Spříznění

POUZE MUŽ BEZ RODINY MŮŽE ODHALIT KOŘENY VLASTNÍHO SPŘÍZNĚNÍ… Jefferson Tayte věnoval celý život zkoumání neúplných rodokmenů, aby pomohl rozvráceným rodinám… a odkryl dlouho ukrytá tajemství. Sám je ale samotář, muž bez kořenů – jeho vlastní původ představuje největší záhadu jeho kariéry. To se však změní, když se Taytovi dostane do rukou nová stopa, za kterou se s profesorkou a kolegyní Jean Summerovou vydají do Mnichova. Hon za odpověďmi je ale zavede na nebezpečné území: ke zlověstným tajemstvím nacistického Německa a lidem ochotným obětovat cokoli, aby je ochránili. Když jejich pátrání začne ohrožovat základy fašistické organizace, Tayte se Summerovou pochopí, že hrají o čas. Dokážou odhalit kořeny temné minulosti německého národa dřív, než se sami stanou jejími oběťmi?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372421/sprizneni-EYt-372421.jpg 4.644

Jefferson Tayte (5.)

Kindred (2016)

Romány, Thrillery, Historie
Vydáno:, Mystery Press

Kniha Spříznění

cori

Tayte konečně vypátral své kořeny, pro změnu se svou parťačkou rozvířil vlny v Mnichově, aby zjistil, že největší záporák nacistická zrůda - vyvraždil skoro všechny jeho příbuzné. Jako v předešlých dílech otázky, pronásledování, bádání, naháněčky, výhrůžky a závěrečné odhalení face to face.

zdendula31

Naprosto skvělá kniha.Zatím nejlepší ze série.
Úžasná zápletka plná napětí,všechno do sebe zapadá a srozumitelné.Bomba.

Valeyman

Steve Robinson mě opět nezklamal. Víc se mi líbil příběh z historie, ale i dějová linka z přítomnosti byla velmi čtivá. Rozuzlení jsem nečekal. Nemám moc co vytknout.

trudoš

Spříznění mě utvrdilo v přesvědčení, že by se Steve Robinson jako spisovatel měl vykašlat na moderní thrillery, které mu moc nejdou a místo toho se věnovat thrillerům historickým. Ty mu totiž naopak šlapou skvěle. Dobové zasazení, vypjaté situace, pohnuté osudy - všechno funguje na jedničku, přestože je to obaleno někdy až zbytečně dramatickým patosem.
Páté dobrodružství Jeffersona Taytea je opět rozděleno do dvou linií, přičemž ta z minulosti táhne větší část románu. Zatímco Tayte se Summerovou pobíhají po Mnichově a pátrají pomocí Wikipedie (tentokrát se bohužel žádné genealogické fintičky nekonají), to skutečně podstatné se děje před, za a po 2. světové válce. Přičemž kdyby příběh přišel o linii ze současnosti, zápletka by výrazně získala na svižnosti a jediné co by čtenář postrádal, by byla finální konfrontace. Na druhou stranu, ta je natolik operetní, že se doteď nedokážu rozhodnout, zda se mi líbila či ne. Ovšem pátrání po tajemství Jeffersonova původu je uzavřeno a to se počítá.

Aimee1

Výborná kniha. Jsem si vědoma toho, že kovaného genealoga ve skutečném světě by asi v některých chvílích, buď pohoršila, nebo pobavila (dle nátury dotyčného). Nicméně je to fikce a jako taková bych řekla, že velmi zdařilá. Doporučuji přečíst všechny díly, lépe to pak člověku bude navazovat, ale lze číst i samostatně. Divím se, že to nenapadlo více autorů - genealogie a pátrání po předcích je aktuálně velmi atraktivní a přidá-li se k tomu trošku napětí, je to kandidát na trhák :)

makke
30.12.2018

Tato kniha zklamala má očekávání. Nevím jen, je-li to chyba knihy nebo moje. Hlavním problémem je, že jsem historička a profesionálně se věnuji genealogii, očekávala jsem proto něco, co spojí mé dvě vášně, genealogii a knihy. Byla to asi chyba, protože zklamaná jsem byla jednak z popisu genealogie a ovlivněna tímto následně i z děje.

raty
28.11.2018

Moc jsem se těšila, až bude JT odhalovat tajemství svého původu. Těšení bývá u knih celkem nebezpečné, ale tady se žádné zklamání nedostavilo. Poutavě napsaný příběh, který si vás udrží v napětí od začátku až do nečekaného rozuzlení. Skvělé. Škoda jen těch překlepů a chyb v textu.

astra3
22.11.2018

Zajímavé pátrání. Ale už jsem od autora četla lepší knihy.