Lucyeinstory Lucyeinstory komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Když jsem si předobjednala tenhle titul, čekala jsem další fantasy, která se nebude moc lišit od těch co mám ráda a čtu prakticky nonstop. No to jsem se pěkně sekla

Tenhle příběh je multižánrový a našla jsem v něm jak kus fantasy, tak romantiky, lehké dystopie, filozofie a mnoho dalšího. Autor se tu nezaměřuje moc na svět v Půlnoční knihovně (i když je tu popsaný) a spíš nám ukazuje ty vysněné životy naši hlavní hrdinky, které jsou v našem reálném světě.

Bylo zajímavé zjišťovat, co by se stalo, kdyby se rozhodla jinak, kdyby se vydala jinou cestou a šla za jinými sny. Nad tímhle tématem jsem se zamýšlela při čtení i já a občas mi nedalo spát. Jak by se můj život vyvíjel, kdybych se v ten daný okamžik rozhodla jinak? Lépe, stejně nebo hůře?

Prvních 100 stránek jsem trpěla, to říkám otevřeně. Ono jako samotné téma není nijak hezké a na začátku je kniha celkem depresivní, čemu se nemůžu divit. Dále se to už četlo skoro samo

Jako za ten začátek musím něco strhnout, ale knížku jinak hodnotím velice kladně. Některé pasáže jsme si i lepíkovala, což skoro nikdy nedělám. Na některé myšlenky a úvahy budu ještě dlouho myslet.

14.08.2023

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

První knihou, kterou jsem v roce 2023 přečetla byl thriller od Colleen, který mě opravdu neskutečným způsobem dostal.

Upřímně jsem od něj neměla velká očekávání, protože Odvrácená tvář lásky mě moc nechytla, ale tohle? To byla jízda.

Moc často se mi nestává, že by ve mě příběh dokázal vzbudit nějaké silnější pocity, jako nechuť, vztek a strach. Při čtení mi bylo chvilkami špatně, bála jsem se, nevěřila svým očím, a na konci ani autorce. Na konci opravdu nevíte, co je pravda, a co lež.

Řekla bych, že takhle dobře napsaný thriller jsem dlouho nečetla a hodnotím ho 4,5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Moje první setkání s Darcy Coates dopadlo lépe, než jsem čekala. Kořist na me čekala někdy od minulého léta, ale nebyla na ni vůbec nálada. Ke konci dubna jsem měla hodně náladu na něco temného, a Kořist byla jasná volba.

Nebudu lhát, bála jsem se. Bála jsem se, protože se jednalo o horor a já horory nemusím, ale nakonec to až takový horor zase nebyl (tedy podle mě). Ano, našla jsem tam pasáže, ze kterých se mi zvedl žaludek a často mě mrazilo, ale tenhle titul bych jako horor neklasifikovala. Podle mě se jednalo o detektivní thriller, kde šlo o přežití. Nevím jak vy, ale na mě to takhle působilo.

Několikrát mi ukápla i slza, protože se z některými hlavními postavami budeme nuceni rozloučit. Atmosféra byla vážně super a myslím, že dlouho nepůjdu sama do lesa
Postavy byly celkem v pohodě, uvažovaly racionálně, ale občas jsem některé nechápala.

Ten konec vás rozseká, protože já ani ve snu netipla hlavního záporáka. A kdo ano, klobouk dolu

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Kavárnu jsem rozečetla někdy minulý rok a moc se mi nelíbila. Nechala jsem ji proto plavat a vrátila se k ní v červnu.

Při druhém čtení jsem si knížku moc oblíbila a líbila se mi. Jak nám autorka dokázala přiblížit Kodaň? To bylo vážně super a líbilo se mi cestovat s partou novinářů.

Vztah, který se postupně vyvíjí mezi hlavní hrdinkou a jedním z novinářů byl fajn, ale mnohem víc mě zaujaly popisy města, než romantické linky.

