Buddhismus pro zaneprázdněné přehled

Buddhismus pro zaneprázdněné https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258794/mid_buddhismus-pro-zaneprazdnene-258794.jpg 4 73 73

Co je třeba ke štěstí? Tuto otázku si v určité fázi života položil snad každý, ale jen málokdo najde cestu k trvalému pocitu naplnění. Autor knihy David Michie měl za to, že si splnil všechny své životní sny a cíle. Získal významné pracovní postavení, má drahý byt v centru, luxusní auto, jezdí na báječné dovolené, ale vnitřní hlas mu šeptal, že mu stále něco chybí. Řízením osudu se dostal k léčitelce, která mu doporučila zajít do buddhistického centra, a tam začala nejdůležitější cesta jeho života. David Michie v této překrásně napsané knize otevírá bránu k základům učení tibetského buddhismu. Se suchým a sebeironickým humorem ukazuje, jak začal ve svém každodenním životě praktikovat buddhistické cvičení, a vysvětluje, jak postupně pochopil rozdíl mezi dočasnými radostmi všedního života a hlubokým vnitřním klidem a životní spokojeností, která pramení ze spojení s naší přirozeností.... celý text

Literatura světová Duchovní literatura Literatura naučná
Vydáno: ekniha , Synergie

Buddhism for Busy People

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Buddhismus pro zaneprázdněné. Přihlašte se a napište ho.

Ashi
07.07.2020 4 z 5

Po čtení zdejších komentářů jsem se bála, že mě po přečtení Dalajlamovi kočky tato kniha zklame. Objevují se zde stejné příběhy a situace jako v již zmíněné Dalajlámově kočce. Ale nakonec musím napsat, že se mi líbí shrnutí myšlenek buddhismu, kteréjsou i zde protkané příběhem. Nakonec nejsem zklamaná a knihu si nechávám pro budoucí nahlédnutí. Hlavní čtyři principy buddhismu jsou zde příjemně shrnuté a mohou změnit život, pokud se nad nimi člověk zamyslí. Díky jejímu přečtení mě nasměřovala k dalším knihám na toto téma.

Karol.
26.06.2020 5 z 5

Skvělá knížka pro lidi, kteří se chtějí blíže seznámit s buddhismem

anansie
08.03.2020 4 z 5

Na pozadí vyprávění své kariéry autor seznamuje čtenáře s tím, jak se dostal k praktikování buddhismu a jak nabyté učení postupně měnilo jeho uvědomování. Praktiky a myšlenky buddhismu, které autor zmiňuje, jsou pěkně zakomponované do vlastního příběhu a vysvětleny tak, že kdo o buddhismu neví nic, si udělá určitě obrázek o změněném pohledu na život a na svět. A kdo o něm už něco ví, alespoň může srovnat, jak si sám stojí v jeho aplikování do vlastního života. Jediné, co mi vadilo, bylo občasné zbytečně zdlouhavé vyprávění kariérních detailů autora, které mi nepřišlo až tak zajímavé.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Buddhismus pro zaneprázdněné v seznamech

v Právě čtených8x