Liduka Online Liduka komentáře u knih

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Kniha se mi líbila, ale něco tomu chybělo, abych mohla dát plný počet hvězd. Každopádně zápletka dobrá.

09.11.2016 4 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Pro mě tedy byla kniha zklamáním. Byla až dost tlustá a nic moc se v ní nedělo. Klidně by stačilo poloviční množství stránek. Třetí hvězdičku dávám za ten nečekaný konec.

01.11.2016 3 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Opět skvělá kniha. Bohužel mi ale k srdci nepřirostl Laurent (Byl takový nemastný-neslaný a nemohla jsem mu prostě uvěřit jeho lásku) a také jsem čekala nějaký jiný důvod toho, proč dala Cristina dítě k adopci. Autorka přeci psala, že aby si mohla vyslechnout příběh své matky, musí nutně znát osud své prababičky, protože to spolu souvisí. Mě ale přišlo, že to spolu absolutně nemělo co dělat, pokud tedy nepočítám to, že Cristina možná zdědila geny po Isabellině tchýni. Za to strhávám jednu hvězdičku. Nicméně se těším na další díl.

30.10.2016 4 z 5

Tajemství zahrady Tajemství zahrady Margaret Yorke

Musím přiznat, že kniha se mi moc nelíbila. Už na záčátku jsem věděla, kdo je ukrytý pod starou vrbou a proč. A co se týkalo zbytku knihy, tak třičtvrtiny autorka věnovala popisu životních osudů jednotlivých postav a to velice nudným způsobem. Až na konci se něco konečně začalo dít a ani tato pasáž to nezachránila.

24.10.2016 2 z 5

Návrat Návrat Kathryn Taylor

Opět skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. SPOILER: Na celku se mi líbilo, že si autorka v každém díle vždy vybrala jeden pár, který se do sebe zamiloval. V prním to byl samozřejmě Ben a Kate, ve druhém Anna a David a v tomto posledním Tilly a Peter. Jediné, co mi přišlo teď ke konci otravné, byly neustále rozchody a znovunavázání vztahu Bena a Kate.

21.10.2016 5 z 5

Bohatá nevěsta Bohatá nevěsta Barbara Cartland

Kniha se mi moc líbila. Akorát mi přišla ta láska nějaká uspěchaná, asi jsem čekala, že tam bude více popsáno, jak Rosanna pečuje o hraběte a jak se spolu postupně sblíží. Těch málo stránek bylo v tomto případě podle mě na škodu.

17.10.2016 5 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Kniha se mi líbila, i přestože českou literaturu moc nevyhledávám. I když má dost stran, pořád se tam něco dělo a jen stěží jsem knihu odkládala. Příběh byl popisován z pohledu několika lidí, což knihu činilo zajímavější. Na konci to všechno začalo dávat smysl a líbilo se mi, jak do toho všeho zapadl Karel Krol. Možná tam ale na mě bylo až dost vražd a příliš sprostých slov, proto strhávám jednu hvězdičku.

15.10.2016 4 z 5

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Kniha se mi moc líbila. Hlavně to, jak autorka postupně vykreslovala Nickovu povahu. Ze začátku jsem ho snad i litovala, že je ve vězení, ale postupem času jsem ho začala čím dál tím víc nenávidět. No a jeho matka byla kapitola sama pro sebe. Tak to dopadá, když se dítěti dovolí úplně všechno. Atmosféra byla skutečně mrazivá. SPOILER: Jediné, co bych autorce vytkla, je příliš nepodařených pokusů o útěk za to strhávám jednu hvězdičku.

11.10.2016 4 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Naprosto perfektní kniha, u které jsem uronila i slzu. Úplně jsem cítila Clařinu beznaděj a kdybych byla na jejím místě, tak bych se z toho asi doslova zbláznila. Stále jsem čekala, zda se objeví Bruno a zachrání ji a vduchu proklínala její rodiče, že jsou tak bezcitní. Konec mě dost překvapil.

