Smrtící hry

Smrtící hry https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415925/bmid_smrtici-hry-sQC-415925.jpg 4 125 41

Jefferson Tayte série

POUZE MUŽ OCHOTNÝ VSADIT VLASTNÍ ŽIVOT MŮŽE PŘEŽÍT SMRTÍCÍ HRY… Ve Washingtonu, D.C. jsou v bedně z plexiskla nalezeni utopení dva bratři-dvojčata. Jeden z nich má v ústech roubík a je přivázaný k židli. Jedná se o poslední z řady krutých a promyšlených vražd, které mají společné dvě věci: vrah zanechává na místech činu rodokmen a oběti jsou nějak spojené s genealogem Jeffersonem Taytem. V naději, že jeho odborné znalosti pomohou případ vyřešit, povolá FBI Tayta zpět do hlavního města. Jenže zatímco se Tayte snaží rozluštit stopy, udeří vrah znovu – a znovu. Tayte proslul jako nejlepší ve svém oboru, jenže tentokrát stojí proti genealogickému géniovi, který se zdá být neustále o krok napřed. Hodiny tikají, počet mrtvých narůstá a Tayte se utápí v pocitu viny. Jeho pověst i kariéra jsou v troskách. Vrah si dělá, co chce, a je pouze otázkou času, než si přijde pro svůj hlavní cíl…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

Dying Games , 2017

de6978
de6978
26.04.2023 5 z 5

Mám od autora více knížek, ale tahle se mi líbila nejvíce. Stále někdo umírá, jiným způsobem a vlastně se neví proč. A od toho je tady chytrý Jefferson, aby zjistil co a jak ...

Kniha má spád, vraždy promyšlené ...

Laf
Laf
06.04.2023 5 z 5

Wow, tohle byla jízda. Od začátku to nabralo rychlý spád a až do konce mi to nedalo vydechnout. Po dlouhé době se mi do ruky konečně dostal thriller, jehož děj a zápletka mi přišel originální a neokoukaný. Bavilo mne to, a proto mohu vřele doporučit.

Standa24
Standa24
11.02.2023 5 z 5

Tento díl mi asi nejvíce připomínal knihy od Dana Browna s profesorem Langdonem. Podle závěru to skoro vypadalo na konec série, ale už je vydaný i sedmý díl, takže jsem zvědavý, jaká další dobrodružství na JT a JT čekají.

soukroma
soukroma
15.08.2022 2 z 5

Pro tentokrát zase zklamání: JT je povolán "domů" k případům, k nimž ho přilákal vrah prostřednictvím kruhových genealogických diagramů. Nemám ráda případy, kde je vyšetřovatel středobodem vyšetřování a primárním zájmem zločince, což je zde zářný příklad. Navíc nic zajímavého jsem na celém nevěrohodném případu neshledala. 50%

TeaPeter
TeaPeter
24.04.2022 4 z 5

Spousta zajímavých nápadů zpracovaná do příběhu, který je zatraceně přitažený za vlasy. Ale jako pohádka pro dospělé je to velmi dobré - i na tu svatbu s vyvolenou nakonec dojde. Jak to asi nakonec dopadne s Frankie a jejím princem? Dozvíme se to někdy?

Kubajzz
Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

Zatím snad nejlepší a nejtemnější z celé série. Hodně dobře se to četlo, vtáhlo to do děje a nechtěl jsem knížku ani odložit. Určitě doporučuji.

Allena24
Allena24
12.06.2021 5 z 5

Podařilo se mi přijmout autorovu hru a jeho "podmínky". Zaretušovala jsem si v mysli, např. že FBI nemá oddělení, ale "analytičku" a pak to docela šlo.
Kniha mi poskytla rozptýlení a to se cení :-). 5*

Pavlnka
Pavlnka
03.06.2021 5 z 5

Je to opravdu brutálnější než předešlé díly, ale neubírá to na čtivosti ani na příběhu. JT je prostě skvělý.

kikies
kikies
01.04.2021 3 z 5

Já tedy nevím, ale tohle podle mě nebylo ono. Jsem od Robinsona zvyklá na jiný výkon. Ano, bylo to napínavé, drsné, byly tam genealogické hádanky, ale celé to bylo jakési divné... Příliš mnoho vražd, příliš mnoho beznaděje, příliš velká touha po pomstě - přišlo mi to už moc přitažené za vlasy a líbilo se mi to podstatně méně, než obvykle.

