, kterou za mě mají všechny autorovy knihy, které jsem doposud četla.
Mohu doporučit zejména na letní odpoledne, kdy člověk nemá nic jiného na práci.

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

První kniha, kterou jsem od této autorky četla, a rozhodně ne poslední.
Neviditelný život Addie LaRue je skvěle napsaný příběh, kniha je velmi čtivá, hlavní postavy jsem si opravdu oblíbila a hlavně jsem celou dobu byla v napětí, jak příběh skončí. Myslím si také, že jsou v příběhu zakomponovány poměrně hlubší myšlenky a nádherně jednoduchá obálka je už jen třešinka na dortu.
Tuhle knihu mohu s klidným srdcem doporučit, protože si myslím, že vás pohltí tak jako mě.

09.06.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Bohužel musím říct, že mě tato kniha zklamala i přes to, že jsem od ní neočekávala nic závratného. Kniha je psaná poměrně čtivě, styl psaní autorky mi vyhovuje. Příběh mi naopak přišel zbytečně komplikovaný s velkým množstvím postav, proto jsem se někdy snadno ztratila.

05.05.2022 2 z 5