Lu89 Lu89 komentáře u knih

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Jedna z velmi mála spisovatelek, která dokáže do každého dílu vložit takovou dávku napětí, která vás nenechá v klidu do doby, dokud neuvidíte poslední stránku s poděkováním. Chvíli se vám bude honit hlavou myšlenky typu: Co to sakra bylo? S čím přijde příště? ..až zjistíte, že držíte další díl, který hltáte stejně, jako ty předešlé.

24.04.2022 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Třetí kniha v řadě, která opět nezklamala. Příběh pojednává o ceně lidského života, která nenechá žádného čtenáře v klidu. Každá další strana ve vás zanechává tak silný pocit, že ani nepřemýšlíte, kdo je vrahem, ale spíš se modlíte za oběti a jejich včasnou záchranu.

03.04.2022 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Velmi povedené pokračování už tak skvělého prvního dílu. Děj krásně plynul, žádná hluchá místa, ani natahovaný konec. Tolikrát jsem byla z uvedených osob v rozpacích, že jsem nemohla přestat číst. Ihned jdu na další.

22.03.2022 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Abych pravdu řekla, tak jsem zklamaná. Na základě hodnocení jsem si koupila všechny tři díly, ale už u prvního měla problém ho dočíst. Od prvních stran mě rušily poznámky po čarou, děj se zvláštně vlekl a co hůř, od poloviny jsem věděla, kdo je vrahem. Konec jen potvrdil můj dosavadní názor. Zbylé dva díly si raději nechám na jindy. Jednu věc ale musím vychválit, Tilly alias NERD POWER :)

18.03.2022 3 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Velmi poutavý příběh, který vás nenechá ani na chvíli oddechnout. Konec byl ovšem na můj názor až moc přitažený za vlasy, ale hvězdu neubírám, protože to je určitě nadstandardně psané dílo. Těším se, co si pro nás autorka připraví v dalším pokračování.

02.03.2022 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Chcete-li pořádnou dávku napětí, které Vás vtáhne hned od první strany, děj, který je tak hutný, že nemate ani pomyšlení na to, kdo za tím vším stojí, obohacené o sympatickou vyšetřovatelku a ještě lepší babičku, tak neváhejte a pusťte se do toho. Jsem velmi zvědavá, co si pro nás autorka přichystala v dalším pokračování, nuda to ale jistě nebude.

22.01.2022 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

No tak to byla taková jízda, že to překonalo i poslední dílo Chrise Carter a to už je co říct. Autorku mám moc ráda, takže jisté nedostatky bych dokázala odpustit, ale tady nebylo co opouštět. Děj člověka vtáhnul už od prvních stran a na konci ve vás nechal takovou směs emocí, že to snad ani nejde popsat. Smekám před autorkou, protože tohle je jednoznačně nejlepší kniha jakou napsala, ale i jakou jsem za poslední měsíce přečetla.

16.01.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Přečteno jedním dechem. Dej krásně plynul, žádná zbytečná kaše okolo. A konec víc než překvapil, takže se nechám překvapit co zbylé díly.

16.01.2022 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Stejně jako jiní čtenáři jsem měla i já problém se začíst. Některé pasáže jsem si musela přečíst ještě jednou. Rozhodně to není standardně napsané, kvalitu a potenciál to ale určitě má. Uvidíme, co další díl.

21.11.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Potenciál příběh určitě měl, ale autorka ho bohužel nevyužila, což je škoda. Občas jsem měla pocit, že čtu moderní zpracování knihy "To je vražda, napsala".

02.11.2021 4 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Velmi dobrá kniha, ale jak už tu bylo psáno, k dokonalostí jí něco chybí. Na můj vkus mě autor příliš dlouho napíná, než to doopravdy "rozbalí". První i druhý díl jsem vlastně četla hlavně kvůli druhé půlce příběhu. Odrazovat tím ale nikoho nechci, protože se určitě jedná o dobrého autora, jen píše jinak, než na co jsem zvyklá ;)

01.11.2021 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Tak trochu jiný díl, než všechny předchozí, nicméně na kvalitě rozhodně neztratil. Na autorovi nejvíce obdivuji, že nechodí kolem horké kaše, ale hned od první strany vám naservíruje hutný dej, který každou další stranou graduje. Posledních 40 str bylo naprosto geniálních, takže opět smekám a už teď se nemohu dočkat dalšího pokračování.

26.10.2021 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Nemůžu si pomoct, ale tento díl mě moc neoslovil. Dočetla jsem ho pouze díky sympatií k hlavní postavě. No snad budou další díly lepší, než tento.

01.11.2020 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Skvěle napsaná kniha, přečteno na jeden zatáh. Jdu hned na další :-)

28.10.2020 5 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

V krátkosti, naprostá pecka! Pokud máte rádi autory jako je Chris Carter či Jo Nesba, tak Yrsu budete milovat. Drsné příběhy s mnoha zápletkami, o emocích, které se ve Vás budou střídat ani nemluvě ;-)

22.10.2020 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Mám moc ráda příběhy, kde se prolíná minulost se současností, což tato knížka splnila. Když je to ještě ve spojení s kvalitním a svižně plynoucí příběhem, úspěch je zaručen.

19.01.2018 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Podle mého názoru velmi čtivá detektivka, kterou jsem si užila od začátku až do konce. Děj plynul jak měl, žádná hluchá místa, přemrštěné množství postav apod. Prostě takové správné čtení ve chvíli, kdy nemůžete či nechcete spat :)

31.12.2017 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Velmi poutavě napsaná knížka. Chvílemi jsem jen měla pocit, že čtu román a ne detektivku :) Díky bohu to ale autorka zvládla a po pár "sladkých" stránkách se děj opět rozjel.

07.11.2017 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Jo je jeden z mála spisovatelů, který s dalšími a dalšími díly neupadá. Naopak, vždy vymyslí příběh u kterého se nemohu odtrhnout, takže to pokaždé končí probdělou nocí s Harrym v ruce :) Oproti jiným čtenářům jsem si nepolicejního HH a náhled do drogové scény užila. Jen ten konec mě teda dostal..

28.08.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Nevím, zda už nejsem zmlsaná z předchozích dílů, či jiných autorů, ale min. polovinu knížky jsem se musela přemáhat, abych ji neodložila. První část knížky o ničem, až ke konci se to rozjelo, neuzavřený konec to ale opět "zabil". Od tak známé a úspěšné dvojice bych čekala víc..

27.07.2017 3 z 5