Lucik87 Lucik87 komentáře u knih

Tady končí svět Tady končí svět Amy Zhang

Začátek slibný, v druhé polovině nudné.

11.07.2017 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Nelogicky jsem začínala od Kruhu. Takže jsem částečně věděla, do čeho s Mrazem jdu. Mé závěrečné pocity? Opět - famózní. Propracovanost příběhu je fakt vymyšlená do posledního detailu. Dějem nás provází různé vsuvky, osoby a vedlejší životní osudy, které jsou sice doplňující, ale dokonale okořeňují příběh, aby nezaváněl všedností a neoriginalitou. A věřím, že ty vedlejší nitky, budou mít konečné rozuzlení v posledním díle. TOP autor.

08.07.2017 5 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Mám takové rozporuplné pocity. Jsem velký odpůrce oněch Odstínů-pro mě je to prostě brak. V mnoha ohledech jsem v této knize viděla podobnost. Ovšem autorce se nedá upřít, že styl psaní má daleko méně primitivnější. Kniha mě místy dokázala zaujmout. Ano, určitě bych více ubrala těch erotických scén, které se stále dokola opakovaly a v podstatě jsem je přeskakovala-nepodstatné. Vítězný pohár primitivnosti autorka vyhrává v pasáži, kdy Eva projevuje svou důveru Gideonovi nabídkou análního styku, to už bylo fakt moc. Promiňte, opět se musím smát :D

01.07.2017 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Já nějak nevím. Asi jsem od toho čekala víc. Přiznávám a věřím, že příběh je skvěle propracovaný, prostředí věznice i to, jak to v drogovém kšeftu a mezi mafiánskými klany chodí. Nicméně mně tam prostě chybí něco osobního. Něco, co by mě fakt dostalo. Nemůžu si pomoct, u mě stále vede Minier.

27.06.2017 3 z 5

Pod povrchem Pod povrchem Stacy Robinson

To jako vážně? Začátek začínal slibně, příběh se mohl zajímavě vyvíjet. Ovšem takový ponteciál takhle zabít...Seriously?! Co ta pasáž s masérem? Doprostřed děje vsunuta erotická scéna s brakovým nádechem, ze které jsem nevyvodila vůbec nic a která tam vůbec nemusela být. Tak tohle se, podle mého, opravdu nepovedlo...o konci ani nemluvím.

22.06.2017 1 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Brečela jsem. Jenom kvůli konci, který ve mně oživil vzpomínku na člověka, který již není mezi námi. Rozdmýchal ve mně tu pečlivě schovanou a zadupanou bolest. Konec byl opravdu srdceryvný, nicméně celkově celý sled příběhu bych hodnotila průměrově. Možná jsem lehce neobjektivní, jelikož jsem viděla film, který mě nadchl. A i přesto, že film opravdu nebývá lepší než kniha (alespoň pro mě), se nemohu zbavit dojmu, že film mám v tomto případě radši. Životu po tobě dávám rozhodně šanci.

19.06.2017 4 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Díky za takové knihy. Díky autorce, že nám dělá svět krásnější. Díky ní můžeme doufat, že je svět lepší. Aspoň já. Hlavní hrdiny si musíte zamilovat, protože nemilovat je nejde. Trošku jsem viděla podobnost dialogů, které byly v první knize. To trošku ubírá na originálnosti, ale to mi nevadí, ty krásné věty mi totiž pořád zní v hlavě.

15.06.2017 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Jodi Picoultová opět nezklamala. Moc smutný příběh. Pořád jsem tajně doufala, že bude mít šťastný konec. Že i přesto, že Luke Warren tolik zanedbával svou rodinu, bude mít možnost jednou všechno napravit. Nestalo se tak. Soudní líčení má Jodi, jako vždy, dokonale propracované.

11.06.2017 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherná, pro mě až magická, kniha. Je neuvěřitelné, že my lidé, se stále nedokážeme z hrůzné historie ponaučit. Nejsme schopni si vzít příklad z toho, kolik trápení si sobě navzájem dokážeme napáchat. Stále a pořád dokola jsme vedeni nějakou ideou, snem ovládat svět, a to není dobře.
Příběh dokresluje podmanivě nastíněná Francie. Měla jsem pocit, že vůni oceánu snad dokážu cítit, že se můžu dotýkat domů a procházet se uličkami v Saint-Malo, ruku v ruce s hlavní hrdinkou, která měla krásnou, čístou duši.
Kniha mě naprosto pohltila, přečteno za jediný den....