06.10.2016 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Trochu slabší kniha od Jojo. horší už byla jen Stříbrná zátoka. Dobře se to četlo, ale na mě byla Jess až moc nadržená a ta vulgární slova mi do příběhu taky moc neseděla. Nehledě na to, že Ed je pořád někam vozil jako taxikář.

02.10.2016 3 z 5

Dům, ve kterém jsme vyrůstali Dům, ve kterém jsme vyrůstali Lisa Jewell

Co říci. Kniha se dobře četla, ale přišlo mi, že v rodině se vyskytlo až moc velkých zvratů, takže to bylo těžko uvěřitelné. SPOILER: Popravdě jsem čekala na konci nějaké větší odhalení, co se týkalo Rhysovi smrti - například, že ho matka zabila sama nebo že schovala velice důležitý dopis na rozloučenou.

28.09.2016 3 z 5

Miovo blues Miovo blues Kristina Ohlsson

Opět skvělá kniha. Jen mě zklamalo to, kdo byl nakonec vrahem, čekala jsem někoho jiného, někoho tajemnějšího. Nicméně identita Lucifera byla velice zajímavá.

23.09.2016 5 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Daphne du Maurier

No asi budu jediná, komu se kniha moc nelíbila. Dost jsem toho přeskákala, protože se tam nic nedělo a těch posledních pár zajímavých stran to nevytrhlo. Osobně dávám přednost, pokud tedy chci číst něco kde se střídá minulost se součaností, Lucindě Riley a nebo Kate Morton.

21.09.2016 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Další skvělá kniha. Nejhorší na tom je, že pokud má člověk peníze a moc, tak je těžko usvědčitelný. Popravdě jsem s Kimmie ale soucit neměla, kvůli tomu jaký sama byla člověk.

18.09.2016 4 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Kniha byla vážně skvělá. I když měla dost stran, nikde jsem se nenudila. No a ten konec? Velké překvapení. Jenom mi tam chyběla na konci zmínka o mrtvém manželském páru, jejichž vražda, tak nějak v průběhu knihy vyšuměla. Podle mě mohl autor alespoň nastínit jak se to seběhlo např. při rozhovoru Joa s pachatelem.

15.09.2016 5 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Kniha se mi líbila. I když musím říci, že tam bylo na mě až moc vražd a myslím si, že jeden člověk, který prahne po skříňce by úplně stačil, dva už byli podle mě příliš. ZAČÁTEK SPOILERU: navíc autor u některých osob narovinu nenapsal co se s dotyčnými vlastně stalo - např. Allun nebo "James Fairborne". Nevím jestli je tedy nakonec zabil Breward nebo zda zemřeli přirozenou smrtí. KONEC SPOILERU. člověk se v tom trochu ztrácel. Rodokmen rodiny F. by byl skutečně velice vítaný!

10.09.2016 5 z 5

Rodinné prokletí Rodinné prokletí Gina Mayer

Mě osobně se kniha moc líbila. Sice začátek měl pomalý rozjezd, ale pak to stálo za to. Jedno nedorozumění dokázalo obrátit život naruby několika generacím, které se musely vyrovnat se svým osudem. SPOILER: Jsem ráda, že ono prokletí nemělo nic společného s duchy nebo nadpřirozenem, jak k tomu název tak trochu zavádí.

07.09.2016 5 z 5

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

Musim říci, že Manžel na objednávku byl daleko lepší. Zřejmě jsem čekala asi něco trochu jiného. Každopádně, jak jsem tak pochopila, tak matka poslala Emmu do Afriky proto, aby se zamyslela nad svým hektickým životem, trochu zpomalila a nestarala se pouze sama o sebe.

01.09.2016 3 z 5

Odpolední jednohubka, která se dobře četla. Dala bych i víc hvězdiček, kdyby Edward nebyl takový nesympatický a arogantní hulvát.

29.08.2016 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Skvělá kniha! Napínavá od začátku do konce. Bylo těžké se od ní odtrhnout. Bohužel pachatele jsem tak nějak tušila. Nicméně to knize na kvalitě neubralo. Až dokonce jste nevěděli, zda Merete zemřela nebo ne.

28.08.2016 5 z 5