Dračí oči

Bylo nebylo byl jednou jeden zlý čaroděj… a dračí srdce a princové… ďábelský mág a temná věž… starobylý hrad a strašné tajemství. Stephen King vás tímto dílem, plným magického zla, odvahy a šlechetnosti, uchvátí do ledového sevření a odvede do nejděsivějšího a nejnesnesitel­nějšího království špatnosti… a ponechá na vás, co je pravda a co fantazie… neříkejte, že nejste zvědaví! Tajemné chodby, dračí oči, ďábelské síly, nejtemnější hlubiny strachu – to se na vás Stephen King znovu chystá!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29687/draci-oci-OIz-29687.jpg 4763

The Eyes of the Dragon (1987)

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno:, Laser-books (Laser)

brodequin
předevčírem

Výborně napsaná knížka, s dobrou atmosférou a zajímavým stylem vyprávění. Škoda, že příběh byl jednoduchý a prostý. Navíc jsem čekal trošku více fantasy. Toto bylo jednoduché drámo ze středověku. :-) Ale dobrý...

elisabeth03

Skvělá vypracovaná pohádka!

aneta2290

Pohádka po Kingovsku, úžasný :))

polly23

Tohle byl můj první King,naneštěstí jsem zvolila pohádku pro dospělé.
Příběh jako takový je zajímavý,jen mě mrzí,že King nerozvinul více Flagga,protože pro mě to byla zajímavá postava.
Kniha se četla celkem dobře,ale ke konci už to autor zbytečně natahoval.

tereza9831

King umí i pohádky. První půlku knihy jsem četla s napětím a očekáváním, druhá půlka je už trosku klišé, ale i tak krásné.

RendysStrange

Nevím co si o této kníze myslet. Čekala jsem něco více strašidelného. Připadalo mi to jako hodně špatná pohádka.

MíšaS.

Popravdě řečeno, nevím, co si mám o knize myslet. Jako pohádka pro děti, i když jsou to děti mistra hororů, mi to přijde moc surrealistické a pro dospěláka zase moc velká pohádka...
Doopravdy nevím, ani příběh samotný mě moc nezaujal.

buldozer5

Když se nad tím zamyslím, celý příběh je vlastně naprosté klišé. Děj odehrávající se ve středověku, starý král, následníci trůnů, záporák, pro kterého je onen následník nepohodlný a tak se ho chce zbavit. S tím vším se ještě pojí drak, který v žádné středověké pohádce nesmí chybět. Zní to trochu jako nudný, ohraný příběh, který vás brzy omrzí. Ale pozor! Jedná se o pohádku pro dospělé, kterou zpracoval Stephen King, to už začíná vypadat slibněji, že?
Kniha se mi hrozně líbila, zkrátka jsem se od ní nedokázal odtrhnout. King příběh moc nenatahoval (co se stalo?), a když už se mi konečně knihu podařilo odložit, nemohl jsem uvěřit, kolik jsem u ní strávil hodin! Všechny postavy mi tam sedly, záporáka, známého z jiných knih od Kinga, jsem také uvítal, takže já si nemůžu stěžovat. Konec sice předvídatelný, ale stále jde přeci o pohádku (i když v ní král shoří zevnitř). 5*

Tara943

Moje první kniha od Kinga, kterou jsem dostala od bratra k narozeninám a díky níž jsem započla číst další Kingovu tvorbu.

bukiet

Dračí oči jsem přečetl podruhé a musím říci, že se mi kniha líbila mnohem více, než kdysi. Možná je to tím, že mám více informací o celém Cyklu Temné věže, kam i tento příběh patří, možná je to proto, že už dávno si Kinga nespojuji jen s horory. Tato fantasy kdysi u čtenářů skoro propadla a Kinga vedla k napsání knihy o fanatické čtenářce a bezmocném autorovi - Misery. Z hlediska Cyklu Temná věž je to třetí příběh, po Pistolníkovi a povídce Přemístění. Vracíme se do minulosti Středosvěta a poprvé sledujeme Randala Flagga, alias Waltera Padicka, známého též jako Muž v černém, jak se snaží rozvrátit království Delain. V literární chronologii je to ale jeho čtvrté vystoupení, to první bylo v básni The Dark Man, druhé v románu Svědectví, třetí v Pistolníkovi a v této skoro pohádce se s ním setkáváme počtvrté, ale nejhlouběji v minulosti.
Cyklus Temná věž:
1. Temná věž I: Pistolník
2. Přemístění – povídka (Temné vize)
3. Dračí oči
4. Temná věž II: Tři vyvolení
...