Autorka se tu zabývá i otázkou toho, co vše jsme ochotni zkousnout pro dobrou kariéru, a co se děje, když pohár trpělivosti přeteče.

Knížku jsem si užila a procestovala kout země, ve které jsem ještě nebyla. Dávám ji 4 a řekla bych, že se těším na její další knížky, ale už jsem přečetla Pekárnu v Brooklynu a za mě velký špatný.

15.08.2023 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Přiznávám, že jsem se této knihy celkem bála, protože se v ní nachází celkem silné téma a spoustě lidem z ní nebylo zrovna nejlépe. Myslím, že všichni ví o čem kniha je, proto tu děj nebudu nijak zdlouhavě rozebírat.

Kniha se četla sama. Měla jsem ji přečtenou za necelé dva dny, protože jsem prostě potřebovala vědět, jak to dopadne. S koncem jsem byla opravdu spokojená, protože hlavní hrdinka se zachovala tak, jak by se v její situaci měla zachovat každá žena. Líbí se mi, že nám autorka ukázala, že vzhled může klamat, a že PAN dokonalý někdy není nejlepší cesta ke štěstí.

Nebudu lhát, hlavní hrdinky mi bylo moc líto. Sama jsem si několikrát říkala, jak bych se v takové situaci asi zachovala. Protože jak se dočtete v knížce, každý máme svoje limity, které si myslíme, že jen tak nepřekročíme. Ale opak je pravdou a často jsme schopni je posouvat, což v tomto případě rozhodně není dobře.

Knížku by si podle mě měla přečíst každá dívka nebo žena, protože se v ní dočtete spoustu věcí na které si ve vztahu dávat pozor. A i do jakých extrémů to může zajít.

14.08.2023 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Od příběhu jsem měla velká očekávání, která se nakonec vyplnila, protože knížka je vážně skvělá. Hlavní postava Lena je sympatická, hodná, přátelská, a hlavně normální. Ryan je klaďas, trošku sarkastický, ale hodně vtipný. Když jsem si přečetla, že vypadá jako Liam Hemsworth, už mě měl v hrsti Styl psaní se hodně podobá Moně Kasten, kterou miluju

Jediné, nad čím jsem se pozastavovala byl fakt, že Lena jela dělat au perku Liamovi a moc scén s Liamem nám knížka nenabídla

Ale i tak se mi příběh neskutečně líbil a moc jsem si ho užila. Pokud nevíte, zda si knížku pořídit nebo ne, jděte do toho. Vyplatí se si ji přečíst. Navíc tento týden probíhá společně čtení u Knih Dobrovských, tak se budete moct zapojit i vy. A ta obálka je NÁDHERNÁ!

11.11.2023 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Antonyho jsem v prvním dílu moc nemusela a říkala jsem si, že je to takový podivín, který se nechce vázat. Díky tomuto dílu jsem na něj ale úplně změnila názor a mám ho mnohem raději, než Saimona.

Antony se v této sezóně hodlá oženit (jak jistě víte z ukázek od Netflixu), ale nechce ženu, do které se zamiluje. Edewina je proto jako stvořená. Je hezká, mladá, a Antony k ní nic necítí. Perfektní partie. Ale na scénu přichází její sestra Kate, která by nikdy nedovolila, aby si její mladší sestřička vzala muže, který je jako Antony.

Tenhle příběh je ještě lepší, než Vévoda a já. Antony a Kate se nemusí, jeden do druhého nenápadně rejou a Kate Antonyho dohání k šílenství. Mě to hrozně bavilo a vztah, který se vytváří mezi budoucími manželi je uvěřitelný, což je super.

Je to červená knihovna, tudíž musíte počítat s určitými scénkami, které do ní patří, ale rozhodně to není TAK MOC, jak ve Dvorech.

15.08.2023 5 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Tenhle rest mi v knihovně ležel už dlouho, hlavně díky ne moc pozitivním recenzím na Databází knih. V prosinci na něj ale byla nálada, tak jsem se do něj pustila. Nechápu, proč jsem ho tak dlouho odkládala.

