Magdyla.8 Magdyla.8 komentáře u knih

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Mé první setkání s autorkou a musím říct, že jsem si to velmi užila! Příběh je tak akorát peprný, vtipný, veselý, místy smutný a na zamyšlení. Líbili se mi novináři, každý z nich měl jiný příběh a také se během knihy vyvinuly jejich osobnosti. Romantika zde byla pomalá, nenásilná a velmi příjemná. Ke konci knihy můžete pár zvratů odhadnout, ale ničemu to nevadí. Cítila jsem se jako bych byla v Kodani a popíjela kávu s hlavními postavami. Dostala jsem chuť zjistit si něco více o "hygge". Už se nemůžu dočkat na další příběhy od autorky.

26.10.2021 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Tak tohle byla pecka. Líbil se mi námět a příběh, který se později vyvinul docela jiným směrem než jsem čekala. Rychle jsem ji zhltla, příběh byl protkán tajuplným tajemstvím o budově a její zvláštní minulostí. Celou dobu jsem přemýšlela, co se v mrakodrapu může jen dít a opravdu jsem byla mile překvapená. Jedinou chybu měla hlavní hrdinka ke konci, kdy mě vytáčela se svým nelogickým chováním. Ale můžu jen doporučit.

20.07.2021 5 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

To je snad poprvé, co mě více zaujal film než kniha. Děj sice plynul, ale hlavní padouch mě vůbec nenadchl. Všechny kolem využívala, postavy byly dost naivní, ploché. Doufala jsem, že na konci Emily postihne trest za ty hrůzy co provedla a nepřišlo nic, ani žádný wow efekt, co by ve mě něco zanechal. No raději se mrknu na film.

02.03.2021 2 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Kdybych měla více času, tak bych knihu přečetla za den. Zajímavé čtení o mladém klukovi, co se pomalu zamilovává. Nevadilo mi ani téma gay a obdivuji autorku, že se s tímhle tématem velmi elegantně poprala. Stále dokola jsem přemítala kdo je Blue a na konci jsem už jen fandila Simonovi, aby to zjistil a byl šťastný. Velmi dobrá kniha :)

12.08.2018 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

"Naděje. Proudí nám v žilách. Je to palivo, které nás pohání."
Celkem dost reálný příběh dvou neznámých lidí, který vás chytne za srdce. Ke konci jsem čekala, že se hlavním hrdinům přihodí nějaké další problémy, ale být v zmrzlé pustině plné sněhu a zvířat je samo o sobě dost znepokojující a náročné. Kniha je plná zajímavých myšlenek hrdinů a nelehkého se vracení zpátky do reality. Zajímavé a příjemné čtení.

25.01.2018 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Poslední série jsou za mě ty ze slabšího soudku. Jak už tu bylo řečeno, chybí více popis Irska, hlavní postavy nejsou schopné ihned říct co se děje a zbytečně se kvůli tomu hádají, více zde převyšovala romantická linka, která vše ostatní přehlušila. Vedlejší postavy se mi velmi líbili, Izzy navodila atmosféru na Skotsko. A snad poprvé se hl. hrdinka rozhodne zůstat dřív než nastane epilog. No prostě romantický útěk od všední reality.

18.08.2023 3 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Zas a znova krásné milé čtení od J. Caplin. Přesunout se do Tokia a poznat více hl. hrdinku Fionu byl oddechový zážitek. Líbil se mi popis města, lidí a i jejich mentalita. Také vedlejší linka Fioniny matky byla přínosná a zajímalo mě, jak se stím Fiona popere.

02.06.2023 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Přemýšlela jsem dlouho co o knize napsat. Mám dost smíšené pocity z četby. První chyba byla, že jsem očekávala romantickou oddechovku s nahlédnutím do budoucna. Bohužel, tento prvek nehrál v knize žádnou větší roli. Příběh se točil kolem jiných důležitějších věcí. Kapitoly na mě působily plytce, krátce, nedokázala jsem si udělat k hlavním hrdinkám větší vztah. Takže mi ve výsledku bylo jasné, jak to dopadne a bylo mi to upřímně jedno. Linku s Aaronem jsem bohužel nepobrala a tedy dlouho jsem nečetla knihu, která by skončila tak hrozně úzkostně a smutně. No očekávala jsem od příběhu něco jiného a bohužel mě kniha tak nezasáhla.

02.06.2023 3 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Klasická Zapata a její pomalá romantika. Velmi mi příběh sedl do noty, oblíbila jsem si hlavní hrdiny a fandila jsem jim i přesto, že víte jak to dopadne, žejo.. V tomto příběhu nebyl moc popsán sport, kterému se věnoval Aiden, ale spíše vztahové a rodinné problémy hrdinů, které je tíží celý život. Byla to příjemná změna a já se těším na další knihy od autorky.

13.10.2022 4 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Kniha je velmi čtivá i díky krátkým kapitolám, které vás nutí číst dál a dál. Ze začátku jsem měla raději Rose a říkala jsem si, že má těžký život. V půlce knížky jsem začala fandit Fern a jsem za to moc ráda. Dlouho jsem nečetla psychologické rodinné drama, takže jsem rozuzlení neodhadla. Pro mě tedy příjemné čtení.

