Maratónský běžec

T. B. Levy je student, maratónec. V životě má spíš smůlu. A pak se navíc dostane do velmi nebezpečné situace a vůbec netuší o co jde. Postupně však pochopí, že musí vzít do ruky zbraň. Kniha byla zfilmována pod názvem Maratónec, v hlavní roli Dustin Hoffman. Film proslavil zubařskou scénku: "Je to bezpečné?"

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56282/maratonsky-bezec-56282.jpg 4.672
Vydáno, Naše vojsko

Marathon Man, 1976

Kniha Maratónský běžec

Blue

Ano, čte se to dobře, ale myslím, že měl autor více než na efekty dbát na to, aby byl příběh i věrohodný. Ani v knize, ani ve filmu není nijak objasněno, kde se vzala obava ze Skyly. Proč zrovna on měl být nebezpečný? To je slabina příběhu. Je ale fakt, že nad tím každý nemusí přemýšlet a může to brát tak, jak mu to autor naservíruje.

intelektuálka
07.10.2018

Ano - výborně napsané a přečtené jedním dechem - i po letech...

Může Tom Levy - student a běžec - obstát v boji proti zločincům, kteří mu zabili bratra ?

A nakolik mu pomůže jeho láska Elsa ?

Připojím se ke všem pozitivním reakcím a doporučím /i film ! /

Sova15
06.06.2018

Zase jedna z knih přečtená jedním dechem. A i velmi zdařilý film. Vždy když jdu k zubaři´, říkám si: "Je to bezpečné?"

felia
27.10.2017

Knihu jsem četl ještě před natočením filmu. Je skvělá a každých deset roků si ji čtu, abych se přesvědčil, že nestárne

LucyA7
30.07.2017

Přečteno jedním dechem. Napínavé, překvapivé obraty, sympatický hrdina, kterému se jeho obyčejný a možná trochu nudný život převrátí totálně naruby a donutí ho dělat věci, o kterých asi netušil, že by jich byl schopen.

Atanone
16.06.2017

Nejdřív byl film-výborný,pak kniha- ještě lepší

DennisMoore
18.04.2017

Nejdříve jsem (jedním dechem - nebo spíše bez dechu) přečetl knihu, pak jsem viděl film a bylo to tak dobře. Obojí je sice skvělé, ale kniha má pro čtenáře přece jenom připraveno minimálně jedno překvapení, které film zkrátka nemohl nevyzradit předem.

Vlado84
22.02.2016

Skôr ako som čítal knihu som videl film so skvelým Dustinom Hoffmanom v hlavnej úlohe.
Scéna ,,Je to bezpečné´´ bola až tragikomická.. ale v knihe som mal pri nej už skutočne mierne zimomriavky. Ako už písali čitatelia vo svojich komentároch, skutočne sa kniha čítala ľahko, dej sa zbytočne nezamotával (i keď.. ak by sa aj zamotával - nemuselo by to byť na škodu).. niekedy som mal pocit, že som z nenazdajky nasadol do idúceho vlaku a viezol som sa až na konečnú.
Skrátka napínavé čítanie ;)

zfilmováno americká literatura historici

William Goldman