Smrtící hry

POUZE MUŽ OCHOTNÝ VSADIT VLASTNÍ ŽIVOT MŮŽE PŘEŽÍT SMRTÍCÍ HRY… Ve Washingtonu, D.C. jsou v bedně z plexiskla nalezeni utopení dva bratři-dvojčata. Jeden z nich má v ústech roubík a je přivázaný k židli. Jedná se o poslední z řady krutých a promyšlených vražd, které mají společné dvě věci: vrah zanechává na místech činu rodokmen a oběti jsou nějak spojené s genealogem Jeffersonem Taytem. V naději, že jeho odborné znalosti pomohou případ vyřešit, povolá FBI Tayta zpět do hlavního města. Jenže zatímco se Tayte snaží rozluštit stopy, udeří vrah znovu – a znovu. Tayte proslul jako nejlepší ve svém oboru, jenže tentokrát stojí proti genealogickému géniovi, který se zdá být neustále o krok napřed. Hodiny tikají, počet mrtvých narůstá a Tayte se utápí v pocitu viny. Jeho pověst i kariéra jsou v troskách. Vrah si dělá, co chce, a je pouze otázkou času, než si přijde pro svůj hlavní cíl…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415925/big_smrtici-hry-sQC-415925.jpg 4.2105

Jefferson Tayte 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

Dying Games, 2017

Kniha Smrtící hry

TeaPeter

Spousta zajímavých nápadů zpracovaná do příběhu, který je zatraceně přitažený za vlasy. Ale jako pohádka pro dospělé je to velmi dobré - i na tu svatbu s vyvolenou nakonec dojde. Jak to asi nakonec dopadne s Frankie a jejím princem? Dozvíme se to někdy?

Kubajzz
29.11.2021

Zatím snad nejlepší a nejtemnější z celé série. Hodně dobře se to četlo, vtáhlo to do děje a nechtěl jsem knížku ani odložit. Určitě doporučuji.

Allena24
12.06.2021

Podařilo se mi přijmout autorovu hru a jeho "podmínky". Zaretušovala jsem si v mysli, např. že FBI nemá oddělení, ale "analytičku" a pak to docela šlo.
Kniha mi poskytla rozptýlení a to se cení :-). 5*

Pavlnka
03.06.2021

Je to opravdu brutálnější než předešlé díly, ale neubírá to na čtivosti ani na příběhu. JT je prostě skvělý.

kikies
01.04.2021

Já tedy nevím, ale tohle podle mě nebylo ono. Jsem od Robinsona zvyklá na jiný výkon. Ano, bylo to napínavé, drsné, byly tam genealogické hádanky, ale celé to bylo jakési divné... Příliš mnoho vražd, příliš mnoho beznaděje, příliš velká touha po pomstě - přišlo mi to už moc přitažené za vlasy a líbilo se mi to podstatně méně, než obvykle.

Kanimůra2
28.12.2020

Knihy o genealogovi JT jsou moje oblíbená četba. Zarazil mě počet mrtvol. I ostatní díly byly takový? Je to vůbec od stejného spisovalete? Kniha se čte dobře, ale je strašně překombinovaná. Tentokrát jsem byla zklamaná. Určitě si přečtu další. Doufám, že příště to bude lepší

davas
07.12.2020

Čtivé, akční.. Stylem povedená kniha, ale jak už tady zaznělo, tentokrát překombinované...

HaHa11
22.09.2020

Tenhle JT byl prostě překombinovaný. Nadstandardně mrtvol, jedna genealogická hádanka za druhou (občas s logikou na štíru), nesčetně vypitých káv a čokoládky snad na kila. Závěrečný souboj s časem byl už opravdu spíš za hranou než na hraně. A poslední stránky? Jedno oko nezůstalo suché! Snad se do příště dá JT trochu do kupy, tentokrát se mi nezdál ve zrovna ideální formě!? Za dost slabé tři hvězdy.