leny.wood

Čtení jsem si naprosto užila, styl vyprávění zážitek jen prohloubil.

boxas

Je to tak. Stephen King je skutečně skvělý vypravěč příběhů, a když mu to nekazí další spoluautoři, tak je ho radost číst. Přesně jako tuhle jeho knihu!

slawa.cap
17.12.2017

Poslouchal jsem jako audioknihu. Pohádka, no pohádka. Pro děti moc strašidelné, pro dospělé moc dětinské, pro dospívající... no asi málo sexu :)
Příběh není špatný, ale jak píšu, nevím, pro jaký věk je napsaný.

werewolf88
06.12.2017

Tomu říkam pohádka... a ne z dětí dělat buzíky pouštěním Půa :-))

NymphMaeve
07.11.2017

Nejlepší dílo, které jsem četla již několikrát. Spojení lehkého hororu, pohádky a lehce fantasy dopadlo naprosto dokonale. Ani na minutu se mi nechtělo knihu odložit, dokud se nedozvím, jak to dopadne. Myšlenky v příběhu zasazené, mistrovsky vymyšlené detaily, které fantasii přímo vedou a konečně rozřešení případu je prostě mistrovské dílo.

Niraj
07.11.2017

Ačkoliv S. King patří mezi mé nejoblíbenější autory a jako vypravěč je nedostižný, tuto "pohádku" bych hodnotil jako nejslabší z toho, co jsem od něho četl. Vím, že se to těžko porovnává, neboť je to zcela jiný žánr než všechny jeho ostatní knihy, ale v první více než polovině neměl příběh naprosto žádný spád. Nebylo to jako u jiných jeho knih, kdy jsem se nemohl utrhnout, četl každou malou volnou chvilku, četl při chůzi na autobus ... Zde to bylo to takové unylé, staticke. Až řekněme ta závěrečná třetina, kdy se začalo konečně něco akčnějšího dít, stála za to. Mrzí mě to, ale víc jak 3* nemohu dát.

Fiara
22.10.2017

pohádka od pana Kinga? jo to jako vážně a sakra dobrá....pokud chcete tohoto autora poznam i z jiné stránky směle do toho. Příběh je mistrovsky od vyprávěn a nudit se rozhodně nebudete.

mitsucz
25.07.2017

Nevím jestli jsou Dračí oči pohádka nebo fantasy, každopádně mistrovsky odvyprávěný příběh.

buldozer5
20.07.2017

Ani slovy nedokážu vyjádřit, jak mě tahle kniha zaujala.

krtecek_1
28.06.2017

To Diabel:
Tak nevím, jestli bych zrovna tuhle knihu řadila do Čtenářské výzvy jako knihu pohádek. Pohádky, dle mého, je množné číslo od slova pohádka. A tohle je fantasy příběh, jeden příběh. Těžko říct, zda je "fantasy" synonymum pro slovo pohádka. Nejspíš si budete muset přečíst Perníkovou chaloupku :). Ale komentář jste vystihl :).

Diabel
28.06.2017

Letos jsem se rozhodl udělat čtenářkou výzvu na sto procent. Celou dobu jsem si říkal, co si vyberu na knihu pohádek? Rozhodl jsem se pro Dračí oči, protože je to jediná pohádka od Kinga a zároveň mi to znělo mohém líp, než číst perníkouvou chaloupku. Na pohádky prostě nejsem tolik stavěný.
Nemůžu porovnávat s ostatníma dílama, ještě jsem od Kinga nic nečetl, bohužel.

