makke makke komentáře u knih

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Přečtení této knihy jsem si dala jako domácí úkol, neboť jsem usoudila, že jsou-li knihy od J. R. R. Tolkiena tak vysoce hodnoceny širokou čtenářskou základnou, měly by se asi stát součástí mého všeobecného knižního povědomí. Knihu jsem si přibalila na dovolenou a zvládla ji za dvě odpoledne. Stála za to. A neboť jsem nedotčena filmovou verzí, těším se, co mi přinesou další knihy tohoto autora.

28.08.2018 5 z 5

Oběšení psi Oběšení psi Jens Henrik Jensen

Poté, co jsem si přečetla zdejší komentáře, byla jsem na rozpacích, zda nebudu knihou zklamaná a zda je dobré si ji brát na dovolenou. Nakonec jsem si ji přibalila, protože jsem správně usoudila, že v rámci celkového dovolenkového relaxu budu k "vadám na kráse" jistě tolerantnější. Kniha sama o sobě není špatná, čte se příjemně a dokáže vtáhnout do děje. Za co kniha nemůže, je totálně odbytá korektura a problémy s osázením textu.

28.08.2018 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Skvělé. Výborné reálie, perfektní jazyk a navíc se to opravdu příjemně čte.

08.06.2018 5 z 5

Lovci ohně Lovci ohně Mons Kallentoft

Skvělé jako vždy. Sice mi to přišlo místy trochu překombinované, ale "svět je malý a o náhody v něm není nouze", takže jsem to vzala na milost.

08.06.2018 5 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Nemastné, neslané... kniha není vyloženě špatná, jen po jejím přečtení nepřichází nic. Nejsem nadšena, nejsem ani zklamaná, prostě nic. Něco tomu scházelo, ale nevím co, je to, jako když sníte koláč a nedokážete si vzpomenout, jak chutnal, protože jeho chuť byla tak průměrná, že zapadla v tisíci jiných chutí.

17.04.2018 3 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Kniha je čtivá, přečetla jsem ji za jeden den. Bohužel mi ale místy přišla trochu překombinovaná, což narušilo celkový dojem, proto "jen" 4 hvězdy.

11.04.2018 4 z 5

Není co ztratit Není co ztratit Rowan Coleman

Vážně jsem zvažovala,že se vratím ke staré dobré klasické detektivce :-) neb tam nehrozí, že mi budou posledních několik kapitol ukapávat slzy :-) . Nicméně stálo to za to a urcite si od autorky koupím i dalsi knihu. Ono je potřeba čas od času provětrat slzné kanálky.

08.02.2018 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

První díl přečten za středeční noc, druhý díl přečten za čtvrteční noc... jediným problémem tedy je, že nemám co číst v pátek. Stavím se tedy do řady nedočkavých a dychtivě budu očekávat vydaní dalšího dílu.

02.02.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Vzhledem k mnoha pochvalným komentářům mi nezbývá nic jiného než jen zopakovat, co již bylo napsáno. Tedy, také jsem skeptická k českým autorům, čímž se jim tímto omlouvám, protože jak vidno, i česká autorka může napsat knihu, která předčí mnohé zahraniční bestsellery. A i když fantasy primárně nevyhledávám, tak po přečtení této knihy mám pocit, že asi změním své knižní zaměření, protože tato kniha je skvělá, ve všech ohledech, skvěle propracované postavy, skvěle postavený děj, skvěle se čte , no prostě paráda.

02.02.2018 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, což je "slušné skóre", na druhou stranu to bylo odpoledne zimní dovolené na horách a já neměla v popisu práce nic jiného než relax s knihou. Nemůžu říct, že by kniha byla špatná, ale nemůžu ani říct, že by byla výborná. Četla se dobře, ale na konci mi chyběl ten pocit dychtivosti přečíst si od autorky i něco dalšího.

20.01.2018 4 z 5

Oblékni se pro smrt Oblékni se pro smrt Alan Bradley

Ani další příběh Flavie de Luce mě nezklamal, je prostě skvělá. A vůbec mi nevadí, že když jsem chtěla zakoupit další díl v knihkupectví Dobrovský, tak mě poslali do oddělení dětské četby. Flavii je sice 11, ale její dobrodružství ocení všichni napříč generacemi.

18.12.2017 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Přečteno za 2 hodiny a 9 minut. Víc nemusím dodávat.

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Velký dík paní prodavačce, která mi doporučila vzít si hned všechny 3 díly Ostrova Lewis, ušetřila mi tak cestu do knihkupectví, protože po přečtení prvního dílu jsem musela nutně přečíst i ten druhý. A co k němu říct? Snad jen škoda, že stupnice má jen 5 hvězd, klidně bych dala i 6.

Skála Skála Peter May

Dlouho jsem váhala než jsem zakoupila první knihu od Petera Maye a byl to opravdu skvělý kup, protože Skála se výborně čte.

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Očekávala jsem, ze kniha bude dobrá, proto jsem si ji koupila, nicméně má očekávání nebyla nijak zvlášť vysoká, protože jsem si pamatovala, že předchozí autorčina kniha mě lehce zklamala. Musím však přiznat, že i tentokrát jsem se zmýlila, tato kniha není dobrá, je totiž výborná a opravdu nemám nic, co bych jí vytkla. Nejlepší kniha, kterou jsem v poslední době přečetla a to mám zrovna "čtivé období" takže konkurence je velká.

04.12.2017 5 z 5

Bambi Bambi Mons Kallentoft

Bohužel asi nebudu zcela objektivní, protože Mons Kallentoft je dlouhodobě mým oblíbeným autorem a uznávám, že prohřešky, které by mě možná u jiného autora vedly k úvahám o snížení počtu hvězdiček, pomíjím. Ano, kniha není dokonalá, ale nechci uvádět spoilery, takže ať si každý svou chybičku najde sám, ale v kontextu celého textu jde o drobnosti, které mi dovolují v konečném hodnocení dát plný počet hvězd, protože stejně jako Malin, tak i Zack mě prostě neskutečně baví.

27.11.2017 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Uznávám, že "start" je trochu pomalejší, ale zbytek knihy to vynahrazuje.

14.11.2017 5 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Výjimka potvrzuje pravidlo. Často zde píši, že čím kratší dobu potřebuji k přečtení knihy, tím vyšší je počet hvězdiček. Pět hvězd si tak většinou zaslouží ty knihy, které zhltnu během jedné noci, protože prostě nemohu přestat. Zde to neplatí, tato kniha je prostě jiná, klidná, rozvážná, ale ne nudná a nezajímavá. Četla jsem každý den kousek, abych si ji dostatečně vychutnala, toto se nedá uspěchat, to se musí prožít.

01.11.2017 5 z 5

Maska Maska Taylor Stevens

Výborná kniha, propracované detaily, vybroušený styl a děj, co má spád.

03.10.2017 5 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

* čtivé, *dobře napsané *, děj má spád, * postavy jsou zajímavé a * přečetla jsem to za jediný den.

Sečteno podtrženo 5*

03.10.2017 5 z 5