LucyA7 LucyA7 komentáře u knih

Maratónský běžec Maratónský běžec William Goldman

Přečteno jedním dechem. Napínavé, překvapivé obraty, sympatický hrdina, kterému se jeho obyčejný a možná trochu nudný život převrátí totálně naruby a donutí ho dělat věci, o kterých asi netušil, že by jich byl schopen.

30.07.2017 5 z 5

Mág Mág John Fowles

Neměla jsem žádnou představu, co od knihy čekat. Nakonec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Strhující, úžasné.

11.07.2017 5 z 5

Dítě na objednávku Dítě na objednávku Maureen Martella

Oddechová knížka na prázdniny. Nekončí přeslazeným happyendem, to bylo sympatické a bližší realitě, jinak je to myslím dost neskutečný příběh.

11.07.2017 4 z 5

Pohodlné lži Pohodlné lži Randy Susan Meyers

Čtivá knížka, příběh, který se mohl stát. Snaží se vykreslit psychologii postav a odhalit vnitřní pohnutky jejich rozhodnutí.

11.07.2017 4 z 5

Léčba koněm Léčba koněm Rupert Isaacson

Velmi zajímavá kniha. Silný příběh o věcech mezi "nebem a zemí". Možná na tom něco bude, protože v podstatě ta cesta splňovala vše, co autisté nemají rádi a způsobuje jim problémy - neznámé prostředí, neznámí lidé, stálé změny a přesto se Rowanův stav zlepšil. Opravdu až k neuvěření. Nebo je to možná vyjímka, která potvrzuje pravidlo. Jako standartní postup péče o autistické dítě bych to asi nedoporučila, za přečtení knížka ale rozhodně stojí.

05.03.2017 5 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Tak tuhle knížku budu mít v knihovničce vždycky, moje věčná srdcovka.

13.02.2017 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Bylo těžko se od čtení odtrhnout - zajímavý případ a taky zvědavost, jestli Cormoran a Robin posunou svůj vztah někam dál.

13.02.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Mám ráda "tlustý" knihy a Cormoran Strike mě dostal - i když asi nejsem úplně objektivní, protože už jsem v něm viděla svého oblíbeného herce, který ho bude hrát :-))) .

13.02.2017 5 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Úchvatná knížka, nebyla jsem schopná se od ní odtrhnout, i když je možná určená opravdu spíš pro dospívající čtenáře. Těžko říct, zda by v reálném životě všechno skončilo takovým happyendem, ale to laskavé a lidské poselství z ní prostě nelze jen tak "zaklapnout" s poslední stránkou knihy.

12.02.2017 5 z 5

Pestrostíni a netopýři - Můj život v jiném světě Pestrostíni a netopýři - Můj život v jiném světě Axel Brauns

Naprosto úžasný pohled do způsobu myšlení člověka s Aspergerovým syndromem.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Nesmrtelná klasika.

03.02.2017 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Perfektní detektivka, zatím poslední ze série o Cormoranovi Strikovi, nejtemnější ze všech. Co na něj asi čeká ve 4. díle?

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Skvělá knížka, skvěle popsané myšlení autististického chlapce.

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Pár stránek mi trvalo, než jsem se do knížky začetla, ale pak jsem ji přečetla jedním dechem. Velmi příjemné "ženské" čtení.