LucyA7 LucyA7 komentáře u knih

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Super oddychové čtení pro zlepšení nálady. Ani tento díl nezklamal a určitě si přečtu i další. Viděla jsem kdysi Poslední aristokratku jako divadelní představení s Aničkou Polívkovou - a při čtení jsem chvílemi úplně slyšela její hlas :-)

18.03.2022 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Příběh se odehrává v cizině - to je změna oproti jiným dílům série. Bergmanovi se dovolená trochu vymkne, když se stane svědkem vraždy. Jeho policejnímu instinktu to prostě nedá a přestože si chtěl odpočinout od své práce, pouští se po stopě a zjistí zajímavé věci i sám o sobě. Odlehlá norská vesnice skrývá tajemství. Knížka se četla dobře, vyhovuje mi, že autorčiny knížky jsou napínavé, ale nejsou plné násilí a brutality.

15.03.2022 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Knížka se opět dobře četla. I když se Josef Bergman objevil až v průběhu a v trochu netradiční roli, kdy není přímým vyšetřovatele případu, příběh mě bavil. A potěšilo mě, že jsem aspoň malý kousek záhady odhalila před koncem knihy.

15.03.2022 5 z 5

Posilování stresem: Cesta k odolnosti Posilování stresem: Cesta k odolnosti Pavel Kolář

Kniha plná informací od první do poslední stránky. Nečekejte nějaký jednoduchý návod na to, jak se stresu zbavit a být hned happy. Kniha je poměrně dost odborná a není to úplně jednoduché čtení. Autor hodně popisuje, co se s naším tělem děje, pokud se dostane do stresu - a nemyslí tím jen stres z toho, že jsme vynervovaní z práce, za stres se považuje každé vychýlení organismu z rovnováhy při působení různých podnětů. Každý si pak může vybrat, jestli si uvedená doporučení vezme za své nebo ne. Já jsem z knihy získala spoustu cenných informací a před panem Kolářem smekám. Jediné, co mě naštvalo, že se mi při prvním čtení knihy rozpadla vazba na několik kusů. U knihy za 400,- bych čekala trochu větší trvanlivost, než že z ní po prvním čtení bude salát.

28.02.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Byla to moje první knížka od autora, takže nemám srovnání s jinými. Ze začátku mi to přišlo dost předvídatelné. Postupně se to trochu zamotalo, i když hlavní věc byla opravdu celkem jasná od začátku. Knížky se četla dobře, jen mi občas přišla trochu odtržená od reality. Nějak si neumím představit, že by se to takhle reálně mohlo odehrát.

08.02.2022 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Pohodová oddechovka, přečteno za jedno odpoledne. Určitě si přečtu i další díly.

23.01.2022 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Viděla jsem divadelní představení, pak film a až nakonec jsem se dostala ke knize. Přesto jsem se nenudila, četla jsem jedním dechem a už se těším na další díly. Je to oddechová četba a já jsem se bavila dobře.

22.01.2022 5 z 5

Jan Werich za oponou Jan Werich za oponou Jiří Janoušek

Knížku jsem koupila po návštěvě divadelního představení Werich, které mě uchvátilo a chtěla jsem se dozvědět o životě Jana Wericha víc. Rozhovory byly pěkné, znovu jsem si uvědomila, jak moudrý člověk Jan Werich byl. Spousta fotografií. Ale čekala jsem víc autobiografických informací. Taky nevím, proč zvolili písmo jak do slabikáře.

20.01.2022 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Zachycení normalizační doby pohledem dítěte, které ne vše zcela chápe, ale dobře vnímá náladu a cítění rodičů, je velmi nezvyklá kombinace. Knížka mi byla velmi milá, snad tím, že Helenka v té době byla jen o málo starší než já.

20.01.2022 4 z 5

Miluj mě vším Miluj mě vším Jennifer Probst

Závěrečný díl série nezklamal, i když bylo od začátku jasné, jak to nakonec dopadne - ale jiný než šťastný konec se u knih tohoto typu asi nečeká, že. Líbilo se mi, že se v příběhu objevily i postavy z předchozích dílů.

