Smrtící hry

POUZE MUŽ OCHOTNÝ VSADIT VLASTNÍ ŽIVOT MŮŽE PŘEŽÍT SMRTÍCÍ HRY… Ve Washingtonu, D.C. jsou v bedně z plexiskla nalezeni utopení dva bratři-dvojčata. Jeden z nich má v ústech roubík a je přivázaný k židli. Jedná se o poslední z řady krutých a promyšlených vražd, které mají společné dvě věci: vrah zanechává na místech činu rodokmen a oběti jsou nějak spojené s genealogem Jeffersonem Taytem. V naději, že jeho odborné znalosti pomohou případ vyřešit, povolá FBI Tayta zpět do hlavního města. Jenže zatímco se Tayte snaží rozluštit stopy, udeří vrah znovu – a znovu. Tayte proslul jako nejlepší ve svém oboru, jenže tentokrát stojí proti genealogickému géniovi, který se zdá být neustále o krok napřed. Hodiny tikají, počet mrtvých narůstá a Tayte se utápí v pocitu viny. Jeho pověst i kariéra jsou v troskách. Vrah si dělá, co chce, a je pouze otázkou času, než si přijde pro svůj hlavní cíl…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415925/smrtici-hry-sQC-415925.jpg 4.288

Jefferson Tayte 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Mystery Press

Dying Games, 2017

Kniha Smrtící hry

kikies

Já tedy nevím, ale tohle podle mě nebylo ono. Jsem od Robinsona zvyklá na jiný výkon. Ano, bylo to napínavé, drsné, byly tam genealogické hádanky, ale celé to bylo jakési divné... Příliš mnoho vražd, příliš mnoho beznaděje, příliš velká touha po pomstě - přišlo mi to už moc přitažené za vlasy a líbilo se mi to podstatně méně, než obvykle.

Kanimůra2
28.12.2020

Knihy o genealogovi JT jsou moje oblíbená četba. Zarazil mě počet mrtvol. I ostatní díly byly takový? Je to vůbec od stejného spisovalete? Kniha se čte dobře, ale je strašně překombinovaná. Tentokrát jsem byla zklamaná. Určitě si přečtu další. Doufám, že příště to bude lepší

davas
07.12.2020

Čtivé, akční.. Stylem povedená kniha, ale jak už tady zaznělo, tentokrát překombinované...

HaHa11
22.09.2020

Tenhle JT byl prostě překombinovaný. Nadstandardně mrtvol, jedna genealogická hádanka za druhou (občas s logikou na štíru), nesčetně vypitých káv a čokoládky snad na kila. Závěrečný souboj s časem byl už opravdu spíš za hranou než na hraně. A poslední stránky? Jedno oko nezůstalo suché! Snad se do příště dá JT trochu do kupy, tentokrát se mi nezdál ve zrovna ideální formě!? Za dost slabé tři hvězdy.

zdendula31
13.09.2020

Steve Robinson je pro mě jedním z nejlepších autorů současnosti.Líbí se mi jeho styl psaní.
Knihy jsou napínavé a vzhledem k tomu,že o genealogii se běžně nepíše i velmi zajímavé.

Katania
27.05.2020

JT mě baví, nicméně tento díl je podle mě trochu slabší než ostatní.

VěraČamková
25.04.2020

Nemohu říci, že by mě kniha nějak zvlášť uchvátila. Na rozdíl od jiných mi opravdu trvalo dlouho, než jsem příběh dočetla a to spíš ze slušnosti. Ale proč ne, pokud se někomu líbilo, určitě nic proti.

Madelisi
15.03.2020

Kdybych neznala předchozí díla, tak bych byla nadšenější. Toto není JT, kterého známe. Zde se děj odehrává pouze v současnosti, není žádná druhá dějová linka v minulosti. Na můj vkus moc mrtvol, nehodí se k příběhu.

Genealogické hádanky jsou opět povedené, autor podnítil a posílil můj zájem o genealogii. Snad další JT bude opět starý dobrý JT a někomu bude tvořit rodokmen.