Matčina volba

Tehdy: Madeleine žila pro svá dvojčata, Aidana a Annabel. Vždycky byla přesvědčená, že by pro ně byla ochotná i zemřít. Jenže v den jejich desátých narozenin prošla její láska zatěžkávací zkouškou. Na dveře u nich totiž zaklepal vrah a přinutil ji učinit děsivé rozhodnutí: které z dětí přežije, a které zemře – syn, nebo dcera? Dnes: Madeleine se zotavuje v nemocnici a zoufale se snaží přijít na to, proč se jí musel v jediném okamžiku zbortit celý svět. Postupně se jí začínají navracet bolestné záblesky vzpomínek na všechno, co k tragickému dni vedlo. A v tu chvíli pochopí, že život její rodiny stále visí na velice tenkém vlásku…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/388432/matcina-volba-YQI-388432.jpg 3.798
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Mladá fronta

The Choice (2017)

Kniha Matčina volba

Han-nah
předevčírem

Do knihy jsem se nemohla začíst, první polovina mi připadala zdlouhavá, kdy hlavní hrdinka, matka dvojčat, se probouzí z kómatu a sebezpytuje svůj život, ale jak říká její lékař, mozek je pořád ještě velice neprobádaný. Vysvětluje jí, že je schopný z jejího podvědomí vybrat jen určité představy nebo vzpomínky a doplnit si děj, který se ale vůbec nemusel stát. Druhá půlka už má spád, kdy zjišťuje, že jedno ze svých dětí neposlala na smrt, vzpomene si na svůj život a kdo za vše odpovídá.

lištička123

Knížka se mi líbila. Pravda, začátek byl trošku slabší, ale celkově fajn přečtení. Asi tak, jak jsem očekávala.

Janisss

Nikdy jsem nečetla takhle zvláštní knihu, do půlky nic moc, ale potom děj nabere obrátky a opravdu to stálo za dočtení!

Kefyna

První část knihy mě celkem nudila, nutila jsem se číst dál. Stálo to za to. Kniha po nějaké době dostala spád a začala mě bavit. Rozuzlení jsem nečekala.

adevis

Pravdou je, že první část (možná až polovina) knihy byla nic moc. Říkala jsem si, že mě ta Maddie docela štve s tím jejím věčným fňukáním a “pozorováním”, úplně mě rozčilovalo, proč za tím dítětem prostě nejde!
Poté začala kniha nabírat na obrátkách a musela jsem nad ní pořád přemýšlet a pořád číst.
Podle toho, co čtu v komentářích (v poslední době u dost knih), byl pro vás konec lehce odhadnutelný. Pro mě ale ne. Při postupném odkrývání zvratových situací jsem tajila dech, informovala přítele a nevěřícně kroutila hlavou.
Takže pro mě skvělá kniha, doporučuji. Bohužel za ten lehký a pomalý rozjezd ubírám hvězdičku.
Díky instagrame! Bez tebe bych tuhle knihu neobjevila. Díky paní Kingová za váš debut. Doufám v další knihy v českém jazyce :)))

Efča59

Knihu jsem přečetla už před časem, ale musela samotným hodnocením trochu vstřebat. S první polovinou knihy jsem trochu bojovala a vyvolává ve mně spoustu otázek, druhá část už měla spád a tu hodnotím velmi kladně. Kniha se těžko hodnotí bez spoilerů, ve zkratce musím říct, že celkový dojem tak napůl, větší část zápletky se dala snadno odhadnout a kniha mě bohužel dějem nestrhla tak, jak bych si od psychothrilleru přála.

a.a.candys.life

Kniha mě úplně pohltila! Četla se rychle. Do půlky jsem byla fakt napnutá!

karol.cadex

Velmi slabá kniha :( Ubrečená hrdinka v depresích, co jen kňourá a skutek utek, manžel ze začátku floutek, postupem pokračování knihy psychopat, dialogy strojené, konec absolutně "nečekaný" haha. Ještě tohle někdy někdo srovná se Sofiinou volbou, tak se dobrovolně podřežu.