Osud hněvu a plamene přehled

Osud hněvu a plamene
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527439/bmid_osud-hnevu-a-plamene-6569928e0e476.jpg 4 188 188

Hněv a oheň série

1. díl

Zručná zlodějka Romeria krade šperky pro newyorskou mafii. Po sérii záhadných událostí se však ocitne v říši soupeřících trůnů, válčících elfských společenství a živelné magie. Když se probudí v těle proradné elfí princezny, rychle jí dojde, že se zapletla do smrtícího spiknutí. Svoji skutečnou identitu teď musí ukrýt hlavně před králem Zanderem, princezniným snoubencem, který ji ze srdce nenávidí. Jenže hranice mezi láskou a nenávistí je tenká a brzy nastane čas, aby Romeria zjistila, kým skutečně je.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

A Fate of Wrath and Flame , 2023

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Osud hněvu a plamene. Přihlašte se a napište ho.

ValiPages
02.06.2024 4 z 5

Vykřiknu při pohledu na dvě známé tváře, které na mě zírají, s rukama založenýma na prsou jako nějaký dvě zastrašující věže. ,,Domnívám se, že jsi mi dlužen deset zlatých," Zamumlá Zander.
,,Já bych zase řekl, že je tomu právě naopak," Namítne Atticus.
,,Tys nevěřil že by na to mohla přijít dřív, než hodiny odbijí půlnoc. Zato já v ní měl víry víc."
,,Takže vy jste se tady celou noc schovávali a sázeli se , jak dlouho mi to potrvá ,než to otevřu?"
Navzájem se na sebe podívají, načež jednohlasně odpoví: ,,Ano."

Tuhle knížku bych nenazvala jiným slovem než „Horská jízda." V jednu chvíli jsme byli tady, druhou chvíli zase jinde, a během tří stránek se obrátilo všechno, o čem jsme doposud věděli. Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se začetla. Ale zhruba po sto stránkách se to rozjelo a bylo to super. Přišlo mi zajímavé, jak je Romy popisována jako zlodějka, ale přitom byla tak hodná a laskavá. Na tak dlouhých knížkách miluju to, že i když někoho nemám ze začátku nějak moc ráda, na konci si vlastně uvědomím, že jsem si oblíbila úplně všechny :)
Na druhou stranu, kdyby měla knížka o sto stránek míň, tak by mi to nějak moc nevadilo. Ačkoli nevím, kam se těch pět set stránek podělo, protože jsme se vlastně nic moc nedozvěděli, a teprve, když se to rozjelo, tak knížka skončila. Otevřenější konec jsem asi ještě nikdy nečetla. Ale zase se toho asi hodně dovíme v dalších dílech. Top kniha roku to nebude, ale byla fajn :)
Ráda bych vás poprosila, pokud jste si přečetli mou recenzi, klikněte prosím na like, ne z důvodu, že se vám to líbilo, ale abych věděla, že si někdo přečetl mou recenzi. Moc mě to potěší a moc děkuji :)

Nel-ly
20.05.2024 3 z 5

Jsem překvapená, jak se autorka New Adult romancí dokázala popasovat s fantasy světem, že se jí to nerozpadlo pod rukama a má docela fajn a uvěřitelnou hlavní hrdinku, svět i politiku.
Chvílema mě to dost nebavilo.
Chvílema jsem moc nechápala, proč hlavní hrdinka - člověk - trochu víc kriticky nepřemýšlí nad tím, jestli zlí jsou reálně ti zlí.
Ale ve výsledku to byl fajn první díl a jsem docela zvědavá, co bude.

09.05.2024

Nečtete to, pokud se nedokážete smířit s nedokončenými sériemi. Jako já. To je asi největší mínus téhle knihy. V okamžiku, kdy to začne být fakt zajímavé, kniha končí a my si musíme počkat na další díl.
K recenzi: je to YA, pokud bych to měla s nečím srovnat, tak s Dvorama od S. J.Maas. Ale tohle je za mě lepší. Míň “má mě rád, nemá mě rád, víc intrik, politiky, podrazů a obnovování důvěry. Dvory už asi číst nebudu, u téhle serie se těším na další díl a doufám, ze kvalita poroste. A to, že tam (skoro) není sex knize vůbec neubírá, spíš naopak.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Žebříček 10 nejčtenějších knih (únor)

15.02.2024

Dvakrát do stejné řeky, Nové šance a další knižní novinky (4. týden)

21.01.2024

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Osud hněvu a plamene v seznamech

ve Čtenářské výzvě24x

Štítky knihy