Macawi Macawi komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Opravdu silný příběh nevšední lásky, u kterého budete plakat, smát se a soucítit s hlavními postavami. Oceňuji náročné etické dilema, které jsem poprvé alespoň částečně dokázala vnímat jako trpící pacient, ne z pohledu profesionála.i. Než jsem tě poznala je jedna z nejkrásnějších knih, jaké jsem kdy četla.

25.07.2016 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha mě bavila, ale nijak speciálně neuchvátila. Upřímně nechápu ten všeobecný humbuk kolem této knihy. Tím samozřejmě nechci nijak snižovat hrůzostrašnost doby.

02.10.2018 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Film se mi líbil moc, byla jsem nadšená. Knížka se mi zdá slabší, příliš mi to připomínalo hodiny fyziky, chemie a biologie. Mark má skvělý smysl pro humor a to byl asi důvod, proč jsem knihu přečetla až do konce.

23.11.2016 2 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Knihu jsem právě se slzami v očích zaklapla. Rozhodně není tak dokonalá, jako první díl, ale myslím, že celkem realisticky ukazuje, jak je náročné vypořádat se ztrátou milované osoby. Moc se mi líbily nové postavy a byla jsem ráda, jak se Lou i přes svůj zármutek chovala nesobecky. Za mě krásné pokračování.

12.11.2016 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

No jo, tak já se přiznám, mě se Padesát odstínů líbilo, všechny díly včetně Greye jsem přečetla rychlým tempem, aniž bych se nějak nudila. Nečekejte od knihy Kdoví jakou literaturu, to snad i já mám lepší slovní zásobu než spisovatelka. Vnitřní bohyně je strašná, chvíli jsem přemýšlela, jestli se děj nestočí do psychiatrické léčebny, kde budu Anastázii léčit mnohočetnou osobnost. Ale upřímně, kdo se dívá na netu na porno, tak taky nekomentuje nesmyslný děj a příšerné dialogy, že?

24.09.2016

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Krásná kniha.

17.10.2016 5 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Kniha je opravdu nádherná. Strašně moc se mi líbilo spojení dívčího románku a staré lásky. Nejvíc jsem obdivovala Iru a jeho nehynoucí, krásnou láskou, která všechno přemůže.

25.07.2016 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Dějově se mi moc líbila, chvílemi byla trochu zdlouhavá, ale ke konci knihy jsem byla ráda, že jsem si předtím mohla odpočinout u poklidných částí. Jediné, co mě rušilo ve čtení, bylo zvláštní přeskakování v ději, například se jeden odstavec dělo něco akčního a v druhém odstavci je skok i několik hodin - viz zatčení Clare za čarodějictví. Dále se mi vůbec nelíbily nelogičnosti na začátku knihy. Těsně po válce určitě nebyly plné výlohy a lidi nebyly z ničeho nic bohatí a spokojení. Každopádně jsem knížku četla jedním dechem, bylo těžké jí i na chvilku odložit. Už se těším na další díl.

08.01.2018 4 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Hezká pohádka, kupodivu ne komplet předvídatelná. Myslím, že kdybych knihu četla kolem 13 let, byla bych nadšená. Však která dívka nikdy nesnila o tom, že se její hrdina z knihy objeví i ve skutečném světě?

04.10.2017 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Obdivuji odvahu autorky k napsání TOHO konce. Jinak by podle mého názoru místo trilogie stačila jedna delší knížka.

15.08.2017 3 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Úžasně napsaná kniha. Obdivuji Betty, že se odhodlala k útěku, já bych asi tak odvážná nebyla.
Každopádně mi nepřijde fér, tvrdit, že za to může náboženství. I u nás je spousta týraných žen, a to jsou jejich muži křesťané i ateisti. Betty měla ovšem útěk ztížený o Íránské prostředí, které svobodě žen příliš nepřeje.

15.08.2017 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Pěkná oddechovka, občas mi Forresta bylo líto, občas jsem se hlasitě smála, což je super, když si čtením krátíte čtení :-) .

15.08.2017 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Strhující příběh, napínavý, nedokázala jsem se od knihy odtrhnout. Zaujal mě i příběh z Josefa mládí a nacistického německa z pohledu "obyčejných" kluků. Některé části příběhu Minky mi přišli celkem nelogické, ale uznávám, že neznám přesné historické podrobnosti.

17.02.2017 5 z 5

Plamen a květ Plamen a květ Kathleen E. Woodiwiss

Pěkná červená knihovna, která se čte úplně sama. Jednou nebo dvakrát mě zvrat událostí překvapil, což se v tomto žánru příliš nestává.

17.02.2017 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Kniha nám krásně ukazuje, že všechno nemusí být takové, jaké se nám to z našeho úhlu pohledu zdá... Hodně mě překvapilo, že autorka napíše příběh odehrávající se za krušných časů první světové a osobně bych byla radši, kdyby se této části věnovalo více pozornosti. Příběh Liv mi přišel lehce natahovaný a nějak jsem si nemohla zvyknout na Er-formu vyprávění. Nevím jestli to bylo stylem psaní,překladem, nebo jen tím, že se oba styly v průběhu knihy měnily. POZOR SPOILER! I když mě Shopiin konec velmi dojal, nějak jsem nedokázala uvěřit, že by se to tenkrát opravdu mohlo povést.

04.01.2017 5 z 5

Čtení scénářů rozhodně není můj koníček, ale Harry Potter je srdcovka, takže si v mé knihovně rozhodně místo našla. Některé postavy dostaly dost odlišné vlastnosti, o většině postav se kniha nezmiňuje vůbec. Některé situace mi přišli, že do světa Harryho Pottera nepatří a celkem mě to rušilo.

17.10.2016 3 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Klaním se.

15.08.2017 5 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

MOŽNÉ SPOILERY!: Kniha se mi možná líbila ještě o trochu víc než předchozí díl. Mám moc ráda Roberta, takže jsem byla nadšená zjištěním, že se valná část děje vypráví z jeho úhlu pohledu. Jsem velmi ráda, že se autorka neopakovala, chvíli jsem se bála, že "odstraní" i dalšího bratra. :-)

04.01.2017 5 z 5

Tahle knížka je super :-) Její principy mi hodně usnadňují život. Ještě o něco více na mě zapůsobila audio kniha a oneman show, na které jsme s kamarádkami sháněly lístky hodně dlouho. S některými částmi nesouhlasím, ale víte, co je na téhle knize nejlepší? Vůbec si ji nemusíte brát osobně ;-) NIC si neberte osobně.

23.11.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Podlehla jsem reklamě a knihu přečetla. Ačkoli jsem si často říkala, že mě moc nebaví, nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Líbila se mi kompozice a styl vypravování z pohledu všech tří žen i místa, kde se vypravěčky vyměnovali. Rozuzlení mě příliš nezaujalo, přece jenom tam bylo celkem málo postav, které byly podezřelé.

20.11.2016 3 z 5