Bez důkazů

Napínavý příběh z pera známé a oblíbené autorky má rychlý spád a spěje k překvapivému rozuzlení. Komisař Carmine Delmonico se ujímá vyšetřování, poté co v lednici výzkumného ústavu nalezli tělo mladé dívky. Zanedlouho je na zahradě jednoho z tamních věhlasných vědců objevena další mrtvá a vraždy pokračují - vždy jde o mladičkou míšenku z výborné rodiny, krásnou, chytrou a dobře vychovanou. Brzy je patrné, že vraždy souvisejí s úplňkem a že pachatel si s policisty zahrává. A stopy se sbíhají k ústavu. Komisařův okruh podezřelých, k nimž patří i půvabná ředitelka, se postupně zužuje......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28384/carmine-delmonico-be.jpg 4.233

Carmine Delmonico (1.)

On, off (2006)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Alienn
17.01.2016

Ze začátku mi chvilku trvalo zorientovat se ve všech postavách a udělat si v nich trochu pořádek. Kniha se rozjíždí zvolna, ale druhá část je už opravdu velmi čtivá a závěr mi úplně vyrazil dech. Velmi podařená detektivka.

barynka15
30.06.2015

Poslední stránka mi skutečně vyrazila dech...V jednu chvíli mě napadla záměna identity, ale až tak? Opravdu povedená detektivka, leč dost děsivý případ. Brrr, ještě teď se třesu hrůzou. Snad to není dle skutečné události...

trudoš
10.06.2015

Přiznám se, že sedmdesátá léta, jež postrádala výdobytky moderní techniky, a lidé měli daleko větší předsudky, jsou mi pro detektivku sympatická už jen pro tu obtížnost života, s jakou se postavy musely denně vypořádat. I kulisy daného období jsou mi daleko bližší než nadupané mikromakro cosi, co se dnes člověku snaží třikrát denně prodat telekomunikační společnost.
Bohužel, zase jednou jsem ale přecenil své síly. Colleen McCulloughová je možná autorka mistrných společensko-historických ság, ale jako detektivkářka trochu nudná a předvídatelná. V příběhu mě tak ve finále bavila pouze poslední kapitola, což není mnoho. Spousta zbytečných stran na poměrně jednoduchou záležitost, navíc bez nějak extrémně zajímavých postav. Nejde o to, že by román byl špatný - spíše se kloním k alibistickému názoru, že je určen pro tu hezčí polovičku téhle planety. Spousta osobních dramat, ale zápletku aby člověk pohledal.

triatlet
28.07.2013

Autorka zdařile navozuje napětí. Uzavřené vědecké pracoviště nabízí množství podezřelých. Závěr mě zklamal - odkaz na dřívější zločin i rozřešení mi přišlo zbytečně vykonstruované.

Izu
26.08.2012

Perfektní napínavý příběh se sympatickým inspektorem.Závěr knihy je šokující a díky němu dostala právem plný počet hvězdiček.

fanciulla
31.03.2012

Po prečítaní poslednej strany, ktorá odkryje celú záhadu pred čitateľom, ale nie pred vyšetrovateľom série vrážd vo mne dlho zostal nepríjemný pocit. Naozaj desivé.

Val
23.09.2011

Úžasná , velmi napínavá, místy až děsivá kniha...... Nápínavá od začátku až do velmi nečekaného konce....Čtenář pochopí až opravdu na poslední straně....Vřele doporučuji....