M.C.SMITH M.C.SMITH komentáře u knih

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Úžasná kniha, úžasný příběh. Myslím, že tuto knihu by měl mít doma každý a pořád si ji připomínat, mnoho z nás zapomíná na lásku k bližnímu a je to škoda.
Vánoční koleda je dokonalá, vždy jsem ji měla ráda a viděla jsem mnoho filmových verzí a letos jsem se konečně odhodlala ke koupi knihy a nelituji toho.
Je to nesmrtelná klasika a ke knize se budu velmi ráda vracet.
Naprosto dokonalé!
Doporučuji ji každému, kniha v sobě nese velké poselství.

11.12.2022 5 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Skvěle jsem se bavila. Kniha byla napsána naprosto dokonale, plná humoru a přesto se člověk musel i zamyslet.
Jako první jsem viděla seriál, který mne bavil a mám ho moc ráda. Proto jsem se rozhodla, že by nebylo od věci přečíst si knihu a jsem nadšená.
Pro mne topovka, kterou si ráda přečtu znovu.
Tato kniha mi neuvěřitelně sedla!

11.01.2024 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Přečteno velmi rychle a snadno. Kniha mne bavila a musím říci, že je mnohem lepší než filmové zpracování - viděla jsem jak původní z roku 1976 tak i ten novější z roku 2013. A kniha je prostě lepší. (Jako ve většině případů.)
Četlo se mi lehce, bylo to napsáno srozumitelně a pro mne poutavě. Takže jsem knihu slupla jako malinu.
Knihu jsem četla kvůli výzvě, ale myslím, že se k ní v budoucnu vrátím.

20.01.2023 5 z 5

Jako sama smrt Jako sama smrt Jakub Hoza

Tohle byla snad ta nejkrvavější kniha, jakou jsem četla a musím říci, že byla parádní.
Všechno bylo skvěle promyšlené a dobře napsané.
Hned jsem si oblíbila lovce a když jsem se na konci dozvěděla, kdo jím ve skutečnosti je, padla mi brada a dokonce jsem se i lehce zaradovala.
Kniha byla skvělá a bavila mne.
Kdo má rád trochu krvavější čtení, tak proto toho je tato kniha to pravé.

25.11.2022 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Tohle bylo tak sladké. Krásně se to četlo a já jsem si to náležitě užívala. Příběh byl skvělý a lehký jako pírko, dokonalá oddechovka, kterou prostě musíte přečíst, aby jste věděli, jak to s Addie dopadne.
S knihou jsem velmi spokojená a určitě si ji v budoucnu přečtu znovu, vůbec její koupě nelituji.

04.08.2022 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Tohle nebyl můj šálek čaje. Kniha mi vůbec nesedla a musela jsem se do čtení nutit. Prostě tohle skutečně ne. Vzala jsem si ji jen kvůli čtenářské výzvě a jsem ráda, že tento boj mám za sebou.

27.03.2022 1 z 5

Zpěv straky Zpěv straky Dana Beranová

Kniha byla velmi zajímavá, četla se dobře a lehce.
Pro mne to byla taková pohádka, která pohladila po duši.
Určitě doporučuji všem.

22.05.2023 4 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Tohle bylo parádní čtení. Knihu jsem zhltla jako malinu a netrpělivě čekám na další díl.
Hodně mi to připomínalo Dvory od Massové - nahoře na přebalu knihy je napsáno že je kniha pro její fanoušky a hle, skutečně jsem je v tom viděla. Proto jsem si tu knihu také kupovala.
Kniha byla skvělá. Co mne trochu zamrzelo, byl uspěchaný konec, ale jinak to bylo skvělé a knihu mohu jen doporučit.
Je to oddechová fantasy, mne kniha přišla i vtipná.
Stojí za to.

01.04.2023 5 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Naprosto perfektní pohádka, která mne bavila.
King je skvělý vypravěč a já mám jeho tvorbu ráda. Dračí oči byly skutečnou pohádkou, která v sobě ale měla velké kouzlo a dle mého nesla i jisté poselství.
Do knihy jsem se pustila na základě čtenářské výzvy a vůbec nelituji.
Knihu si moc ráda v budoucnu přečtu znovu.
Pro mne to bylo příjemné čtení.

22.02.2023 5 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Sladká pohádka pro dívky, které chtějí snít.
Bylo to příjemné čtení, ač nemusím podobné knihy, tohle se mi docela líbilo a i já se na chvíli ocitla v kůži slečny Annabelle.
Vévoda se mi zamlouval, byl to silný muž, který ví co chce a jde si za tím, ať to stojí cokoli.
Prostě pohádka.
Kniha je příjemná oddechovka, která se lehce čte, určitě doporučuji ženám, které mají rády romantiku.

14.02.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

No, tak já ani nevím, jak mám tuhle knihu hodnotit. Námět skvělý, ale mám takový divný pocit.
Hlavní hrdinka mne docela dost štvala, pořád se jí něco nelíbilo a nedokázala se spokojit s malými radostmi. Lezla mi na nervy a já měla chuť s ní zacloumat, aby se konečně probrala.
Kniha mne asi do poloviny bavila, pak to najednou celé ochablo a já se chvíli musela do čtení nutit. Konec to trochu vynahradil. Pořád mám ale pocit, že to není přesně to pravé pro mne.
Bylo to milé čtení, které mne moc nenadchlo a ani neurazilo.

