Liduka Liduka komentáře u knih

Hledám chlapa do Vánoc Hledám chlapa do Vánoc Jenny Stallard

Je to kniha, která vás nepřekvapí ani neurazí. Na mě byla ale Genie až moc do větru a ani jsem se moc nenasmála, jak kniha slibovala.

02.02.2017 3 z 5

Nejšťastnější dívka na světě Nejšťastnější dívka na světě Jessica Knoll

Z knihy mám smíšené pocity. Těžko se mi do ní začítalo a kapitoly ze "současnosti" mě absolutně nebavily. Ještě, že se vždy střídaly s kapitolami z minulosti, které stály zato. SPOILER: Nicméně jsem na konci stále čekala nějakou bombu, třeba to, že TifAni byla do toho všeho také nějak zapletená.

29.01.2017 3 z 5

Říše milosti Říše milosti Jørgen Brekke

Výborná kniha. Vraždy, které se odehrají na opačných koncích světa spolu zdánlivě nemají co dělat, ale opak je pravdou. Příběh Johannese, který se postupně odkrýval během celé knihy byl výborným zpestřením. No a ten jeho konec mě překvapil.

25.01.2017 4 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Skvělá kniha, od které jsem se jen těžko odtrhávala. Christine po nehodě ztratila paměť a ocitla se v psychiatrické léčebně a později v pečovatelském centru odkud jí odvedl její manžel Ben. Za Benovými zády, protože on to nechtěl, se začala scházet s doktorem Nashem, aby zapracovali na její paměti a začala si psát deník. Postupně díky němu odhalila šokující pravdu. Knihu mohu jen doporučit. Konec stál opravdu za to a nečekala jsem ho.

20.01.2017 5 z 5

Georgette píše otci Georgette píše otci Anne Gesthuysen

Kniha je napsaná částečně podle skutečné události. Malířka Georgette Aguttová skutečně existovala a byla vzdálenou příbuznou kamarádky autorky tohoto románu. Kniha je tak nějak o obyčejném životě malířky a jejích známých. Nečekejte nějaké zvraty, protože tam nejsou. Dokonce i záhada zmizelého obrazu měla celkem nezáživné rozuzlení. Za mě tedy slabý průměr.

18.01.2017 3 z 5

Opravdu mrtev? Opravdu mrtev? Peter James

Skvělá kniha, která vás udrží v napětí od začátku do konce. MOŽNÝ SPOILER: Pětice kamarádů si vyrazí na rozlučku se svobodou a budoucího ženicha zavřou z legrace do rakve a zakopou ji, aby se mu pomstili za to, co provedl on jim při té samé příležitosti. Mají však v úmyslu ho za pár hodin vykopat. Vše se ale zvrtne v okamžiku, kdy se auto se čtyřmi muži vybourá a oni zemřou. KONEC SPOILERU.

12.01.2017 5 z 5

Dům u ústí řeky Dům u ústí řeky Victoria Jones

Skvělá kniha, která vás drží v napětí od začátku až dokonce. Jen mě malinko zklama1l konec. SPOILER: Stále jsem čekala, že nakonec Emanuel a Fabia budou spolu. zasloužili by si dobrý konec.

08.01.2017 5 z 5

Princ a chuďas Princ a chuďas Mark Twain (p)

Trvalo dlouho než jsem se do knihy začetla, ale když se pak princ s chuďasem vyměnili, tak to stálo za to. Nejvíc mě asi dostala scéna s poustevníkem. Nečekala jsem, že kniha bude mít i hororové scény.

03.01.2017 4 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Opět skvělá, napínavá kniha. Děj mě okamžitě polhtil. Líbilo se mi jak autorka postupně odkrývala příběh Mily a jejích kamarádek, který mě dostal.

30.12.2016 5 z 5

Otec Vendelín a čtyři raubíři Otec Vendelín a čtyři raubíři Helga Mondschein

kniha mého dětství o čtyřech dětech, které zažívají během prázdnin nejedno dobrodružství.