Podle hodnocení a komentářu jsem si nic nesliboval. Autor to prostě psal pro sebe, nebo spíš pro svojí dceru. No a ona z toho vznikla pěkně čtivá pohádka pro dospělé, která si získala mé sympatie.
King zde vykreslil opravdu poutavě charaktery postav, který jsou uvěřitelný a získali si mě.
Děj krásně odsýpá a tolik se netáhne. Není předvídatelný, i když druhá polovina na tom byla o něco hůř. Celkově kniha ubíhá velmi rychle a než se nadějete jste na konci se skoro štasným vyústěním. Kniha není o děsu, jak to tak u Kinga bývá, ale spíše o úžasné atmosféře, o pocitu jakéhosi rozpínající se temnota soustředěná kolem (pro mě osobně nejvydařenější) postavy celého románu - kouzelníka. Jsem fanda do záporných postav a Flagg mi hodně přilnul k srdci :D

Dračí oči obsahují všechno, co májí mít: statečného a chytrého prince, zlého kouzelníka, mírumilovné království, jež se tento černokněžník snaží rozvrátit, řadu nepochopitelných a osudově důležitých náhod a starý hrad s tajnými chodbami.

Za drači oči ve sbírce jsem rád a těším se na další díla.

Hodnotím 8/10

tony64
30.05.2017

Tolik mě mrzí,že už King nikdy nenapíše pokračování.Stálo by to za to !

Kristyna95
21.04.2017

Draci oci. Ze pry pohadka? Bezva. A od Kinga?? Super! Plna ocekavani jsem se zacetla do knihy, od ktere jsem ocekavala napinavy fantasy pribeh propleteny tajemnem a snad i originalni zapletkou. Ocividne jsem cekala prilis, protoze tento nemastny neslany pribeh s az smesne predvidatelnym zaverem, u ktereho jsem se ke konci uz opravdu neubranila nejakemu tomu preskoceni stranky, me proste zklamal.

Vikina333
18.04.2017

Jedna z nejlepších pohádek, kterou jsem kdy četla!! Skvělá! Nechybí jí napějí, rozmanitý a ne vždy předvídatelný děj, záporáci, klaďasové i poloklaďasové.. Užila jsem si jí!

Gordonlord
28.03.2017

King když chce, tak opravdu umí a to fakt mistrovsky ! On dokáže skutečně poutavě a neskutečně sugestivně napsat i fantasy - pohádku ! Je to již delší doba, co jsem s touto knihou měl tu čest, ale Tomíka v tajné místnosti, sledující otcův pokoj, nikdy nezapomenu ! Sugestivní, poutavé, obskurní, pohádka je skutečně plastická a mnohorozměrná, postavám vidíte až do nejhlubšího koutu duše.

danny_21
15.03.2017

Pohádky mají většinou jednoduchý, předvídatelný příběh, což Dračí oči potvrzují - rozhodně nejsou něčím převratným v mistrově tvorbě, psáno nejspíš pro radost sobě a rodině s tím, že kvituju zase získání pár nových informací o tajemném R.F., tentokráte jako královskému našeptávači, intrikáři a démonickému kouzelníkovi - 65 %

Romilo
21.01.2017

pohádka ale napínavá, opravdu mistrovsky vybudovaný příběh, přitom tak jednoduchý...R

dreamhex
11.01.2017

Moje první knížka od Kinga, zpětně to nebyl nejlepší výběr na seznámení s tímto autorem, ale naštěstí to bylo dostatečně dobré, abych si přečetl další knížky od něj a zařadil jej mezi své oblíbené autory.

marek6463
07.11.2016

Překvapilo mě to na to, že se má jednat o pohádkovou verzi.

Majkina
03.08.2016

Obávala jsem se, že mě pohádka od Kinga nebude bavit, ale předčila mé očekávání, zamilovala jsem si ji a rozhodně jsem ji nečetla naposledy :-)

králové princové čarodějové nebezpečí Walter Padick americká literatura

Stephen King