Hlavní hrdinové mě moc bavili a jejich špičkování bylo dost vtipné. Oba vůči sobě měli určitou averzi, kterou jsem chápala, ale nebudu ji sem psát, protože by to byl spoiler. Líbilo se mi, jak si k sobě hledali cestu, i když si oba nesli šrámy z minulosti.
Setkáme se tu i s párem z minulé knihy, což se mi líbilo.
Humor i styl psaní mi sedl, ale ze začátku jsem měla trošku problém se začíst.
Nějak nevím, co víc k této knížce víc napsat, protože to byla taková ta feel good romantika, která zahřeje u srdíčka, zasmějete se u ní a rádi se k ní budete vracet, protože prostě potřebujete vědět, jak to mezi nimi bylo a bude

Proto, že se mi příběh líbil víc, než Pan romantik, dávám knížce 5 a všem milovníkům romantiky ji vřele doporučuji

14.08.2023 5 z 5

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

Troufalá vášeň

Birthday Girl jsem četla v angličtině možná před rokem, a opravdu se mi líbila. Moc jsem se těšila, že si ji přečtu i v překladu, protože co si budeme, ne vždycky z angličtiny pochytíme všechna slovíčka

Knížku jsem rozečetla v autě cestou na dovolenou, a za nějakých 6 hodin byla dočtená. Už dlouho mě žádný příběh takhle nevtáhl. Klobouk dolu překladu, který byl tak neskutečně čtivý a odsýpal. Jsem ráda, že jsme nechali originální obálku, ale nemůžu si pomoct, v pevné vazbě by byla ještě hezčí

Hlavní hrdinové byli fakt skvělý. Moc se mi líbil námět, nic podobného jsem ještě nečetla. Age gap v knížkách můžu, ale musí být dobře napsaný, což tady opravdu byl. No a peprné scény? Pokud jste četli Dvory nebo Skleněný trůn, tak v porovnání slabota Ale dobře napsané

12.03.2024 5 z 5

Vyslání: Na výčitky už je příliš pozdě Vyslání: Na výčitky už je příliš pozdě Victor Dixen

Tohle bylo teda něco. Poslední Sci-fi, které jsem četla byly Renegáti, a nebyla jsem si jistá, jestli jsem na tenhle druh literatury, ale Jo, asi jsem se v tom našla

Ten námět je opravdu boží, reality show ve vesmíru? Super nápad. A vezměte si, že to píše chlap, takový námět bych spíš čekala od spisovatelky, takže palec nahoru

Postavy jsou skvělý. Ze začátku fandíte jen pár jedincům, postupem času přehodnocujete, a nakonec nevíte, komu přesně máte věřit. Moc se mi líbilo střídání linek, kdy máme tu z vesmíru a ze Země. Obě byly skvěle propracované, a ty zvraty? Pane Bože

Upřímně můžu říct, že kdyby tam nebyl ten konec takový.no prostě mi nesedl, tak dám plný počet.
4,76dalšího dílu se nemůžu dočkat

06.02.2024 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

S Colleen mám lehce hořkosladký vztah. Toto byla již 4. Kniha kterou jsem od ní četla a byla vážně moc fajn, ale ten hype kolem jejích knížek moc nechápu. Nicméně

Život jedna báseň byla moc fajn oddechovka, kterou jsem si moc užila. Téma učitel X studentka je sice ohrané klišé, ale mě to i přes to moc baví. Hlavní hrdinové byli fakt skvělý, ačkoli mě v některých situacích hodně vytáčeli. Ale tak to se celkem čeká.

Co víc k tomu napsat. Čtivá, neuvěřitelně citlivá záležitost, která pohladí po duši.

07.09.2023 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Tuhle knihu jsem měla doma už faaaakf dlouho a pořád jsem ji odkládala. Když mi přišel Pan profesor věděla jsem, že bych se měla pustit do prvního dílu, protože se mi už celkem kupily resty.

