Oběšení psi

Niels Oxen, bývalý příslušník dánské armády, nositel nejvyššího vyznamenání, je nyní bezdomovec žijící v severozápadní části Kodani. Válečný veterán sbírá vratné láhve a žije z odpadků ze supermarketů. V naději, že přemůže své vnitřní démony, míří bývalý člen speciálních jednotek na sever, na Jutský poloostrov, kde si zřídí tábor v lese a vede prostý život. Ale ten se brzy změní v noční můru. Po noční návštěvě středověkého hradu na okraji lesa se stane podezřelým z vraždy jeho majitele, bývalého velvyslance a zakladatele vlivné výzkumné skupiny. Dánská policie a zpravodajská služba přijedou nápadně brzy a dřív než má Niels čas cokoli udělat, jsou on a neortodoxní agentka Margrethe Franck zataženi do vyšetřování série záhadných vražd, které spojuje jeden prvek: oběšení psi. Oběšení psi vyšli v Dánsku v roce 2012, dočkali se výborné kritiky a bylo prodáno více než 20.000 kusů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283852/big_obeseni-psi-bqg-283852.jpg 3.6102

Niels Oxen 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Omega

De hængte hunde, 2012

Kniha Oběšení psi

Kubajzz
29.11.2021

Knížku jsem objevil náhodou a určitě si přečtu i další díly o Nielsi Oxenovi. Za mě super, plný počet hvězdiček. Doporučuji.

ZuzaKoza
14.05.2021

Knihu hodnotím 4 * a to proto, že je ze série a mám nyní rozecteny druhý díl. Jako samostatnou knihu bych hodnotila menším počtem,duvody uvedu. Nicméně jsem moc ráda, že jsem to s ní na začátku nevzdala a dočetla do konce, protože příběh samotný je super. Co mi ale vadilo a mě osobně hodne rusilo, byly gramatické chyby, vynecháváni slov, předložek atd.(kolikrat každá druhá stránka a na jedné stránce mnoho chyb) , také dost obsáhlé popisovani míst-prilis zdlouhavé, asi špatný překlad, nebo nevim.. Nicméně mě tedy zajímala zápletka a určitě stojí za to knihu dočíst.. Nakonec jsem nadšená a jak už jsem zmínila, druhý díl je oproti tomu jako nebe a dudy a jsem zažraná do každé stránky a hlavně bez chyb..Určite doporučuji, nenechat se odradit a dát 1.dilu šanci, příběh i zápletka skvělé...a pokračování též.

Tommi12
04.02.2021

Příběh s politickým pozadím, který mi nevyhovoval, děj z větší části slabší, nekvalitní překlad tomu také moc nepřidal.

KaiShun
25.12.2020

Tak nebylo to úplně zlé, ale tak dobré zase taky ne 3*

jprst
29.09.2020

Zajímavá zápletka s politickým pozadím a hlavním hrdinou vzbuzujícím sympatie, nechybí ani patřičná dávka napětí. Jen závěr je poněkud neočekávaný a gradaci příběhu příliš nepřispívá. Ale i tak to za přečtení stálo a poctivé tři, možná i čtyři hvězdy, si zaslouží.

Arkagas
19.08.2020

Další severský thriller na téma zabijeme politika a jako vyšetřovatele dosadíme hrdinu, o kterém skoro nikdo neví, že hrdina je. Začátek knihy mě neskutečně bavil - případy oběšených psů u známých osobností jako varování před jejich smrtí a příběh bezdomovce, který se toulá po lesích se svým samojedem Mr.Whittem měl skvělý spád a nečekané zápletky. V momentě, kdy byl zavražděn ministr a náš bezdomovec se stal hlavním podezřelým a tudíž vyšlo najevo, že se jedná v podstatě o nejlépe oceněného vojáka v historii, o kterém si všichni myslí, že trpí klasickou posttraumatickou poruchou bylo všechno napětí pryč. Oxen dostane nabídku s případem pomáhat a i když se tady ještě pár věcí zamotá, druhá půlka knihy už mě nebavila tolik.
Navíc mi vadilo poměrně hodně překlepů a chyb, ale budiž odpuštěno, jedná se o výprodejový kousek z Dobrovského za 19,- Kč.

Jelikož se jedná o první knihu ze série, jsem zvědavá s jakou další autor přijde. Bylo to příjemné, nenáročné čtení, ale o žádný zázrak se dle mě nejedná.

Hodnocení: 6/10

Mahuleno
30.07.2020

Oběšení psi
První kniha ze serie Oxen. Po zkušenostech se severskou krimi jsem byl před čtením trochu na rozpacích. Čtenářská výzva si žádala dánského autora, tak jsem do toho šel. Ale nebylo to drsné, jako některé z těch thrillerů, se kterými jsem se z uvedené autorské oblasti seznámil. I když mrtvol tam je také poměrně dost, ale autor nepoužívá tak syrové způsoby líčení těchto „mordů“. Spíše se věnuje zápletce a ta je docela zašifrovaná a autor k tomu využívá něco z dánské historie. Příběh je ukázkou toho, jak touha získat moc, udržet si ji, vládnout a ovládat, může vést k bezskrupulóznímu chování a činům. A to platí samozřejmě obecně, nejen pro Dánsko. Kombinace vysoké politické hry a kriminální činnosti, která vychází z osobní msty. A oba tyto motivy jsou úzce provázané. Do toho se nechtěně zaplete válečný veterán, který se snaží v samotě lesů, jen se svým psem, odpoutat od traumatů, které si jako profesionální voják přinesl z mezinárodních, především balkánských misí.
Ke zmíněnému motivu z dánské historie sám autor uvádí v Doslovu: Rozhodl jsem se nechat splynout fikci a fakta - Dánský dvůr v Nyborgu existoval. Snažil jsem se ve zkrácené formě popsat jeho historii. Navzdory jedinečné a fascinující mocné pozici ve středověku zaujímá kupodivu příběh Dánského dvora v dánské historii jen skromné místo.
Jens Henrik Jensen, původně žurnalista, byl za sérii Oxen nominován v roce 2017 na cenu
Readers´Crime Award.

Máša10
23.05.2020

Tak tady jsem se asi minula, četla jsem to jenom ze zoufalství, že byly zavřené knihovny. Nevím, jestli se někdy donutím přečíst i další dva díly. Ale dánská politická situace mě vážně nezajímá....