Lutzinka Lutzinka komentáře u knih

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Toto mě bavilo! Jako fakt. V postavách se dá celkem orientovat a není jich úplně tolik, jako v jiných historických dílech.
Přemysl byl rozhodně obdivuhodná osobnost a já jsem ráda, že jsem se díky této knize dozvěděla víc o Přemyslovcích a naší historii.
Psané poutavě, a přestože je to kniha o 600 stranách, tak se to čte vážně dobře.
Pokud chcete dobrý příběh a zároveň oprášit dějepis, tak se rozhodně dejte do čtení! :-)

07.10.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Promiň Kulti, ale Lukov tě odsouvá až na druhé místo, protože tě absolutně převálcoval :-)

Krasobruslení miluju a i když to zase byl zdlouhavý díl, tak to nevadilo, aspoň jsme mohli strávit víc času s Ivánkem. Protože ten chlap je prostě pohádka...
Koule byla na můj vkus až moc sprostá, ale jinak jí nemám co vytknout.
Chci další díl ze sportovního prostředí! Hned. Prosím pěkně.

20.08.2021 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Kdysi dávno v zemi spálené na popel žila malá princezna, která milovala své království...

Tak a pohádky je konec!

Díl plný bitev, lásky a překvapení.
Třináctka mě rozbrečela. Daena naštvala. Lorcan rozesmál. Dorian vytáčel. Fenrys přirostl k srdci.
Skvělý styl. Skvělý svět. Skvělá série. TEČKA.

04.11.2019 5 z 5

Mrtvá říše Mrtvá říše Stacey Marie Brown

Už mě to začíná unavovat...
Tohle je třetí kniha a děj se točí doslova úplně v tom samém pořád dokola - násilí, boj, útěk, zrada, únos, záchrana, násilí, boj, atd..

Nemá to v podstatě žádný děj, pořád se honíme za odpověďmi, ale žádných se nám nedostane... slibovaná Praha je tady na 5ti stránkách.
A pak je tady Farkas a Kovaczová.
Pokud jejich vztah někdo nazývá romantikou, mám docela pochyby o jeho zdravém rozumu. Jakákoli otázka, nebo problém je mezi nimi řešen totálně nechutným a násilným sexem téměř v přímém přenosu (jejich nenaplněný "vztah" v předchozích dílech mi vyhovoval mnohem víc.)
Mozek a normální komunikaci tady neexistuje.
Zachraňuje to nějakým zázrakem čtivost, díky které to fakt uteče rychle.

06.05.2024 2 z 5

Matt Matt Lauren Layne

Matt mě bavil o trochu víc, než Ian.
Jinak je to samozřejmě v podobném duchu a všichni víme, co od toho čekat a to taky přesně dostaneme.

24.04.2024 4 z 5

Ian Ian Lauren Layne

Souhlasím s komentáři pode mnou. Nenáročné, rychlé, sympatické a fajn :-)

24.04.2024 3 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Jejda... tak tohle byl přešlap...
Chtěla jsem tomu dát šanci, protože to doslova všichni chválili. Ale NE-E.
Nesedělo mi tam asi nic.
Humor - bohužel si ho teda představuju jinak.
Příběh - podle mě totální blbost a slátanina, bez logiky, nebo zajímavosti.
Romantika - tam fakt nějaká byla?
Postavy - ploché, nudné, nenašla jsem si k nim za celou dobu žádný vztah, jakoby to byly jen nějaké postavičky v hře.
Asi se mi to netrefilo do nálady, nebo jsem nepochopila ten žánr, nebo mi prostě nesedl styl psaní, ale přišlo mi to prostě celé totálně hloupé.
Za mě ztráta času.

08.02.2024 2 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Začátek mě vůbec nebavil, pak kniha ležela na polici asi 2 roky, a teď nevím proč jsem po ní sáhla a dočetla jsem ji za jeden večer.
Příjemná změna oproti tématům, která normálně čtu.

Nějak to na mě celé fungovalo, a ten konec jsem stejně obrečela, ikdyž jsem to čekala.

06.02.2024 3 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Ta Alina mě tak vytáčí!
Tuhle sérii dočtu, protože mě prostě baví Nikolaj, Tamara, Tolja i Mal a chci vědět, jak to teda skončí.
Ale jinak se to s Vránama nedá srovnávat.

07.08.2023 3 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Tohle je tak těžké hodnotit...
Na jednu stranu tomu nejde upřít čtivost a síla vtáhnout Vás do příběhu, na tu druhou, pokud jste četli Dvory, tak už teď víte přesně, co se stane a jak to dopadne.
Když si to ale odmyslíte, tak dostanete celkem dobrý příběh a taky hlavně konec série.
Nesmíte v tom ale příliš hledat nějaký uvěřitelný, postupný vývoj postav, nějaké WAU, nebo nějakého charakterního a dobře vykresleného záporáka, nebo jakoukoli nejistotu z toho, kdo udělá co.
A pokud čekáte aspoň nějaké epické finále se spoustou napětí a strachu o vaše hrdiny, budete zklamaní.

Čtyři hvězdy, ač si to po literární stránce kniha nezaslouží, dávám za Finna a Mishu, mou nepochopitelnou radost z četby téhle knihy a taky proto, že to bylo lepší, než první díl.

30.11.2022 4 z 5

Bouřlivá noc Bouřlivá noc Elle Kennedy

Nejhorší díl z této série. Stačil by poloviční rozsah. Bez hokejistů to vážně není ono.