Příběh jsem si užila a moc mě bavila romantická linka mezi hlavními hrdiny. Příběh byl napsaný opravdu čtivě a ubíhal rychle. Paul mi byl od začátku sympatický, ale k Eden jsem si hledala cestu do půlky knížky.

Knížka byla super a čtivá, prostě klasická dobrá romantika, která vám vykouzlí úsměv na tváři.

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Vždycky nějak nevím, co mám k těmto knížkám psát. Ale pokusím se to nějak shrnout
Opět brutálně čtivá záležitost, kterou jsem přečetla během 2 dnů. Děj byl opět poutavý, nešlo tam pořád jen o to jedno. To rozuzlení a závěr bylo hodně WOW a těším se na další díl

A jak se knížka líbila vám? Popřípadě, máte ji v plánu číst?

Jáma Jáma C. J. Tudor

Od autorky jsem četla kromě Upálené a Závěje vše, takže vím, jak je schopná vykreslit děj, tajemno i napětí.
Jáma byla za mě takový průměr. Některé pasáže byly opravdu dobré a přenesly na vás tu temnotu a strach, ale moc jich tam nebylo. Bohužel.
Hlavní hrdina mi moc nesedl, stejně jako ostatní postavy. Podle mě měl děj hodně nevyužitý potenciál, protože zde bylo opravdu hodně scén, které by mohly být psycho, mrazivé, hlavně ke konci, ale nebyly.
3 za mě vedou TI DRUZÍ

27.11.2023 3 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Nové sliby
Od autorky jsem četla Nové začátky, které se mi moc líbily a oblíbila jsem si v nich Izzy, která je pravé hlavní postavou v tomto díle. Will a Izzy jsou takový ten typicky pár z romantických komedií.
Dostávali se do situací, které bych opravdu moc ráda viděla ve filmovém zpracování.

I v tomto příběhu se setkáváme s hlavní dvojicí z minulé knihy, která mě stále bavila. Seznámíme se ale i s novými postavami, které vám rychle přirostou k srdci.

Sice jsem knihu četla v rámci společného čtení, ale nebyla jsem schopná dodržet rozvrh, ačkoli jsem se snažila. Kniha je velmi čtivá a musíte číst dál a dál

Izzy a Will jsou za mě moc fajn dvojka a líbilo se mi, jak si k sobě postupně hledali cestu.

11.11.2023 5 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Tento díl vypráví o Francesce, a zároveň i mé nejméně oblíbené postavě z celé série. Fran jsem si moc neoblíbila, ale tady mi do půlky až tak nevadila, jako ke konci příběhu.

Jako já chápu, že jí umřel manžel a vyrovnávala se s tím, ale ten zvláštní vztah s Michaelem byl občas hodně přitazeny za vlasy (hlavně ty milostné scény). Strašně dlouho jí trvalo, než jako připustila, že by k němu mohla něco cítit. Chápu, že v té době bylo něco takového nemyslitelné, ale BOŽE! Musela to na každé stránce omílat?

15.08.2023 4 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Když jsem zjistila, že bude knížka vycházet, moc se mi do ní nechtělo. U nás už vychází její série Z Krve a popela, která mě vůbec neoslovila a neplánovala jsem ji číst. Díky anotaci, která zněla opravdu super jsem se rozhodla, že ji zkusím a jsem rada, že jsem to udělala.

Příběh je točit úplně úžasný a já z něj byla nadšena. Máme tu hlavní hrdinku, která to v životě rozhodně nemá jednoduché, protože je napůl démon. Žije ale u Strážci, kteří mají za úkol démony zabíjet. Je jim ale užitečná, protože dotykem dokáže označit jiné démony, a tím pomáhá Strážcům s jejich lovením. Ale tím její schopnosti nekončí, protože ona dokáže jedním polibkem vzít člověku duši. Na scénu však přichází Roth a všichni vědí, že démoni duše nemají.

