Dům stínů

Když se Kate Vavasourová probudí v nemocnici, nepamatuje se na rodinu shromážděnou kolem jejího lůžka ani na svůj život před nehodou. Lékaři jí diagnostikují posttraumatickou amnézii s tím, že by se jí vzpomínky měly začít postupně vracet. Což se stane… ale ty vzpomínky nejsou její. Patří Isabel Vavasourové, která žila a zemřela na panském sídle Askerby před čtyřmi sty lety. Po návratu na Askerby se Kate ocitne v domě plném stínů a podezírání. Protože nepoznává svou rodinu, přátele, a dokonce ani malého syna, zoufale se snaží poskládat události, které vedly k jejímu děsivému pádu. Zdá se, že život na zámku není tak dokonalý, jak Vavasourovi na veřejnosti předstírají. Ale dříve než Kate odhalí současná tajemství, musí odhalit pravdu o minulosti… Bylo Isabelino šílenství skutečné, nebo udělala chybu, když důvěřovala člověku, o kterém si myslela, že ji nikdy nezradí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/380671/dum-stinu-nZQ-380671.jpg 455
Vydáno:, Baronet

House of Shadows (2015)

Kniha Dům stínů

mekkinka

Kniha mně docela bavila. Dlouhé vyprávění a konec byl v pár stránkách... čekaný... nikterak akční...
Ale četlo se to pěkně. K přečtení bych jí doporučila, ale ne jako nějaký top.

martina1199

Tak tohle bylo trochu zklamání. Autorka má rozhodně skvělý vypravěčský styl, ale námět byl příliš průhledný, takže žádné překvapení, ani dychtivé pátrání se nekonalo. Hada, kterého si Kate/Isabel hřály na prsou, odhalí bystřejší čtenář velmi rychle.
Taky se mi to trochu vleklo, Kate mi přišla málo "akční" ve svém pátrání, zvlášť když měla všechny zdroje po ruce, a hlavně docela brzy pochopila, co se jí to děje. Isabel byla hrozně naivní, až to podle mě hraničilo s hloupostí.

gordon13

Bylo to vážně dobré, měla jsem obavy, že to bude přeslazená blbina, ale byl to prima zajímavý příběh... sice předvídatelný, ale báječně se četl, za mě palec nahoru.

certik003

Mám moc ráda prolínání minulosti s přítomností, i když většinou se mi líbí jenom ta minulost. Tady byla zajímavá i ta přítomnost. Zpočátku jsem se nemohla zorientovat v množství postav, děj byl dost předvídatelný, ale to knížce rozhodně neubralo na čtivosti.

Acinore

Jsem v šestinedělí, takže jsem brečela jak želva :)

putpuda

Mám ráda prolínání minulosti s přítomností, takže se mi to líbilo, ikdyž jsem se do knihy nedokázala tak nějak "ponořit" ... ale to bude asi tím, že jsem čekala něco jako od Erskinové. Sice jsem se trochu ztrácela v množství rodinných příslušníků, ale jen ze začátku... Určitě mohu doporučit a ráda si přečtu další knihu autorky.

sgjoli

Na tuto knihu jsem se hodně těšila, a i když z toho nebyla nakonec pro mne 5hvězdičková pecka, jak jsem doufala, stejně jsem si knihu nakonec velmi užila. Bavilo mne postupné odkrývání jednotlivých rodinných tajemství, bavila mne ta atmosféra a i to samotné prostředí, kde se kniha odehrává. Autorka píše hodně čtivě, takže čtení vám rychle ubíhá. Co mi zabránilo hodnotit 5 hvězdami, je to, že zápletka je předvídatelná a hlavní pointa je snadno rozluštitelná dost dlouho před koncem, takže nějaké šokující rozuzlení se zde moc nekoná. Ale jinak to bylo moc fajn čtení, to ano. Mohu doporučit.

jana79

Moc pekne napsany pribeh. Krasne se cetla,nevadi ani prolinani soucadsnosti s minulosti,cteno jednim dechem. Pul na pul detektivka s romantikou. Moc hezke.