29.12.2016 5 z 5

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Naprosto skvělá kniha, která vás okamžitě vtáhne do děje a přejete si, aby nikdy neskončila. Jak spolu souvisí osud vědce Michaela a malíře Bryana a jakou roli v tom všem hraje Linz? Konec byl překvapivý a všechno do sebe krásně zapadlo. Navíc nic nebylo tak, jak to vypadalo.

23.12.2016 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Mě se kniha moc líbila a konec mi nepřišel špatný.

20.12.2016 5 z 5

Před pádem Před pádem Noah Hawley

Po velice dobrém rozjezdu následovalo trochu zklamání. Kniha byla psaná sice atraktivním způsobem (každý z pasažerů tam měl vlastní kapitolu, kde bylo popsáno, co dělal před osudným letem), ale stejně mi to přišlo na hodně místech nezáživné a navíc jsem asi čekala lepší důvod toho, proč spadlo ono letadlo. Nějaký pořádný skandál, bombu, která by mě donutila sednout si na zadek, ale nic takového se nestalo. Za mě tři a půl hvězdičky.

16.12.2016 3 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Opět skvělá kniha. Sice byla až dost popisná, co se týkalo života na panství, ale ani to jí neubralo na kvalitě a nikde jsem se nenudila. Líbilo se mi jak se autorka zaměřila jak na milostný život jak Hannah, tak Grace. Konec mě dost překvapil. Vůbec by mě nenapadlo, že Graceiina neznalost těsnopisu bude v tomto příběhu tak důležitá.

10.12.2016 5 z 5

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

Je to přesně ta kniha, u které si říkáte, proč tam jenom lezli. Jednotlivé oběti jsou vzájemně jistým způsobem propojené a tak nějak se znají. Postupně se v knize dozvíte, proč dochází v domě k tomu, k čemu tam dochází. Jediné co mě zklamalo, byl závěr SPOILER: Mám konkrétně na mysli nesmrtelnou doktorku a to k jaké straně patřila-to mi přišlo trochu přitažené za vlasy. Podle mě se klidně mohli dvojčat zbavit i normální smrtelníci, pokud by měli v rukou onen diktafon.

07.12.2016 4 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Naprosto kvělá kniha. Musela jsem číst dál a dál, abych se dozvěděla, kdo má tedy nakonec pravdu a jak to dopadlo s Miou. SPOILER: Zajímalo by mě. k čemu měl Miin otec shovanou tu kameru, to autor nějak zapomněl zmínit.

04.12.2016 5 z 5

Záblesk svetla Záblesk svetla Garth Stein

Moc hezká kniha. Z prvu jsem se nemohla nějak začíst, ale postupně se začal příběh pěkně odvíjet. S pomocí ztracených deníků a ducha svého předka se hlavní hrdina dozvěděl, co se vlastně v minulosti všechno stalo. Například za jakých okolností vlastně zemřela jeho babička a proč děda vyhnal svého syna z domu. Z postav jsem nesnášela Serenu, hlavně to její chování k otci. Na konci však čtenář pochopil, proč tomu tak bylo. Jediné co mi přišlo zvláštní byl důvod duchova zůstání v domě. Čekala jsem asi nějaký trochu jiný-lepší. Nicméně knihu mohu jen doporučit

01.12.2016 5 z 5

Pravidla zrady Pravidla zrady Christopher Reich

Kniha měla pomalý rozjezd, ale pak to začalo být zajímavé. Nicméně tam na mě bylo až příliš postav a bylo skutečně těžké uhodnout kdo, s kým a proti komu. Nakonec dávám tři a půl hvězdičky.

25.11.2016 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Opět výborná kniha. Moc se mi líbilo, jak autor popisoval stejný časový úsek z pohledu několika osob. Osvědčená trojice Carl, Asad a Rose znovu nezklamala. Zajímavé byly i životní osudy samotného vraha, které ho vedly k tomu, že začal vraždit. Prostě opět dokonale propracované dílo.

17.11.2016 5 z 5

Místo v srdci Místo v srdci Jean Stone

Kniha se mi moc líbila. Byla psaná stylem, který se mi líbil - z pohledu několika osob a jejich osudů. Tajemství matky Jill a kamarádky Rity bylo opravdu zajímavé. Do toho ještě byla přimíchána trocha romantiky a napětí, co víc si přát.

12.11.2016 4 z 5