14.09.2022 4 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Páni. Tak tenhle příběh mě velmi mile překvapil. Zjistila jsem, že autorka napsala i "Milionkrát June" a to byl bohužel u mě propadák. Proto jsem byla dost překvapená touhle letní peckou. Oblíbila jsem si oba hlavní hrdiny a zajímali mě jejich životy a strasti. Příběh nebyl pouze povrchní, ale šel i do hloubky a do vážných témat, které někteří musí řešit. Škoda, že se více nerozebíral příběh Guse ráda bych se dozvěděla více. Plusové body dávám za ukázku, jak spisovatelé píši své knihy a jak se k celému příběhu musí probojovat a vymyslet ho. Bylo to velmi poučné.

19.01.2022 4 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Příběh je velmi čtivý. Je to zajímavý thriller, kdy naše hlavní hrdinka působí jako schizofrenička a má svůj svět. Bohužel mě příběh spíše zklamal (hlavně ke konci). Nebyla vysvětlena postava Elizy, chování manžela Dana (musel mít důvod k jeho ohavnému, manipulátorskému chování), vysvětlení vztahů mezi sousedy a v neposlední řadě osud Teddyho (ikdyž jeho osud nám byl nastíněn). Příběh má větší potenciál, mohl být více využit. Vyzkouším ostatní knihy spisovatelky.

11.11.2021 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

No pojďme si říct, že tato kniha je prostě bizár a úchylná na všechny směry. Nejspíš v tom dobrém slova smyslu. Kniha se rychle čte, je odpočinková a bratři Royalove jsou takovou třešničkou na dortu. Easton mě nejvíce bavil, jeho smysl pro humor je na jedničku. Bohužel se tam objevilo klišé "chci tě od první chvíle, co jsi sem přišla, ale budu se k tobě chovat jak ke kusu hnoje" což mi dost vadilo, ale je to jenom můj názor. Ideální kniha od které nic necekate a vypnete u ni.

29.05.2021 3 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Mě kniha velmi překvapila. Má první z nakladatelství katto a tento příběh byl neotřelý, neokoukaný a zatím jsem ho v žádné knize neviděla a o takovém příběhu ani nečetla. Na začátek mi trvalo se začíst. Poté vám je představen hlavní problém a říkáte si co se teď bude dít, když už vím všechno? Ale opak je pravdou. Nevíte vůbec nic, začnou se věci komplikovat, hra je rozjetá na všechny strany a další zápletky se mi velmi líbili. Chvílemi mě i mrazilo a v takové situaci bych se nechtěla ocitnout. Epilog už byl na mě trochu moc a "zavřený" konec taktéž, ubíralo to na autentičnosti. Jinak doporučuji, svižný psychothriller.

05.05.2021 4 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Kniha měla teda svižný děj, za víkend přečteno. Takový napínavý psychologický thriller. Když se hlavní hrdinka Morgan snažila přijít na kloub problému, začínalo mi trochu docházet , kdo by zatím vším nejspíše mohl být. Místy byl příběh přitažený za vlasy a těžko uvěřitelný. A teda ta paní z detektivky/policie mi šla pěkně na nervy, byla předpojatá až hanba. Na odpočinutí skvělá kniha.

25.03.2021 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Musím říct, že kniha se čte sama. Opravdu vás nutí otáček stránku za stránkou. Ale.. ke konci knihy už jsem byla spíše znuděná, stále někdo utajoval pravdu a kupovalo se moc "lží" na sebe. Nikdo nepočítal, že by vrah mohla být i žena, žejo.. no mělo to své mouchy, ale jako oddechovka dobrá.

31.08.2020 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Hvězdičku ubírám za to, že to bylo velmi podobné knize od Agathy Christie. Jinak to za mě nemělo chybu, děj měl spád, žádné hluché místa tam nebyla, postavy se chovají realisticky. Linka manželského páru mě asi nejvíce šokovala a překvapila. Byla to jízda.

28.06.2020 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Když napíšu, že to bylo dokonalé tak nepřeháním. Příběh me pohltil hned od první kapitoly a jen to jelo. Pak přišly slzy, zlost a vztek. Dlouho mě pribeh tak neovlivnil. Svět v knize pod nadvladou můžu je reálný az to děsí. Dej je dost předvídatelný hlavně na začátku. Jenom mi chyběla vzpoura na konci knihy, ale to je jen na čtenářovi jak to bude dál. Úžasné, přečtu si znovu a jen doporučuju!

07.05.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Očekávala jsem od "bestselleru" až příliš mnoho.. postavy pro mě byli nereálné, řešení případu podle nějakých kytek a nezájem ze strany policie na všemožné mrtvoly mi přišli chabé. Pak se od poloviny kniha konečně rozjela, ale ten konec mohl být lépe uchopený. Nedozvěděla jsem se ani motiv krvelačného zabijáka, ani proč ostatní v něm viděli zvíře se srstí. Za mě průměr.

09.02.2019 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Jsem ráda, že díky čtenářské výzvě jsem se dostala k této knize. Něco jsem si z příběhu vzala a dozvěděla jsem se "něco" o záhadném místě Tribeč. Věřím, že lidé zažívali v horách strach a byli dezorientovaní, ale také si myslím, že za tyhle bludy může právě nejvíce strach, vyčerpání, popřípadě nějaké drogy. Mrzí mě, že jsme se stejně nedozvěděli jak to doopravdy bylo s místem ikdyž to šli "hlavní hrdinové" prozkoumat.

25.12.2018 4 z 5