Kanimůra2
Kanimůra2
28.12.2020 2 z 5

Knihy o genealogovi JT jsou moje oblíbená četba. Zarazil mě počet mrtvol. I ostatní díly byly takový? Je to vůbec od stejného spisovalete? Kniha se čte dobře, ale je strašně překombinovaná. Tentokrát jsem byla zklamaná. Určitě si přečtu další. Doufám, že příště to bude lepší

davas
davas
07.12.2020 4 z 5

Čtivé, akční.. Stylem povedená kniha, ale jak už tady zaznělo, tentokrát překombinované...

HaHa11
HaHa11
22.09.2020 3 z 5

Tenhle JT byl prostě překombinovaný. Nadstandardně mrtvol, jedna genealogická hádanka za druhou (občas s logikou na štíru), nesčetně vypitých káv a čokoládky snad na kila. Závěrečný souboj s časem byl už opravdu spíš za hranou než na hraně. A poslední stránky? Jedno oko nezůstalo suché! Snad se do příště dá JT trochu do kupy, tentokrát se mi nezdál ve zrovna ideální formě!? Za dost slabé tři hvězdy.

zdendula31
zdendula31
13.09.2020 5 z 5

Steve Robinson je pro mě jedním z nejlepších autorů současnosti.Líbí se mi jeho styl psaní.
Knihy jsou napínavé a vzhledem k tomu,že o genealogii se běžně nepíše i velmi zajímavé.

GYROTOURBILLON
GYROTOURBILLON
27.08.2020 5 z 5

Vynikající thriller, od autora jsem přečetl dft. Vše přeložené, těším se na další knihu..

Katania
Katania
27.05.2020 3 z 5

JT mě baví, nicméně tento díl je podle mě trochu slabší než ostatní.

VěraČamková
VěraČamková
25.04.2020 2 z 5

Nemohu říci, že by mě kniha nějak zvlášť uchvátila. Na rozdíl od jiných mi opravdu trvalo dlouho, než jsem příběh dočetla a to spíš ze slušnosti. Ale proč ne, pokud se někomu líbilo, určitě nic proti.

Madelisi
Madelisi
15.03.2020 3 z 5

Kdybych neznala předchozí díla, tak bych byla nadšenější. Toto není JT, kterého známe. Zde se děj odehrává pouze v současnosti, není žádná druhá dějová linka v minulosti. Na můj vkus moc mrtvol, nehodí se k příběhu.

Genealogické hádanky jsou opět povedené, autor podnítil a posílil můj zájem o genealogii. Snad další JT bude opět starý dobrý JT a někomu bude tvořit rodokmen.

Patapuf
Patapuf
23.02.2020 3 z 5

Vzal sem to podle hodnocení, který je sice vysoký, ale že by mi to napětím urvalo nohu v koleni, to zas ne..... Je to moje první kniha autora a první setkání s hlavním hrdinou a v tom je největší problém..... Je to prostě něco jako knihovník, a to si přiznejme na rovinu, nejsou zrovna největší borci na světě..... jinak to bylo celkem čitelný... akorát ten konec.... už vidím jak bude někde padouch schovávat pár měsíců unesenou snoubenku....

wooloong
wooloong
19.02.2020 4 z 5

Zase se kolem JT hromadí mrtvoly, i když tentokrát není příčinou tajemství rodokmenu, ale pěkně promyšlená pomstička. Naštěstí ubylo honiček a JT tentokrát utrpěl minimum šrámů, nedá se však říct, že děj by se tím pádem stal uvěřitelnějším. Ale o to ani nejde, vždyť je to román, ne popis reality.

Vevericka.eva
Vevericka.eva
18.02.2020 4 z 5

Perfektní jízda. Maraton hádanek s nešťastnými konci. Pak menší zpomalení, které jen ještě zbýší napětí a nakonec úchvatný finiš. Rozhodně stojí za přečtení. Jsem ráda, že se konečně uzavře příběh jedné z minulých postav.