01.06.2022 2 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Zatím pořád vedou Dopisy ztraceným, ale jinak super. Četlo se to dobře, rychle to odsýpá a děj vás nepustí.
Konec se mi úplně nelíbil, ale už jsem u Kemmerer zvykla na otevřené a divné závěry knih.

04.03.2022 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Zklamání. Na Dvory to nemá ani omylem. Jak někdo psal, že Hawke je druhý Rhys, tak to je jako srovnávat hrušku s mákem.

Poppy je dle mého názoru hrozná hlavní postava. Na jednu stranu naivní blbka, která asi nemá mozek, protože to, co je jasné od první kapitoly, ona nepochopí, ani když to zažije na vlastní kůži třikrát, a na druhou stranu chladnokrevný zabiják, který to umí s každou možnou zbraní.

SPOILER:
V jednu chvíli je naštvaná, někomu probodne srdce a za 2 vteřiny je schopná se s ním vyspat, aby se vzápětí opět urazila. To co nesvěří ani člověku, kterého považuje za otce, do nejmenších podrobností vyklopí někomu, koho zná 14 dní. Když může použít svoje schopnosti, aby zjistila s kým má tu čest, tak najednou na svůj talent na půl knihy úplně zapomene a pak se diví.
KONEC SPOILERU

Autorka by se měla podle mě držet pouze romantických knih, a do fantasy se nepouštět. Nejsem z toho vůbec unešená, jak jsem čekala, podle všemožných recenzí kolem.

20.10.2021 1 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Nejlepší díl.

21.07.2021 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Za mě dobrý. :-)
Líbilo se mi to víc, než Kudy ke hvězdám.

Tohle asi ani není SPOILER, když je to v anotaci, ne? :

Škoda, že vlastně od začátku víme úplně přesně, kdo je kdo a jak se to bude dál vyvíjet.
Jediný, kdo to až do konce neví, je hlavní hrdinka, která působí, jako Geňa hadající Seznamku...

Líbil se mi ten styl psaní. Předvídatelné, leč příjemné.

Na jedné vlně s mojí představou o pohodové jednohubce.

16.07.2021 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Waau!
Tak tohle mě dostalo. Bez debat. Obálka klame, hodně dlouho mě odrazovala, ale nakonec ten obsah řadím k vrcholům poslední doby v tomto žánru.

07.01.2021 5 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje

Tak jo...ten příběh měl potenciál - nevinná naivní šprtka se zamiluje do démonama poznamenanýho hajzla a jejich láska změní svět...Vypadalo to jako klasická romanťárna, což naznačoval i film, kterej byl mimochodem povedenej.
Knížka se četla sama, ale proboha,!!! Opakovat 4 díly pořád dokola stejnou zápletku - hádka, rvačka, sex, omluvy, další šance - to bylo vážně moc...nechápejte mě špatně...já Tesse a Hardinovi fandila od začátku, ale to, co konečně přišlo na konci Pouta mělo přijít na konci Polibku...
Tohle bylo psycho...takhle to prostě fakt být nemá...
Máte potkat JEHO, máte se NESNÁŠET, má vás to ZMĚNIT, má to změnit JEHO, máte dělat KRAVINY, má vám dojít TRPĚLIVOST, má přijít ROZCHOD, pak si máte dokázat, že se MILUJETE, a pak si máte ODPUSTIT...to má být LÁSKA...
Tady byla za lásku považovaná nemoc, neustálý šlapání po vlastní hrdosti, absence rozumu a neustálý ubližování..
Takže tak...

17.03.2020

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Znáte ten pocit, když se vám do něčeho vůbec nechce a pak zjistíte, že jste byli úplní blázni, protože to bylo neskutečná bomba? Tahle kniha je ten případ. Začátek byl utrpení, nové názvy, nové postavy, klasický neduh nových sérií. Ale potom... Skvěle vystavěný příběh, skvěle napsaný. Ráj pro ty, kteří nemilují jen dobré příběhy, ale i dobré spisovatele... Žádný slzy, žádnej funus! ;-)

08.03.2019 5 z 5

Osud hněvu a plamene Osud hněvu a plamene K. A. Tucker

Super překvapení!
Konečně se setkáváme s normálně inteligentní hlavní hrdinkou, která přemýšlí a vyhodnocuje situaci postupně a logicky.

Číst to je zábava a uteče to jak nic.
Tahle série má zatím vážně skvěle našlápnuto... :-)

01.03.2024 4 z 5

Vztek Vztek Tracy Wolff

Je to lepší, než Touha? ANO.
Je to vykrádačka kde čeho? ANO.
Buďto ale akceptujete, že to není nejdokonalejší a nejoriginálnější YA, který jste kdy četli, a bude se vám to líbit, nebo ne a budete kritizovat.
Začátek je vážně utrpení, hrozně se to táhne, než se "objeví" Hudson.
Z Jaxona se stala upíří verze Tamlina a je naprosto na zabití, na jednu stranu arogantně ochranitelský, na druhou stranu se absolutně o Grace nezajímá - o to jak se cítí, co chce, anebo jak to všechno zvládá.
Grace se chová až moc jako hloupoučká zamilovaná puberťačka, ačkoli ta zamilovanost je tady doslova vycucaná z prstu a nevěřím jí ani jedno její "miluju tě", ale je to samozřejmě schválně tak postavené, aby vynikl náš údajný nejvěší badboy.
A tím se dostávám k nejlepší věci na této knize, a tou je Hudson. Jako doopravdy, díky bohu za něho, protože je jedinej, kdo to celý drží nad vodou.
Třetí díl!!! Hned!

04.01.2024 4 z 5