04.06.2017 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Dobře zpracované. Pasáže, kde byly největší akce, jsou skvěle a výstižně popsané, takže vtáhnou do děje. Škoda, že Joona Linna mi nijak nepřirostl k srdci, podobná srdcovka jako u Miniera a jeho Martina Servaze, se nekonala...Ale jinak je to velký detektivní nadprůměr.

26.05.2017 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Ten příběh sám o sobě, ve své podstatě, není špatný. Ale ta přebytečná, nezajímavá omáčka okolo! Nelíbil se mi nesvižný a nudný styl, jakým byla kniha napsaná. Takový propastný rozdíl mezi tímto příběhem a úžasnou Zmizelou...jsem na vrcholu zklamání.

21.05.2017 3 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Krásné čtení. Romantika až za hrob. Nádherně vykreslené prostředí Droghedy a bravurně vypilované charaktery postav. Té nenaplněné lásce jsem fandila do poslední stránky, škoda, né vždy je nám přáno.

19.05.2017 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

K Minierovi mě přivedl Zkurvenej příběh. Hm, říkám si, zkusím od něj něco jinýho. A teď je to jasný, Servaze miluju. Bože, jak já ho miluju. Bohužel, trilogii jsem načala nešťastně a paradoxně odprostředka, ale to je šumák. Na další dvě knihy se těším jak malý děcko.

14.05.2017 5 z 5

Parchant z Jižní Karolíny Parchant z Jižní Karolíny Dorothy Allison

Strašně smutnej příběh. Místo, kam se narodíme, si nevybíráme. Finální dramatická scéna mě rvala na kusy a ještě víc mě rval na kusy fakt, že některý matky si svý děti vůbec nezaslouží. Forma vyprávění hlavní hrdinky Kosti vtáhla do děje.

11.05.2017 4 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Docela promyšlené. Tuhle knihu jsem zhltla za jeden den a nemohla jsem se odtrhnout. Závěr byl překvapivý.

09.05.2017 4 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Originální námět, čtivé.

08.05.2017 4 z 5

První konec První konec Lauren James

Originální zápletka, v dějových liniích jsem se občas ztrácela. Nějak nadprůměrně mě to ale neoslovilo...

02.05.2017 3 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Bomba. Napsáno čtivě a poutavě. Dokonale vykreslená ponurá atmosféra ostrova, skvěle vykreslené, propracované postavy. Konec byl nečekaný a plný zvratů. Tohle rozhodně není moje poslední knížka od tohoto autora!

25.04.2017 5 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Závěr byl super.Bohužel, musím konstatovat, že ani jedna postava mi nebyla sympatická, ani zbla. Nevím, zda to byl autorky úmysl.
Příběh ve mně nedokázal vzbudit ani krapet soucitu. Caroline mi lezla na nervy, dceři Mitchelle bych dala políček hned mezi dveřmi. Ty jejich dialogy mě uplně vytáčely.
Takže k postavám jsem si cestu opravdu nenašla. Námět knihy i celý počin mi přijde dost identický s dnes již velmi protěžovaným thrillerem Manželé odvedle a který se mi líbil nesčetněkrát víc.

21.04.2017 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Příjemná oddychová četba od Jojo Moyes. I když musím řadit mezi slabší počin této autorky. Některé pasáže mě krapet nudily a vystřihla bych je. Naopak konec, řekla bych, byl trochu náhlý a jednoduchý. Vzhledem k ději a tomu, jak se celá situace Lisy vyvinula. Takhle to doopravdy nefunguje. Ale možná je to jenom moje domněnka, která jinému čtenáři do nosu vůbec necvrkne. A možná jsem čekala něco jiného.
Na druhou stranu, moc se mi líbil styl vyprávění celého příběhu, to bylo milé a sympatické.

16.04.2017 3 z 5