Skvěle napsané postavy, super atmosféra a bezvadní záporáci. Autorka se tu zaměřuje hodně na to, jakou sílu mají předsudky, a že ne vždy je vše takové, jak se zdá. Layla postupně začíná zpochybňovat vše, v co věřila a začíná si vytvářet na věci vlastní názor.

Milostné scény tu najdete, ale nejsou nijak MOC. Roth je skvělý hlavní hrdina, který mi hodně připomínal Hněva z Království hříšných. Máme tam peklo (další paralela) a je to něco nového, co v mnoha knihách nenajdeme.

14.08.2023

Aurora povstává Aurora povstává Amie Kaufman

Auroru jsem na TBR listu měla už dost dlouho, protože na SCI-FI moc nejsem, ale i tak se mi knížka líbila.

Ten nápad byl za mě originální a mám celkem ráda příběhy, kde se něco stane, a děj pokračuje za X let, jako tomu bylo tady.

Líbilo se mi, že tu nemáme TY VYVOLENÉ, ale prakticky outsidery, kteří zbyli. A že i ti dokážou neobyčejné věci

Ačkoli se jedná o první díl série, byl akční a něco se v něm dělo. Na další díly se chystám, ale ještě nevím, kdy se k nim dostanu.

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Retellingy mám moc ráda, obzvlášť ty o Persephoně a Hádovi. Letos jsem jeden už četla, takže jsem mohla i lehce srovnávat.

Když jsem začala číst, těšila jsem se na popis Olympského města i Podsvětí. A ačkoli tu nějaký je, já bych chtěla víc. Chápu, že ne všichni čtenáři chtějí číst dlouhé popisy (já je taky nemusím) ale v nějakých knížkách je oceňuji.

Dále. Vztah Persephona X Hádes. Já chápu, že se jedná o erotický román, ale i v něm by se mohly vztahy budovat. Tohle bylo jak 50 odstínů šedi v podání Olympských bohů. Ale paradoxně to mezi nimi fungovalo, a tomu vztahu jste postupně začínali věřit.

Co se mi ale líbilo, byly intriky a politika. Dovedu si představit, že by takhle mohla klidně fungovat. Taky se mi líbilo, že těm bohům nebylo 150 tisíc let, ale když jeden zemřel, nahradil ho jiný. To bylo vymyšlené dobře.

Děj byl brutálně čtivý. Ale jako opravdu neskutečně čtivý. Dlouho jsem nečetla takhle napsanou knížku. Klobouk dolu autorce i překladatelce.

Pořad si ale stojím za tím, že A Touch of Darkness je lepší. Takže pokud vám nevadí angličtina, zkuste ji. I když tenhle rok už bude přeložená, takže vlastně pohoda.

14.08.2023 3 z 5

Tichá noc Tichá noc Danielle Steel

Knihy od Danielle Steel jsou velmi oblíbené a dobře hodnocené. Já sama jsem si už dlouho chtěla přečíst nějakou její knihu, ale žádná me moc nezískala. Potom přišla Tichá noc a já vsadila na to, že se mi příběh bude líbit.

A opravdu. Příběh byl silný, smutný, ale i plný naděje. O této konkrétní knize je docela těžké mluvit bez spoilerů, ale pokusím se.

Oceňuji, jak autorka dokázala popsat a vysvětlit problémy, kterými si hlavní postavy procházely, určitě to nebylo nic lehkého. Dále se mi moc líbil vztah mezi tetou a neteří. Takhle by to mělo v rodinách být. Někdo má problém, blízcí ho v tom nenechají a perou se s ním. Bohužel vím, že to takhle většinou nefunguje

Skoro všechny postavy si oblíbíte. I ty, které se vám ze začátku zdály meh

Bylo zajímavé sledovat, jak se Whitney měnily priority a zjišťovala, co vše je ochotná pro Emmu obětovat.