Maratónský běžec

T. B. Levy je student, maratónec. V životě má spíš smůlu. A pak se navíc dostane do velmi nebezpečné situace a vůbec netuší o co jde. Postupně však pochopí, že musí vzít do ruky zbraň. Kniha byla zfilmována pod názvem Maratónec, v hlavní roli Dustin Hoffman. Film proslavil zubařskou scénku: "Je to bezpečné?"

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56282/maratonsky-bezec-56282.jpg 4.679

Vydáno: , Naše vojsko

Marathon Man, 1976

Kniha Maratónský běžec

knihomoli
10.11.2021

Na letošní dovolené jsem doháněla knihy podle kterých se natočily mé oblíbené filmy. V případě Maratónského běžce nelituji. Skvělá kniha.

borsalino_csfd
21.08.2021

Příběh a styl staré školy, žádné zbytečné okolky a rovnou na komoru. Super.

Blue
03.02.2021

Ano, čte se to dobře, ale myslím, že měl autor více než na efekty dbát na to, aby byl příběh i věrohodný. Ani v knize, ani ve filmu není nijak objasněno, kde se vzala obava ze Skyly. Proč zrovna on měl být nebezpečný? To je slabina příběhu. Je ale fakt, že nad tím každý nemusí přemýšlet a může to brát tak, jak mu to autor naservíruje.

intelektuálka
07.10.2018

Ano - výborně napsané a přečtené jedním dechem - i po letech...

Může Tom Levy - student a běžec - obstát v boji proti zločincům, kteří mu zabili bratra ?

A nakolik mu pomůže jeho láska Elsa ?

Připojím se ke všem pozitivním reakcím a doporučím /i film ! /

Sova15
06.06.2018

Zase jedna z knih přečtená jedním dechem. A i velmi zdařilý film. Vždy když jdu k zubaři´, říkám si: "Je to bezpečné?"

felia
27.10.2017

Knihu jsem četl ještě před natočením filmu. Je skvělá a každých deset roků si ji čtu, abych se přesvědčil, že nestárne

LucyA7
30.07.2017

Přečteno jedním dechem. Napínavé, překvapivé obraty, sympatický hrdina, kterému se jeho obyčejný a možná trochu nudný život převrátí totálně naruby a donutí ho dělat věci, o kterých asi netušil, že by jich byl schopen.

Atanone
16.06.2017

Nejdřív byl film-výborný,pak kniha- ještě lepší