Dr. Quinnová - Mezi dvěma světy

Dr. Quinnová - Mezi dvěma světy https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35587/dr-quinnova-mezi-dvema-svety-35587.jpg 4 70 17

Dr. Quinnová série

Mezi dvěma světy se ocitá Michaela Quinnová, nejmladší dcera uznávaného bostonského lékaře, když dokončí lékařskou fakultu pro ženy a rozhodne se odejít do Colorado Springs léčit lidi. Její až vášnivá touha pomáhat nemocným naráží na předsudky, nedůvěru, nepochopení a snobství těch, kteří odmítají akceptovat ženu lékařku. Nacházíme se v polovině 19. století v dalekém Coloradu, kde končí civilizace. Indiáni z kmene Čejenů se volně prohánějí po zelených pláních a mladý generál Custer nenechává nikoho na pochybách, jaké budou "jeho" zákony. Mladá lékařka se rozhodne žít ve městě, kde není žádné nemocniční zařízení a dodání léků z Chicaga trvá týdny a postižení se raději obracejí na místního holiče, přičemž musí čelit mnoha překážkám - hmotným, finančním i duchovním. Mezi hrstkou těch, kteří odvážné a neúnavné Michaele nabídnou pomocnou ruku, je i přitažlivý dlouhovlasý běloh Sully žijící po rodinně tragédii mezi Indiány.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Dr. Quinn - Ärztin aus Leidenschaft , 1995

LucyA7
LucyA7
20.05.2021 5 z 5

Knížku jsem si koupila, protože jsem milovala televizní seriál. Romantická srdcovka :-)

hana4834
hana4834
10.03.2021 4 z 5

Skvělá kniha mám rada její seriál až nedávno jsem zjistila ze jsou i knihy. Proste super oddechovka

Verika
Verika
27.09.2020 5 z 5

Knihu jsem měla doma už asi 20 let, ale až teprve nyní jsem si ji přečetla. Vím, že byla zfilmovaná, ale nemám s čím srovnávat, filmové zpracování jsem neviděla. Kniha je čtivá, zajímavá, vykresluje dobu 19 stol., kdy žena si těžko buduje postavení ve svém povolání. Nedostatek léčebných metod a prostředků v té době, nedovolí každému zachránit život. Těším se na další knižní díl.

Znedla
Znedla
20.02.2020 4 z 5

Michaela Quinnová vyrostla v Bostonu. Tam také vystudovala lékařství a společně s otcem provozovali praxi. Bohužel otec zemřel a Michaela se rozhodla, že se osamostatní a tak odjíždí do Colorado Springs aby tam pomáhala potřebným a nemocným. Jenže jsme v polovině 19. století a o ženu lékařku nikdo nestojí a tak to bude stát Michaelu opravdu hodně námahy aby jí obyvatelé mezi sebe přijali...

Knihu jsem zde měla hrozně dlouho. Kdysi jsem si jí chtěla přečíst jako Výzvu 2018 - Kniha podle níž byl natočen seriál, ale pak jsem zjistila že podle seriálu byla napsána kniha. Takže mi trvalo dva roky než jsem si řekla, že právě přišla ta chvíle a teď tedy Výzva 2020 - Kniha, jejíž hlavní postava má vaše vysněné povolání - taková doktorka, to prostě není špatné povolání ne? :-)

animovanej medv
animovanej medv
29.07.2019 5 z 5

Dr. Quinnová je skvělá. Vážně, je to neohrožená paní, která je sice možná trošku zbrklá a občas né všechno zvládne, jak by měla, ale o to víc mi je sypmatičtější.
Taková fajnová oddechovka na prázdniny.

p.pavlina
p.pavlina
24.06.2018 5 z 5

Hezky a čtivě napsané. Zavzpomínala jsem si na léta, kdy jsem čekala na každý nový díl.

MOu598
MOu598
04.10.2017 3 z 5

Četla jsem v červenci 2005. Podle mých poznámek:
Psáno skoro jako scénář. Žádná hloubka. Čtení připomene díly seriálu, ten daleko lepší než knížka.
Knížka se čte dobře, ale je povrchní.

medlovice
medlovice
08.05.2017 5 z 5

Moc dobře se to čte. Fandím ženám jako Michaela Quinnová.Přečtu si i další díly.

Aniga
Aniga
22.12.2016 4 z 5

Knižní podobu příběhu jsem si přečetla již dávno, když byl ještě seriál hitem a dávali jej každý pátek ve 20:00 hod v televizi. ...jak já jsem se vždy těšila na další pokračování :)
Nyní, když po tolika letech, se mi kniha dostala opět do ruky, nemohla jsem odolat.
Bohužel s odstupem času si myslím, že filmové zpracování bylo přeci jen promyšlenější a obsáhlejší i z hlediska úvah, které se v knížce moc nedočkáme.
I přes to vše hodnotím 4*.

Aniday
Aniday
17.07.2016 5 z 5

moc ráda jsem si připomněla ty krásné chvíle strávené v dětství s babičkou u tv dílů Dr. Quinnové 8)

katerina7788
katerina7788
26.01.2015 5 z 5

Miluji Doktorku Quinnovou :D Nemůžu si pomoc, tahle knížka byla moc hezky napsaná :)

1v8na
1v8na
29.07.2014 5 z 5

Velmi pěkná kniha. Velmi se mi líbila a dobŕe se četla. Vtáhne vás do děje!

allebra
allebra
18.07.2014 5 z 5

U knihy i seriálu jsem strávila příjemné chvíle, obojí jsou povedené.

fereny
fereny
18.03.2014 3 z 5

Knihy o dr. Quinnové jsem četla, protože mě jako malou bavil seriál. Četlo se to opravdu lehce a dobře. Líbilo se mi téma divokého západu z pohledu nebojácné doktorky.

lusila
lusila
25.06.2013 4 z 5

Čítala sa mi ľahko, znova som prežívala osudy sympatickej lekárky.

Athena
Athena
28.02.2013 2 z 5

Knížka už bohužel není to pravé ořechové. Myslela jsem si, že se v knižní podobě tohoto seriálu (když jsem byla měnší, milovala jsem ho) dozvím trochu víc, že lépe uvidím povahy postav. Příběh mi připadne holý, jakoby někdo prostě jen přepsal nejdůležitější okamžiky seriálu a nepřidal k nim žádné další informace.

lila09
lila09
23.01.2012 5 z 5

Skvělá knížka, stejně jako její seriálová podoba.

19. století zfilmováno Indiáni lékařky zfilmováno – TV seriál

1996  83%Dr. Quinnová - Mezi dvěma světy