makke makke komentáře u knih

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Tato série začíná být návyková. Jen jsem dočetla jednu knihu, už mám nutkání pustit se do další.

23.10.2019 5 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Skvělá kniha, ale...

19.09.2019 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Jediná výtka, kterou mám, je skutečnost, že po dočtění jsem pocítila mírné abstinenční příznaky a nutně si budu muset koupit další pokračování.

19.09.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Měla jsem malou obavu, zda po přečtení výborné Hany nebudu další knihou zklamaná. Zcela zbytečně i tato kniha je výborná.

19.09.2019 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Před několika lety jsem si zakoupila knihu Volavka a po prvních pár řádcích zjistila, že je až druhou knihou v sérii. Odložila jsem ji, protože jsem chtěla začít od začátku, ale zjistila jsem, že první díl dávno vyprodán. Kniha tedy dosud zaujímá čestné místo v komíncích knih na nočním stolku, které se chystám číst. Potěšilo mě, když jsem zjistila, že vyšlo druhé vydání prvního dílu a jala se ho koupit. A byla to dobrá volba, v knize bylo sice pár drobností, které mě trochu štvaly, ale celkový dojem byl víc než dobrý, kniha je čtivá, má spád a místy je až nesnesitelně napínavá. Těším se na druhý díl.

28.04.2019 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

K zakoupení této knihy mě vedla skutečnost, že pojedu 2,5 hodiny vlakem z Prahy a nemám co číst, protože knihu, kterou jsem si s sebou vzala, jsem přečetla už na cestě do Prahy. K dispozici jsem měla cca 15 minut a knihkupectví na hlavním nádraží. Otázka výběru byla zásadním problémem, protože knihy mých oblíbených autorů jsem měla buď přečtené nebo již doma zakoupené. Náhodně jsem zkusila pár knih "prověřit" zde, ale pro nepříliš šťastnou volbu jsem je odložila s obavou, že zůstanu ve vlaku s knihou, co se mi nebude líbit. Nakonec jsem zvolila tuto, protože jsem si matně vybavila, že se mi o ní někdo zmínil a že se mu líbila. Mě se též líbila, ale... první polovina byla skvělá, od půlky už mi mnoho věcí přislo překombinovaných, mnoho nesmyslných a nepochopitelných. První polovina by si zasloužila 4 hvězdy, druhá už jen 3, summa summarum tedy 3,5 což by bylo spravedlivé, ale není to možné. S ohledem na to, že jsem knihu ve vlaku opravdu přečetla nechávám hodnocení lepší.

28.04.2019 4 z 5

Léto plné neskutečných věcí Léto plné neskutečných věcí Rowan Coleman

Zajímavá kniha, s napětím jsem očekávala, jak skončí.

03.04.2019 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Minier nezklamal, kniha je výborná. Lehce otočil kormidlo příběhu jiným směrem, ale myslím, že to celé sérii jen prospělo.

20.03.2019 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Již několikrát jsem tu zmiňovala, že kniha, která mě "donutí" abych ji přečetla na jeden zátah si zaslouží pět hvězd. Ani tentokrát neudělám výjimku. Přečteno za jednu noc. Čtivé, zajímavé, napínavé, trochu jiné než předchozí díly, co dodat.. snad jen, už aby vyšlo pokračování.

20.03.2019 5 z 5

Poslední tóny z krypty Poslední tóny z krypty Alan Bradley

Výborné, výborné, výborné. Flavie je opravdu neskutečná, už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

30.12.2018 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Překombinované, vysoké ambice, příliš mnoho "ingrediencí" a rozpačitý výsledek.Místy mi to přišlo, jako když pejsek a kočička pekli dort.

30.12.2018 3 z 5

Možná trochu slabší než předchozí díly, ale jako jednohubka na zpestření odpoledne super.

30.12.2018 4 z 5

Spříznění Spříznění Steve Robinson

Tato kniha zklamala má očekávání. Nevím jen, je-li to chyba knihy nebo moje. Hlavním problémem je, že jsem historička a profesionálně se věnuji genealogii, očekávala jsem proto něco, co spojí mé dvě vášně, genealogii a knihy. Byla to asi chyba, protože zklamaná jsem byla jednak z popisu genealogie a ovlivněna tímto následně i z děje.

30.12.2018 3 z 5

Sto dní šťastia Sto dní šťastia Fausto Brizzi

Potřebujete -li prověřit slzné kanálky v praxi, tak doporučuji, já bulela jak želva asi od poloviny knihy. A ačkoliv nemám ráda knihy bez happy endu, tato se mi líbila.

30.12.2018 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Naštěstí jsem nejprve přečetla knihu a až pak komentáře zde. Za mě 5 hvězd, ano má to své mouchy, ano je to místo překombinované, ano některé věci se jeví jako neuvěřitelné, nicméně kniha je opravdu velmi čtivá a zvládla jsem ji za jediný večer (či spíše noc).

30.12.2018 5 z 5

Dům stínů Dům stínů Pamela Hartshorne

Musíte-li strávit někde celý den čekáním, tak to není zas až tak špatná volba. Čte se vcelku rychle, děj sice místy pokulhává, ale celkový dojem, to nezkazí a navíc u ní nemusíte nijak složitě přemýšlet. Netvrdím, že za ni autorka obdrží nominaci na Nobelovu cenu za literaturu, ale v kategorii lehkého čtení na ukrácení dlouhé chvíle je to slušný kousek. Já ji přečetla během celodenních oddílových závodů svého syna.

08.12.2018 4 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Nejsem si jistá, zda mohu být objektivní a doufám, že nebudu knize křivdit. Byla jsem v Praze a koupila si několik knih. Na zpáteční cestě vlakem jsem za dvě hodiny jízdy zvládla přečíst Hanu od Aleny Mornštajnové. A neboť jsme nabrali velké zpoždění, začetla jsem se i do knihy Vždycky je to manžel. Možná, kdybych nečetla Hanu, která mě zcela ohromila nebo kdybych měla odstup alespoň pár hodin či dní, pak bych možná hodnotila jinak. Za této konstelace mi ale kniha přišla rozvláčná, roztažená, místy trochu nudná a někde až překombinovaná. Nemůžu jinak, ale dávám za "tři".

15.10.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přiznávám, že hlavním důvodem, proč jsem po knize sáhla, byla skutečnost, že vévodí oblíbenosti zde na Databáziknih. Obecně čtu většinou zahraniční autory, upřednostňuji knihy s happy endem a úplně nejraději mám detektivky. Nicméně, je-li kniha výborná, tak mi nevadí, že je trochu smutná, že ji napsala česká autorka, či že v ní nehoním vraha. A protože jsem ji četla ve vlaku, tak mi ale vůbec nevadilo, že jsem uronila pár slz v kupé. Protože ta kniha je opravdu, opravdu, ale opravdu skvělá !

15.10.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Opět skvělé, co dodat.

28.08.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Výborná kniha, skvěle napsaná.

28.08.2018 5 z 5