Lka Lka komentáře u knih

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Knihu jsem si přečetla díky čtenářské výzvě 2024. Četla se hezky, nenudila jsem se. Je to slabá kniha, která vede k zamyšlení. Každý člověk si uvědomí až když má smrt na dosah, co stihnul a nestihnul udělat, co měl udělat líp...

20.02.2024 4 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Audiokniha :
Jak už jsem psala u předešlých dílů. Zajímavé téma, ale moc odbornosti, která mě nebaví. Přistihla jsem se, že v těchto pasážích přestávám audioknihu vnímat. Tento díl byl trochu přitažený za vlasy, ale i tak to bylo dobrý.

03.10.2023 4 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Audiokniha .
Velmi silný příběh o záchraně jednoho děvčátka z období války. Kniha se mi moc líbila, úplně mě vtáhla a nepustila. Líbilo se mi, že i v závěru knihy bylo napsáno, co se se všema stalo. Kniha výborně načtena Luckou Vondráčkovou.

09.06.2023 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Další skvělá kniha od B. A. Paris. Taky jsem vraha každou chvíli hádala někoho jiného, ale za větší půlkou knihy jsem už začla tušit. Knihy této autorky mám ráda, i když Za zavřenými dveřmi byl TOP a další žádná kniha se této už nevyrovná.

19.05.2022 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Audio :
Nebylo to úplně špatné, ale jakoby to nemělo šťávu. První díl série se mi líbil víc. Ale určitě budu pokračovat v sérii. Jdu na další...

29.06.2021 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Krásný vánoční, poučný příběh, který jsem zase přečetla jen díky výzvě. Ale určitě nelituji.

03.02.2021 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Kniha byla super. Od začátku se to hezky čte, pořád jsem čekala z koho se vyloupne ten lump a nakonec jsem se dočkala. Už se těším na další knihu autorky.

12.03.2024 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Pěkná kniha o tom, jak není jednoduché se starat o autistické děti. Kniha je psaná s humorem, i když realita je asi jiná. Líbily si mi hlášky, např. : Sprchujeme s dětmi kytky. Dítě ke kytce : "Ty jsi ale hrozný prase!"
Smekám před každým, kdo má trpělivost se o autistické děti starat.

28.05.2023 4 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Audiokniha :
Opět skvělý příběh o vztazích v rodině. Můj druhý román autorky a já jsem nadšená. Odpočinkové čtení, ale které vás nenechá v klidu a nutí stále číst (poslouchat) dál. Skvělý poslech v podání Richarda Krajča.

29.04.2023 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Moje první zkušenost s autorkou. Kniha se mi líbila. Hned mě vtáhla do děje, i když jsem ze začátku měla problém se vyznat v postavách. Vraha jsem do poslední chvíle netušila.
Určitě se vrhnu na další knihy autorky.

16.01.2023 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Audiokniha :
Nejdřív jsem si říkala, do čeho jsem to zase pustila. Nakonec to byl příjemný poslech. Hezký, emotivní příběh.

03.09.2021 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Skvělá kniha. Zařadila bych ji na druhé místo za Zavřenými dveřmi. Měla jsem chuť podívat se na konec, ale neudělala jsem to. Je pravda, že to nikdy nedělám, ale tady mě to trochu nutilo. Pořád jsem doufala...
Konec knihy jsem probrečela ( jsem cíťa ).
Nechtěla bych tohle nikdy zažít.

01.04.2021 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Tak tahle kniha byla super. Od samého začátku až do konce napínavé. Chvílema opravdu dost drsné... Ale moc se mi to líbilo. Už se těším až si přečtu další knihu autorky Dokonalou kořist.

04.11.2018 5 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Audiokniha:
Krásně načtena kniha Veronikou Lazorčákovou. Dvě dějové linky, v kterých jsem se ztrácela. Byla to škoda, jinak by to byl krásný příběh.

31.12.2023 4 z 5

Deník Anny Frankové (převyprávění) Deník Anny Frankové (převyprávění) Rebeca Vélez

Dle komentáře jsem zjistila, že existuje tahle dětská verze. Hned jsem si ji půjčila v knihovně a hned ji přečetla. Je to opravdu přečtené za chvilku. Četla jsem komiksovou verzi, která byla o něco obsáhlejší než tato. Líbila se mi jak komiksová verze, tak i tato pro děti. Teď už přečíst jen tu dospělou :).

30.09.2023 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Krásný Vánoční příběh, který v sobě nese nenásilnou formou poučení. Vhodný jak pro děti, tak i pro dospělé.

30.12.2021 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Audio :
Další skvělé pokračování série. Už se těším na Dokonalý zločin...

16.05.2021 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Kniha byla napínavá od začátku až do konce. Sice jsem trochu tušila, kdo by za tím mohl být, ale to vůbec nevadilo. Bylo to super čtení. Už se těším na další knihu autorky.

19.03.2021 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Audiokniha :
Krásný příběh o jedné rodině, která emigrovala z Řecka do Čech. Moc hezky načteno Danou Černou. Dostala jsem úplně chuť podívat se zase do Řecka.

24.03.2024 5 z 5

Příběh Varšavy Příběh Varšavy Michael Reit

Vcelku pěkný, čtivý a dojemný příběh o Julii a Natanovi. Oba dva chtějí pomáhat na různých barikádách a bojovat proti nacistům a tak se stávají prakticky "nesmrtelní" - aspoň na mě to tak působilo.

12.12.2023 4 z 5