luckomar luckomar komentáře u knih

My Cooking Diary My Cooking Diary Kateřina Lustigová

Každý recept chci uvařit .. každý mě láká a co už jsem uvařila bylo výborné :)

20.10.2018 5 z 5

Pan učitel Pan učitel Božena Němcová

Krásná, dojemná povídka o důležitosti empatie v oblasti učitelství.

20.10.2018 5 z 5

To že byla 2. Světová válka hrozná tušíme asi každý, ale co se dělo dál, když válka skončila? Co ti, kteří přežili? Na to velmi hezky nastřelí odpověď tato kniha. Některé pasáže jsou zdlouhavější, ale v knize se člověk dozví mnoho dalších zajímavých informací z tohoto období...migrace, tábory pro lidi bez domova, postoje státu k židům těsně po válce... Atd..

20.10.2018 3 z 5

Slepičí polévka pro milovníky koček Slepičí polévka pro milovníky koček Jack Canfield

Krátké příběhy o kočkách. Někdy hezké, někdy smutné, někdy nijaké ... jak už to tak u knihy povídek bývá. Jako oddychovka dobré.

22.08.2018 2 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha, která s člověkem zatřese. Už je to delší dobu co jsem ji přečetla a asi nikdy nezapomenu děsivé detaily.

28.07.2018 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Kniha je úžasná a člověk nechápe, kde se ve spisovateli bere ta fantazie. Místy jsem měla pocit, že je popisu až moc, ale i tak kvalitní četba.

28.07.2018 4 z 5

Žaloba Žaloba Bandi

To, že se něco takového někde děje je samozřejmě fascinující a smutné. Člověk jako kdyby četl něco z dávné minulosti. Každopádně kniha není tak vypovídající jako kniha Není co závidět, kterou tedy doporučuji víc ;)

25.07.2018 3 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Hezká pohádka k maturitě

22.07.2018 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Povinná četba, která není nic bez čeho by člověk nemohl žít.

22.07.2018 2 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Četla jsem k maturitě a bavilo.

22.07.2018 4 z 5

Buddhismus pro zaneprázdněné Buddhismus pro zaneprázdněné David Michie

Z knihy jsem si odnesla chuť posilovat svou mysl každodenním cvičením, ale nemůžu říct, že byla kniha prinosnejsi než Dalajlamova kočka. I tak, je zde spoustu pěkných pohledu na svět.

19.07.2018 3 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Za mne velké špatné! Vubec nebavila a ani mi nepřišla vtipná. Nebyl to můj šálek kávy. Ale každý jsme original.....urcite někomu sedne.

22.06.2018 1 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Vtipná, napínavá a zábavná oddychovka. Doporučuji :)

21.06.2018 4 z 5

Nebe je naše Nebe je naše Luke Allnutt

Já si myslím, že kniha není špatná, ale nechala jsem se hodně stáhnout komentáři ostatních a čekala jsem bůh ví co. Nemůžu říct, že mne kniha dojala. Od začátku bylo jasné, jak osud chlapce dopadne. Více jsem cítila znechucení při alkoholickém řešení problému. Kniha určitě zajímavá a odkrývá určité životní téma, ale já bych jí nedoporučila.

13.06.2018 2 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Já jsem mile překvapená. Říkala jsem si, že to je taková životní povinnost, přečíst něco od Agathy... Ale musím říct, že to bylo příjemné, svižné a překvapující čtení. Knihu jsem vdechla za jedno odpoledne a doporučuji! :)

02.06.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Kniha se četla velmi rychle. Dopomohly tomu krátké kapitoly. :) Příběh zajímavý a konec překvapivý a zajímavý. Bavila

30.05.2018 4 z 5

Verše psané na vodu Verše psané na vodu Bohumil Mathesius

Nejhezčí poezie, kterou znám :) ...něžná, romantická, bolestná. Tato sbírka básní je opravdový skvost.

15.05.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha se mi líbila a hezky (rychle) se četla ;)

06.05.2018 4 z 5

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Kniha nemá vyloženě špatný příběh. Tím více, když si představíte, že všechno je podle pravdivého příběhu, ale musím říct, že jsem se velkou část knihy trápila čekala jsem konečně na tu pointu. Kniha velmi detailně popisuje prostředí na Spinaloze, ale jak vypadá takový malomocný jsem si musela vyhledat. Mne osobně kniha bavil prvních 20 stránek a posledních 30 stránek. Myslím si ale, že jsem obětí dnešní literatury plné fascinujících příběhů.

22.04.2018 2 z 5

Po dobrém, nebo po zlém? Po dobrém, nebo po zlém? Zdeněk Matějček

Knihu jsem četla jako pedagogickou knihu pro referát do školy. Musím říct, že jsem čekala že to bude čtivější (jak se o panu Matějčkovi mluví). Kniha vlastně popisuje stále dokola určité životní situace ve výchově dítěte, ale autor nikdy pořádně neřekne co je tedy to správné, co by měl dotyčný dělat. Vždy nechá téma tak nějak otevřené a nevyřešené.

16.04.2018 3 z 5