LucyA7 LucyA7 komentáře u knih

Bez důkazů Bez důkazů Colleen McCullough

Přes začátek knihy jsem se musela prokousávat opravdu s úsilím - ztrácela jsem se v popisech mnoha postav, jejich pracovišť... Ale postupně děj nabíral spád a tempo a četl se mnohem lépe. Některé situace se daly předvídat, ovšem pachatele jsem neodhalila :-). A poslední kapitola knihy, která přináší úplné odhalení - už jen pro čtenáře, ne pro vyšetřovatele - byla dost děsivá. I když možná už trochu moc vykonstruovaná.

20.05.2021 4 z 5

Příliš silné pouto Příliš silné pouto Barbara Taylor Bradford

Temné tajemství v minulosti, láska, žárlivost, nevěra, svět velkých peněz ve světě umění - dovedně namíchaný koktejl čtivého romantického příběhu, který směřuje k předvídatelnému happyendu.

17.05.2021 3 z 5

Svůdkyně Svůdkyně Susan Johnson

Oddechové romanticko-erotické čtení, kdo nečeká vic, než čtení pro ukrácení času, tak asi zklamán nebude.

14.05.2021 1 z 5

Tajemství Libosadu Tajemství Libosadu Petr Hudec

Knížka je pro děti, ale i já jsem si ji se zájmem přečetla. Půvabné vyprávění přibližuje dětem historii zahrady. Rodinám s dětmi před výletem do Květné rozhodně doporučuji!

12.05.2021 5 z 5

Božena Němcová Božena Němcová Václav Tille

Vzhledem k datu vzniku se kniha trochu hůře četla, vyžadovala opravdu soustředění. Přiznám se, že jsem ji četla jen díky TV seriálu, protože jsem se chtěla dozvědět víc. Kniha v tomto směru uspokojila mé očekávání. Věděla jsem, že spisovatelka prožila svůj život v bídě, ale byla jsem překvapena, jak surová bída to opravdu byla.

12.05.2021 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Velmi čtivá knížka. Kolik z nás by asi prožilo něco podobného, jako Alice, kdyby nám někdo vygumoval 10 let vzpomínek. Kolik znáš by se asi divilo, že jsme někde úplně jinde, než jsme si představovali - jen proto, že jsme tak vytížení a vytížení, že jsme zapomněli na to podstatné v životě.

10.05.2021 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Opět výborná detektivka, autorka nezklamala. Líbí se mi, že se děj jejích knih odehrává v České Republice.

14.03.2021 5 z 5

Opět povedená knížka, možná ještě lepší než ta první.

Císař jsem já Císař jsem já Hugo Horiot

Pohled na autismus zevnitř. Řekla bych až velmi syrový. Přečetla jsem o autismu už hodně knížek, ale možná až u téhle jsem skutečně cítila, jakým úzkostem a strachům asi děti s autismem musí čelit a jak jsou na to kvůli problémům s komunikací samy.

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Milá knížka s laskavým humorem, příjemné pohlazení v této době. Líbil se mi i jazykový styl vyprávění.

17.01.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Moje první knížka od této autorky. Dobrá detektivka z českého prostředí - to se mi líbilo, bylo mi to blízké. Propojení současného případu s nevyřešeným případem z minulosti bylo napínavé Určitě zkusím i další knihy.

Matěj maluje mapy Matěj maluje mapy Michaela Hošková

Úžasná knížka. Přečetla jsem o autismu už hodně knížek, odborných i “příběhových”, které napsali rodiče či lidé pečující o děti s autismem. Tahle patří mezi ty nejlepší, co jsem četla. Nádherně popsané, kolik úsilí stála cesta, aby Matěj došel tam, kde je dnes. Klobouk dolů!

27.12.2020 5 z 5

Maják na útesech Maják na útesech Marie Lamballe (p)

Romantické příjemné čtení.

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Knížka přečtená jedním dechem. Je smutné jak se někdy osudy lidí zamotají tím, že lidé nedokáží včas říct, co cítí nebo co je štve. Když si sami před sebou nedokážeme přiznat pravé motivy svého jednání. A jak moc mohou náš život ovlivnit lidé, kteří se jím jen mihnou.

Jaká jsem Jaká jsem Deborah Kay Davies

Velmi zvláštní kniha. Psaná zvláštním stylem - v podstatě jako monolog hlavní hrdinky. Hrdinka byla taky dost zvláštní - nějak jsem nepochopila, proč si nechala zničit život podivným mužským individuem. Musela jsem se přemlouvat, abych knihu dočetla, asi jsem čekala, že se hrdinka vzpamatuje a probere. No probrala se, ale velmi zvláštně.

18.10.2020 1 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Oddechová četba, u některých věcí lze snadno odhadnout, jak dopadnou. Ale kniha se mi líbila, mám ráda příběhy se střídáním děje ve dvou časech, bylo to příjemné čtení. Jen hrubých chyb mohla být méně.

18.10.2020 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Nádherná knížka, laskavá, moudrá a přitom tak krásně lidská a blízká životu. Určitě se k ní budu vracet, rozhodně stojí za to, mít ji v knihovničce.

26.08.2020 5 z 5

Pohled srdcem Pohled srdcem Barbara Cartland

Řekněte “červená knihovna” a představím si něco takového. Čtení na odpoledne na koupališti, nic hlubokomyslného nečekejte.

22.08.2020 1 z 5

Romantik Romantik Madeline Hunter

Klasická romantika, dobře se četla, ale za týden nebudu vědět, o čem to bylo.

20.08.2020 2 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Oddechová kniha. Od počátku bylo jasné, jak to vlastně celé dopadne a že vše směřuje ke sladkému happy endu. Postavy mi ze začátku byly trochu vzdálené - možná proto, že už jsem jiná věková kategorie ????. Ale pak jsem se docela začetla, jako čtení na dovolenou docela dobré.

16.08.2020 3 z 5