Lusik88 Lusik88 komentáře u knih

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Rozhodně lepší než předchozí díl, i ořechovky, sprostých výrazů a Prozacu je méně, což je fajn! Nejlepší byl opět konec a u vět: ,,Péče je asi silný slovo. Já jsem to čas od času orajbovala smetákem od pavučin a jednou za rok jsem to přejela mokrým mopem, aby pustil ten nejhorší sajrajt." jsem řvala smíchy. Úplně vidím paní Balzerovou, jak se u toho nezaujatě tváří (nikoho lepšího na tu roli vybrat nemohli).
Našla bych pár much, ale mě nějakým způsobem společnost obyvatel Kostky prostě baví!

24.02.2021 3 z 5

Jistě, pane ministře 1 Jistě, pane ministře 1 Jonathan Lynn

Brilantní! Jen dávám asi přednost seriálu, má ještě přidanou hodnotu těmi perfektními výkony hlavních postav a ten český dabing je prostě skvost.
Opravdu mě fascinuje, jak současný je to příběh, i když originál pochází někdy ze začátku osmdesátých let.

07.02.2021 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Moc milý a inspirativní příběh :) víc takových! Ráno u kávy jsem navrhla zasadit doubek na zahrádce...

27.05.2016 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tato kniha patří k mým nejoblíbenějším, je úžasně čtivá, děj svižně ubíhá. Kouzelné atmosféře a především postavám nelze odolat. Je to jedna z mála, kdy dočtete a s blaženým úsměvem se rozplýváte.
Nikdy jsem nevěřila, že je možné zamilovat se do literární postavy - pan Darcy nemá ani dnes konkurenci.

28.02.2013 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Klasická holčičí romanťárna! Dala bych dvě hvězdy, ale nejsem cílová skupina, tak to nebudu zbytečně hanit. Jen jsem chtěla vidět, jak někdo dokáže koncept hygge dostat do příběhu - takže se mi líbila spíše první polovina knihy, ve které se autorce celkem dařilo hygge myšlenku čtenáři předat.
Prostě ke kafi dobrý.. a obálka knihy je fajn

20.02.2021 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Prvnich 140 stranek jsem se nudila a premyslela, jak mozne, ze serie ma tolik dilu. Pak se dej rozebehl, aby se zase na chvili zastavil. Postava Harryho mi nicim neprirostla. Konec byl opravdu napinavy a zdarily, ale nepresvedcil me k dalsim dilum.
Nicmene, umeni ma vyvolavat emoce. Tahle kniha je vyvolava, takze ve svem zanru bude asi skvela. Ja ji ale asi nedocenim.

25.01.2021 3 z 5

Záhada sedmi ciferníků Záhada sedmi ciferníků Agatha Christie

Byla jsem zvědavá, jestli mě bude bavit i něco jiného než Hercule... A BUDE!!! Agatha bude navždy absolutně nejlepší autorka detektivek!

21.05.2021 4 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Mam z teto knihy takove smisene pocity. Hlavni postava by byla celkem sympaticka, detektivni zapletka s duchy by byla celkem fajn. Misty je kniha nesmyslne zdlouhava a nektere casti se opakuji. Zaver je na me az moc fatasy. Je to uz par let, co jsem cetla serii Andele od Lauren Kate a tohle je az zvlastne podobne. Ale nejvic mi vadi, ze hlavni postava je nymfomanka. Hele holky, to fakt nezijete pro nic jineho nez pro chlapa v upnutych dzinach??? Celkovy dojem to jen kazi.

25.02.2020 2 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Opet uzasne a inteligetni ctivo - Brown nikdy nezklame!

12.01.2019 5 z 5

Ať žijí auta! – Pohádky z Brzdína Ať žijí auta! – Pohádky z Brzdína Petr Čepek

Přidávám komentář mého pětiletého syna: Ta knížka je tak krásná, že hezčí jsme ještě nečetli!!! Tu nikdy nikomu nedáme a necháme si ji navždy :)

24.03.2023 5 z 5

Davam 3,5 hvezdy, predevsim za ten skvely zaver!!! Takhle jsem se uz dlouho nezasmala! A to jsem si do pulky knizky rikala, ze tak dve hvezdy maximalne. Diky za ten novy zavan sveziho vzduchu v zivote Aristokratky

17.12.2020 3 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Je to tam! Konecne jsem uhadla vraha. Za posledni dobu jsem precetla nekolik Poirotu a nikdy se mi to nepovedlo. Je teda pravda, ze Agatha tady nechala velkou napovedu... Skvely pribeh, patri ke spicce z Poirotu!

01.12.2020 5 z 5

Ať žijí auta! – Pohádky z Brzdína Ať žijí auta! – Pohádky z Brzdína Petr Čepek

Skvělý námět na večerníček! Syn ocenil originální nápady, například autíčka navštěvující autoškolku, že autíčka dostanou ráno sklenici voňavého oleje, místo stromů rostou semafory, bagr Bugr, obludu Lochnerezku a mnoho dalších. Příběhy jsou milé a ilustrace zábavné. Úplně si je představuji animované.

28.06.2020 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Abych pravdu rekla, myslela jsem, ze Hercule Poirot si mne nenasel. Televizni zpracovani mne neupoutalo. Ale kniha je skvela!!! Agatha si mne ziskala

23.03.2020 4 z 5

Skvele! Finske podivno, je tak krasne nevsedne podivne :) pro me se otevrel uplne novy svet! Zvlast Gordonuv pribeh je zajimave napsany. Dostal me popis cekani na smrt. To, kolik je v tom reality a citu. Myslela jsem, ze slovy to nelze vyjadrit... perfektni, vsechny povidky jsou perfektni! Klobouk dolu pred autory a take pred prekladateli!

06.03.2020 5 z 5

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Parada! Cela serie o hrbitovni kralovne se necte - ta se hlta!!!! Cetla jsem ostatni dily nekolikrat a vzdycky me naramne bavily! Vic takovych pribehu!

19.02.2020 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Knihu jsem otevřela, když jsem si chtěla ukrátit 20min času s tím, že zkusím pár stránek. Za několik hodin později jsem ji dočetla. Absolutně mě dostala!!

10.03.2013 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Vubec nejslabsi dil ze serie (precetla jsem vsechny naraz a hodnotim zpetne). Prvni dil byl originalni. Druhy mne take jeste bavil. V tomto dile se ale autor uz moc opakuje. Porad orechovka a privaly sprostych slov. Ja vim, ze to k tomu patri, ale uz to bylo tak nejak porad stejne... ale nebojte, ctvrty dil je lepsi!

17.12.2020 2 z 5

Skvělá!!! A takhle na podzim ideální! Tak milé vyprávění, připomíná mi pohodu u vánočních pohádek.
Vědomé vnímání a prožívání Hygge by nám každému tak pomohlo! Prostě se jen uklidnit, prožít život, o to tady běží. Bohužel toto není kniha pro Čechy (o tom svědčí také to nízké hodnocení), máme před sebou ještě dlouhou cestu...

10.10.2020 4 z 5

Městečko, kde se zastavil čas Městečko, kde se zastavil čas Bohumil Hrabal

Hořkosladký Hrabal opět nezklamal! Jeho způsob vyprávění je mi tak blízký, tak osobní. A ta atmosféra jeho knih... Nevím, čím to může být, ale na mne ze všech jeho knih dýchá jaro. Chvíle podvečerní nálady, za zpěvu kosa, v době, kdy ještě není úplně teplo, ale zima už také ne. Je skvělý! A bylo mi milé, že jsem v příběhu poznala své rodné město...

23.03.2020 3 z 5