Lucik87 Lucik87 komentáře u knih

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Tak tohle byla nálož. Nálož emocí při jedný probdělý noci, protože knihu jsem prostě nemohla odložit. Napjatě jsem očekávala, jaký padne verdikt, co se stane a konec mě úplně rozložil. Dlouho jsem musela přemýšlet nad tím, jaké neočekávatelné nástrahy nám někdy osud může přinést.
Děkuji Jodi za takové příběhy, protože tohle má smysl číst!

15.04.2017 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Kinga mám ráda, ale tohle mě moc neoslovilo a spíš zklamalo. Je to čtivé, to ano. Ale téma samo o sobě mě moc nenadchlo.

07.04.2017 3 z 5

Co s láskou Co s láskou Nicholas Sparks

Konec byl moc hezký, mělo to smysl. Zakončení mě celkem překvapilo, protože knížka se mi jevila celkově docela obyčejně a průměrně. Už jsem četla mraky knih od N.Sparkse, ale tak nějak mám poslední dobou pocit, že většina jich je na stejné brdo. Také moc nechápu, proč všeschny postavy v jeho knížkách grilují maso. Fakt neoriginální. Pět stránek prostě čtete o tom, jak naklepávají maso, jak zprudka maso opékají apod. Musím si prostě dát od Sparkse asi oraz.

05.04.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Strhující, omračující, ledové,nepředvítatelné...prostě plné naprosto neočekávatelných zvratů. Jak jsem se začetla, nemohla jsem přestat. Tohle mělo grády. V jednu chvíli mi to do sebe začne zapadat a říkám si: už to mám, už jsem tomu přišla na kloub! A ono ejhle, na povrch vyplynou zase nové skutečnosti, které jsem vůbec nečekala. Tohle je pro mě nejlepší thriller, jaký jsem za poslední dobu četla.

02.04.2017 5 z 5

Moje srdce a jiné černé díry Moje srdce a jiné černé díry Jasmine Warga

Moc hezké. Podobné jako Všechny malé zázraky, které miluju, ale ne lepší. Mám pocit, že těch teenagerů, kteří chtějí skoncovat se životem, je nějak moc. Ale bylo to čtivé a oboum jsem fandila, aby vše dobře dopadlo.

30.03.2017 5 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Zatím nejslabší knížka, kterou jsem od tohoto úžasného spisovatele četla.

26.03.2017 3 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Tak tahle knížka mi dokonale zamotala hlavu. Ze začátku se příběh jeví jako obyčejná romance, kterých je stovky. Prostě pubertální slečna se zamiluje do nadpozemsky úchvatnýho sexy borce. A "love story" je na světě. Ale v jednu nečekanou chvíli dostanu takovou "ťafku" v podobě úplně neuvěřitelnýho zvratu. A hle, ty detaily a různý náznaky do sebe začnou dokonale zapadat. Tak tohle už není romance, ale dokonale promyšlenej thriller. Ovšem konec? To mi přece ani jeden z nich nemohl udělat! PROČ? CALLO...PROČ? Taková hříšná nedokončenost si žádá svý pokračování!?

23.03.2017 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Hodně mi to připomínalo Betonovou zahradu. Neoslovilo mě to na 100% a děj mě nedokázal pohltit.

20.03.2017 3 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Zatím nejkrásnější knížka, kterou jsem od Sparkse četla. Na poslední stránce už jsem nedokázala udržet dojetí.
Strašně mě bavilo Irovo zpětné ohlížení za svým životem, jeho dialogy s Ruth. Moc krásné a výjimečné.

18.03.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Neuveřitelná kniha! Nejlepší kniha EVER! Propracovanost děje je neuvěřitelná. Na jedinečnosti knize přidává fakt, že autorka čerpá z historických skutečností. Navíc se zde nabízí otázky, nad kterými je čtenář donucen se doopravdy zamyslet

16.03.2017 5 z 5

Kéž je nám odpuštěno Kéž je nám odpuštěno A. M. Homes

Nedočteno. Čekala jsem trochu jiný žánr. Ok, místy úsměvné. Ale pak těch nešťastných náhod bylo nějak moc, ale jak již někdo zmínil...ten hlavní hrdina...to byl fakt debil. Nechápu, z jakého důvodu je knížka tak obsáhlá.