27.01.2023 3 z 5

Pod štítem magie Pod štítem magie KayLynn Flanders

Tohle byla taková příjemná pohádka. Kniha se četla dobře a velmi lehce, doporučila bych ji mladším čtenářům.
Má to být fantasy pro fanoušky hitu Kouzla rodu Thornů. Kdyby princezna Jenna neměla ten bílý pruh ve vlasech, tak bych v tom Thorny nehledala. Spíše mi to připomínalo Kroniky pozůstalých.
Text byl nenáročný a dobře se četl, v knize nechybí napětí, zrada, tajemství a hlavně láska.
Je to příjemná oddechovka.

18.03.2023 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tohle se četlo jedna báseň. Když jsem knihu četla před lety, byla jsem podstatně mladší a nedokázala jsem plně ocenit kouzla celého příběhu. Teď to vidím naprosto jinak.
Autorka vykreslila Tamlina jako naprostého debila, podle mne mu to prospělo a já vidím tu lásku, kterou k Feyre cití. Láska se ale změnila v majetnictví. Tamlin cítí tak moc, že je schopen udělat naprosto cokoli. Škoda, že si vybral špatnou stranu.
Rhys je naprostý drahoušek, kterého bych si s chutí namočila do kafe a spapala ho.

Příběh se četl naprosto skvěle a já jsem si užívala naprosto každou stranu. Byla to pro mne pohádka, do které jsem se okamžitě vžila a každý okamžik jsem naplno prožívala.
Mohu jen a jen doporučit.

07.03.2023 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Byla to taková pohádka se strašidelnými prvky.
Kniha se četla dobře a bavila mne, ale moc děsivé mi to nepřišlo. Holt už jsem asi viděla moc hororů v televizi na to, aby se mou cvičil strašidelný román. Příběh byl příjemný a já jsem si ho užila.
Postava pratety Edith mi přišla skvělá a já jsem si ji oblíbila.
Bylo to pro mne oddechové čtení a myslím, že tato série pro mne bude fajn.
Určitě kniha stojí za přečtení.

02.02.2023 4 z 5

Vita nostra Vita nostra Sergej Djačenko

Tahle kniha mne totálně odrovnala. Je naprosto zvláštní a jedinečná, nikdy jsem nic podobného nečetla. Do knihy jsem se pouštěla bez jakéhokoli očekávání. Prostě jsem začala číst a hned z počátku jsem si říkala, že je to pitomost, ale jak jsem četla dál a dál, kniha mne vcucla jako černá díra a já jsem se nemohla odtrhnout. Bylo to zajímavé čtení, hodně zajímavé.
Pro mne to byla jedinečná záležitost a jsem spokojená.

14.01.2023 5 z 5

Krásná temnota Krásná temnota Fabien Vehlmann

Kniha je taková drsnější, ale má něco do sebe.
Myslím, že je unikátní. Určitě stojí za přečtení.

19.11.2022 5 z 5

Oceán na konci cesty Oceán na konci cesty Neil Gaiman

(SPOILER) Tento příběh byl pro mne dech beroucí. Byl poutavý a hlavně napínavý, musím říci, že se kniha četla velmi lehce. Byla psaná stylem malého kluka, který miluje knihy, což bylo dobře, jelikož příběh vypráví sedmiletý knihomol.
Knihu jsem přečetla jedním dechem a pro mne byl to byl zážitek.
Knihu si v budoucnu přečtu ještě jednou, možná i víckrát, tím si jsem jistá.
Já jsem nadmíru spokojená a mohu jen doporučit.

28.04.2022 5 z 5

Neznámý žalm Neznámý žalm Laura Thalassa

Ano, prosím, přesně tohle chci číst!
Kniha byla skvělá, četla se lehce a mne stránky ubíhaly pod rukama. Zhltla jsem ji jako malinu a už se nemohu dočkat třetího dílu.
Zamilovala jsem si Dese. On je prostě skvělý a Callie mi padla do noty taky.
Celý příběh je super a já jsem nadšená.
Pro mne pecka a mohu jen doporučit.

23.04.2023 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Čtenářská výzva 2023. Kniha, kterou nebudete číst poprvé.
Dvůr trnů a růží jsem četla před několika lety. Kdybych psala komentář tehdy, rozplývala bych se nad Tamlinem. Mám lehkou slabost na blonďáky. Tamlin je pořád slaďouš, ale trochu mi na konci vadilo, že se jí zeptal, jak jí to, co pro ně udělala, může oplatit. To mi vadilo. Pokud se opravdu milují, nemusí si nic oplácet.
Jinak příběh sám o sobě by další dvě části vůbec nepotřeboval.
Mám ráda Krásku a zvíře a vyhledávám knihy, které jsou psané na její motivy.
Kniha se mi líbila a četla se lehounce. Všechny postavy mi sedly a já se s chutí postím do dalšího dílu, protože jsem si řekla, že je přečtu všechny.
Tuhle knihu mohu jen doporučit všem, kdo mají rádi romantiku a magii.

03.03.2023 5 z 5

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

Tohle je klasika, kterou zná snad naprosto každý.
Velmi dobře si vybavuji, že filmová verze běží každý rok na Vánoce.
Kniha se četla velmi lehce a neustále jsem si vybavovala scény z filmu. Bylo snadné knihu přečíst za pár hodin a já jsem si ji užila. Bylo to milé a určitě vřele doporučuji.

03.02.2023 5 z 5