luckomar luckomar komentáře u knih

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Super kniha nejen o výchově dítěte. Musím říct, že několik odstavců jsem už dávno znala z jiné pedagogické literatury nebo psychologické. Každopádně ... kniha je velmi zábavná, poučná a rozhodně doporučuji přečíst všem, kteří mají co do činění s dětmi, a nebo se chtějí jen poznat a například změnit některé návyky. Já třeba od přečtení více dodržuji slovo a mapa života mi taky hodně dala.

16.04.2018 4 z 5

Tajemství jógy Tajemství jógy Jennie Bittleston

Kniha dokonale popisuje původ jógy a i pozice. Co ale oceňuji nejvíce, je jak hezky jsou v knize vyobrazené chyby, kterým by se mělo při cvičení vyvarovat. Musím říct, že mě tato kniha posunula v józe o něco dál. Knih o józe je na trhu spousta a ne zrovna lehce se vybírá ta pravá. Musím přiznat, že jsem nejprve šla podle vzhledu, ale když jsem otevřela, byla jsem překvapená, jak hezky jsou vyobrazené právě ty chyby, které často dělám.

28.03.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha čtivá.. zvolila jsem ji jako druhou po tak fascinující Haně. Byla to trošku chyba, protože Hanu nemůže jen tak něco strčit do kapsy. I tak se mi příběh líbil, několikrát překvapil a bavil. Znovu bych ale nečetla.

18.03.2018 4 z 5

Nová doba porodní Nová doba porodní Vlastimil Marek

Jsem toho názoru, že je to kniha dobrá pro ženy v těhotenství, které se chtějí uklidnit a upřesnit si co vlastně chtějí absolvovat u porodu. Čte se hezky.. Je tam mnoho AHA a Wau informací. Na druhou stranu je z knihy trochu cítit odpor k porodům v porodnicich. Jinak pěkná kniha!

07.03.2018 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Kniha je psaná hezky. Je to úplně jiný styl ale mě prostě přišlo, že se v ději nic moc neděje. Stále dokola zajimali ženy a soudili. Měla jsem problém knihu dočíst.

03.03.2018 2 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Mám knihy od Nesba vážně ráda, ale tento díl se mi zdál vážně zdlouhavý. Možná to bylo proto, že navazoval na díl Policie. Trošku mě nudilo, že jsme od 1/3 věděli kdo vraždí. Každopádně rozuzlení opět super.

21.01.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dlouho jsem nečetla tak rychle... Hrozně mě tato kniha překvapila... Autorka je vážně výborná vypravecka. Příběh mne několikrát dojal a knihu DOPORUČUJI!

01.01.2018 5 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Za mě tedy NE! Vůbec jsem se nemohla zacist a hrozně mě rozcilovala myšlenka může, který posílá malé holce dopisy... Ikdyz vzdělávací. Je to plne myšlenek a dějin filozofie, ale já se nebyla vůbec schopna soustředit a něco si z toho odnést.

27.12.2017 2 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Mne kniha nezaujala a jednoduše jsem jí nebyla schopná dočíst. Asi jsem divný tvor, když vidím to hodnocení.

22.11.2017 2 z 5

Kocour Fiškus a vánoční skřítek Kocour Fiškus a vánoční skřítek Sven Nordqvist

Miluji knihy o všetečném kocourovi Fiškusovi a především krásné kresby kreslíře Svena. Doporučuji

08.11.2017 5 z 5

Perfektní kniha .. nevím co víc dodat

17.10.2017 5 z 5

Léčebný kód Léčebný kód Alexander Loyd

Kniha by nemusela být tak dlouhá, ale je pravda, že tady jde především o přesvědčení a víru. Víru v to, že si můžeme sami pomoci. Mě se kniha líbila ale ne vždy si dokážu ihned podle návodu pomoci.

11.10.2017 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Jde o klasickou zajímavou detektivku. Není tolik žhavá jako jina například severska díla ale zabaví.

07.10.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha je prostě zajímavá a stojí za přečtení. Člověka strhne a konec překvapí. Musím ale říct, (a nestává se to často) že film se mi líbil více

24.09.2017 4 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Nevím no, ze začátku jsem si říkala... Hlavně neotevitej databázi a nečti názor ostatních. Nenech se stáhnout! Třeba se ti to bude líbit. Navíc jsem knihu získala na doporučení me kamarádky. Nenapadlo mě, že to bude takove. V posledních kapitolách mě otravovalo číst cokoli jiného než přímou řeč. Za mě divný!

29.08.2017 1 z 5

Na zvířatech záleží Na zvířatech záleží Marc Bekoff

Kniha která donutí přemýšlet. Přemýšlet nad tím, že zvířata chápou a cítí ...jen to bohužel nedokážou zdělit lidskou řečí.

25.08.2017 3 z 5

Citový život zvířat Citový život zvířat Peter Wohlleben

Kniha není špatná, ale měla jsem dojem,že se pořád dokola bavíme o těch samých zvířatech. Celkové shrnutí je pozitivní, protože jsem se dozvěděla nové věci a kniha je sympaticky rozdělená do krátkých kapitol.

15.08.2017 3 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Kniha se četla hezky. Nedocházelo k žádnému odbihani od děje, a tak člověk stále jen polykal a polykal. Rozuzlení a celkový příběh byl zajímavý a napínavý.

10.07.2017 4 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Nemohu dát víc hvězdiček, a to přesto, že tato kniha donutila moji osobu k mnoha pocitům. K pláči, zlosti, lítosti i soucitu.

05.07.2017 3 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Začátek knihy mě hrozně zaujal a bavil... po chvíli a asi za polovinu knihy už mé nadšení vyprchávalo. Příběh je zajímavý, ale čekala jsem toho asi víc než jen takovou obyčejnou zombie mlátičku. Konec už jsem četla vážně z donucení. Asi to není žánr pro mě.

18.05.2017 2 z 5