12.03.2017 2 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Krásný a citlivý příběh. O jednom klukovi, který to nemá jednoduché. I když si zdánlivě třeba řekneme, že zas tak nic strašného se mu neděje. Jenže dospívání je někdy hrozně komplikované a křehké období. A i když se tváříme, že je nám všechno jedno, mámu a tátu prostě hrozně potřebujeme. I jen proto, aby ti jeden z nich občas seknul pohlavek - nebo si prostě jeden z nich s tebou dal ty blbý lívance. Každý rodič by si alespoň kousek této knížky měl přečíst, aby věděl, JAK SE TO NEDĚLÁ. Osamělost a nechuť žít je hrozná věc.

11.03.2017 4 z 5

Jednou tě najdu Jednou tě najdu Carrie Elks

Do více jak poloviny jsem knihu hltala. Příběh nebyl ničím výjimečný, nelišil se od stovky příběhů určených ženské populaci. Dokonce byl i dost předvídatelný. Ale my prahneme po romanci a nenaplněné lásce s otazníkem. Navíc Richard si mě získal, jeho postava byla vykreslena přesně tak, jak v mých očích vypadá "sexy borec". Líbilo se mi, jak s ním i s Hannou plynul čas. Dost mi to připomínalo S láskou, Rosie. Ale konec byl dost nezajímavý a naprosto zbytečný. Přišlo mi, že autorka schválně natahuje konec, aby knížka byla delší, přitom v tom ději už šlo o obyčejné plácání se v kruhu, završené kýčovitým zakončením. Ale jinak milé, ale více neočekávejme.

09.03.2017 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Opět nezklamalo. Takový milý, nenásilný příběh, kde jsou všechny postavy sympatické a kde jste příjemně překvapeni, že všechno zase jednou dobře dopadlo.

27.02.2017 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Takové to tlachání o ničem. A navíc bez konce. Tak bez toho bychom se obešli, ne?

26.02.2017 2 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Když Finch potkal Violet, život najednou začal dávat smysl...Když jsem knihu vzala do rukou, říkala jsem si trochu rezignovaně, další román pro teenagery. A tohle teď bude číst třicka. No, ať už mi třicka na krku visí nebo ne, každopádně tenhle příběh mě dostal. Už po pár stránkách mi bylo jasné, že ačkoliv se zdá příběh zdánlivě jednoduchý, skrývá se v strašně moc, hlavně strašně moc krásných a jednoduchých věcí. A v tom je to kouzlo. Upoutalo mě, jakým stylem autorka děj líčí. Imponovala mi netknutost a výjimečnost těch dvou,zatím dnešním světem, neposkvrněných mladých duší..."Myslíš, že existuje perfektní den?"...S úsmevěm jsem četla dialogy Finche a Violet o obyčejných tématech, na které lidi dnes, v tom shonu a zrychleném čase, nemají čas. Na závěr, kniha ve mně zanechala strašně moc, ukládám si hluboko do mysli a někdy se k ní určitě vrátím.

25.02.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Na tuhle knížku jsem se nedočkavě vrhla. Protože recenze mě hnaly. Recenze taky má očekávání nahnaly hodně vysoko. V podstatě skvělý, kriminální příběh, kterému není co vytknout. Tým vyšetřovatelů se ukazuje jako velmi profesionální. Jak již bylo zmíněno, kapitoly o pastorovi a Lucasovi mě také moc nebavily. Odhalení, kdo je vrahem, mě ale překvapilo. A to je dobře. Dvojka Mia a Munch jsou skvěle sehraní.

23.02.2017 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Čekala jsem, že to pro mě bude hůře čtivé, ale byla jsem mile překvapena. Každopádně jsem od románu čekala víc, konec už mě tolik nebavil a částečně jsem se do čtení musela na konci nutit. Ale neházím flintu do žita a dám šanci Pýše a předsudku.

19.02.2017 3 z 5

Volba Volba Nicholas Sparks

Je neuveřitelné, jak tento autor dokáže o zdánlivě obyčejných věcech tak krásně psát, že je prostě radost a rozkoš ta slova číst. Tahle kniha je mou druhou přečtenou od Spakrse. Pravda je, že děj mi přišel takový jednodušši, ale krásně se zde prolínala minulost s přítomností. V tu chvíli člověk dokáže věřit, že pravá láska existuje.

17.02.2017 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Nemůžu si pomoci, ale stále jsem knížku musela odkládat a k dalšímu čteni se velmi nutit. Pro mě opravdu nezáživně napsané a zdlouhavé. Mrzí mě to, protože vzhledem k vysokému hodnocení jsem se na knihu moc těšila, ale vzdala jsem to.

14.02.2017 2 z 5