lištička123 Online lištička123 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knížky od Hana Mrnštajnové mám moc ráda. Stejně jako ostatní byla Hana velmi silnou knihou, o to víc, že se hlavní část odehrávala za 2. sv. války.

17.07.2019 5 z 5

Krejčí z Osvětimi Krejčí z Osvětimi Martin Greenfield

Knížka se mi líbila. Spíš než jako knížku o holocaustu a koncentračních táborech a celkově o 2. sv. válce jsem ji vnímala jako příběh muže,který si tímto obbdobím prošel se vším zlým, co tato doba přinesla. Ale přežil a dokázal uskutečnit svoje plány. Odjet do svobodné Ameriky, vybudovat velký a dobře zavedený podnik a mít šťastnou rodinu.

17.07.2019 4 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

DNA byla moje první kniha od autorky a musím říct, že skvělá. Kdybych mohla, přečetla bych ji na jeden zátah. Byla napínavá, měla sympatické postavy, vraha jsem odhalila až opravdu na konci, zajímavý příběh. Už se těším na další díl série.

15.07.2019 5 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Po Malince opět moc hezká kniha Dity Táborské. Od začátku do konce se četla hezky, děj byl napínavý,... Lehce navazuje na Malinku. Moc se mi líbila, doporučuji všem,kteří rádi rozmotávají klubka zamotaných rodinných vztahů a pro ty, ktří rádi přemýšlí nad různými osudy lidí.

11.07.2019 5 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Knížka byla pěkná, napínavá, i když první část nic moc. Od druhé části do dostalo spád a knížku jsem pak "slupla" jako malinu. Za mě super, možná se mi i líbila víc než Ví o tobě.

09.07.2019 5 z 5

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

Knížku jsem si přečetla na doporučení a byla jsem nadšená. Skvělý příběh, moc hezky vykreslené pocity hlavních hrdinek, vztahy mezi nimi,...prostě výborné počtení. Kdybych od ní nemusela odcházet, přečetla bych ji na jeden zátah.

03.07.2019 5 z 5

Sedm čísel Sedm čísel Anna Karolina

Příběh byl fajn, knížka se četla dobře.

01.07.2019 4 z 5

Prostituce v nacistických táborech Prostituce v nacistických táborech Václav Miko

Knížku jsem si koupila v době, kdy jsem četla knížku Holanďanka, která s tématem prostiztuce také pracuje, abych si doplnila nové informace. Byla zajímavá, dobře si četla a získala jsem spoustu nových poznatků.

26.06.2019 5 z 5

Matčina volba Matčina volba Samantha King

Knížka se mi líbila. Pravda, začátek byl trošku slabší, ale celkově fajn přečtení. Asi tak, jak jsem očekávala.

20.06.2019 5 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Knížka byla skvělá, přečetla jsem ji jedním dechem.

15.06.2019 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Popravdě o trošku slabší než Hadrový panák, ale přesto knížka, která stojí za přečtení.

10.06.2019 4 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Kniha mě zlákala hlavně svoji obálkou, půjčila jsem si ji v knihovně a vyzkoušela. Linka odehrávající se za války mi připadala mnohem zajímavější, ta současná mě spíš nudila. Až na konci mě zaujala konečným vysvětlením, jak to s jednou z hrdinek dopadlo. Pěkná kniha spíše pro ty, kdo mají rádi romány pro ženy.

05.06.2019 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Skvěle napsaná knížka, krterá se dobře čte. Má hezký příběh, střídá se minulost se současností, okamžitě jste vtaženi do děje a čekáte, jak, bude knížka dokončená. Opravdu doporučuji.

01.06.2019 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Skvělá knížka, super, moc se mi líbila. Od začátku do konce je napínavá, nejde se od ní odtrhnout.

28.05.2019 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Skvěle napsaná, oddechová knížka. Stejně jako Sůl moře se mi moc líbila.

27.05.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Opět skvělá knížka od Aleny Mornštajnové. Zatím mě od ní žádná nezklamala. Čtivá, s příběhem, který si určitě ješte alespoň jednou přečtu.

19.05.2019 5 z 5

Sběratel dětí Sběratel dětí Sabine Thiesler

Skvělá knížka. Od začátku do konce jsem byla napjatá, jak to dopadne. Kdybych mohla, přečtu za jeden večer. Prokletá krev od stejné autorky byla super, ale Sběratel dětí byl ještě o něco lepší. I když téma bylo na mě těžké. Nejspíš proto, že oběťmi byly děti.

16.05.2019 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Od Radky Třeštíkové jsem zatím četla pouze Bábovky a To prší moře, které mě spíše zklamaly, proto jsem byla zvědavá na tuto. Byla mnohem lepší, než jsem očekávala. Velmi dobře se četla, líbil se mi příběh. Za mě - stojí za přečtení.

10.05.2019 5 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Opravdu krásná kniha. Láska, válka, napětí, skvělý příběh. Není co jiného dodat.

08.05.2019 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Knížka se mi líbila, četla se dobře. Konec byl opravdu nečekaný, možná trochu zvláštní (ve smyslu ne úplně uvěřitelný, i když...), ale přesto to stálo za to.

30.04.2019 5 z 5