27.12.2021 4 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Knížka naprosto splnila očekávání. I když byla hlavní linka celkem předvídatelná, tak jsem se nenudila a knížku přečetla jedním dechem.

27.12.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Autorka opět nezklamala. Přečetla jsem jedním dechem. Kdo má rád pátrání po tajemstvím minulosti, ten si přijde na své.

22.11.2021 5 z 5

Zázrak Zázrak Emma Donoghue

(SPOILER) Knížka mě nadchla, neměla jsem pocit, že se děj vyvíjí pomalu - i když se strhujícím závěrem to tak někomu opravdu může připadat. Happyend snad až příliš sladký - ale nemůžu si pomoct, přála jsem jim to a v určitou část jsem od jisté chvíle i očekávala. Postava novináře Byrnea byla mezi náboženskými fanatiky velmi osvěžujícím paprskem zdravého rozumu, který byl oporou pro Lib, aby ani ona svůj zdravý úsudek neztratila.

16.10.2021 5 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

Po knížce jsem v knihovně sáhla náhodou, když jsem hledala čtení na dovolenou. Trefa! Příjemná směs romantiky a rodinných tajemství. Navíc poněkud netradiční prostředí pro milostný románek. Příjemné čtení pro relax a odpočinek.

30.08.2021 5 z 5

Omluvy, které zařveš, se nepočítají Omluvy, které zařveš, se nepočítají David Finch

Jedna z nejlepších “beletristických” knih s tématikou autismu, co jsem četla. Autor dokáže popisovat své problémy s určitým nadhledem, systematicky je analyzuje a hledá řešení s vytrvalostí, kterou je nutno obdivovat. Obdiv zaslouží i jeho žena, ta musí mít svatozář . Jako knihu umožňující nahlédnout do duše a mozku člověka s Aspergerovým syndromem rozhodně doporučuji. (A ano, po přečtení mám pocit, že i můj manžel občas trpí Aspergerovým syndromem .)

21.08.2021 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Autorka opět nezklamala, byla to už několikáté k Ina, kterou jsem od ní četla a určitě ne poslední.

11.08.2021

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Přečetla jsem už několik knížek od této autorky a opět mě nezklamala. Některé linky byly celkem předvídatelné, ale jinde mě zas vývoj překvapil. Příjemné čtení.

03.08.2021 5 z 5

Vinnetou, jak ho neznáte Vinnetou, jak ho neznáte Marie Brahová

Knížka asi jen pro opravdu skalní fanoušky Vinnetoua, kteří se v době socialismu či těsně polistopadové nemohli vycestovat na festivaly do tehdejší NSR. Velkou literaturu nečekejte, je to popis festivalového dění, místy trochu skákající z tématu na téma. V první části potěší několik krátkých rozhovorů s P. Bricem.

21.07.2021 2 z 5

Kapka kámen vyhloubí Kapka kámen vyhloubí Hana Kulasová

Čtení mě naprosto dostalo. Paní Kulasová byla milující a obětavá máma, která s autismem svého staršího syna bojovala naprosto neuvěřitelným způsobem. Obdivuhodné v době, kdy se postižené děti umísťovaly do ústavů. A správně si uvědomovala, že ho musí vychovat tak, aby nebyl v budoucnu zátěží pro svého bratra, se kterým to také neměla jednoduché - a i jemu se snažila pomáhat a podporovat ho ze všech sil. Název knihy nemohl být výmluvnější - a i v obálce je ztvárnění zajímavým způsobem. Myslím, že si na tohle životní heslo paní Kulasové v září ve škole často vzpomenu.

06.07.2021 5 z 5

Dr. Quinnová - Mezi dvěma světy Dr. Quinnová - Mezi dvěma světy Dorothy Laudan

Knížku jsem si koupila, protože jsem milovala televizní seriál. Romantická srdcovka :-)

20.05.2021 5 z 5