Před pádem

Mlhavá letní noc. Soukromé letadlo do New Yorku. Jedenáct pasažérů, šestnáct minut letu. A pak se stroj zřítí do oceánu… Přežijí pouze dva – neúspěšný malíř a čtyřletý chlapec. Devět obětí patřilo k privilegovaným, vlivným kruhům. Každý z nich měl svůj příběh, osud, minulost. Možná je něco spojovalo. Nebo to byla jen hloupá náhoda? Co se vlastně dělo před pádem? Přichází thriller roku od scenáristy Sběratelů kostí a tvůrce seriálu Fargo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310152/big_pred-padem-GkO-310152.jpg 3.2182
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Before the Fall, 2016

Kniha Před pádem

Dani25
27.08.2021

Mne sa tá kniha celkom páčila aj keď, ako viacerí komentujúci, som čakala viac napätia. Ukazuje ako nás média ovplyvňujú. Ešte aj pri dobrom skutku sa hľadá postranný úmysel, čo je smutné. Záver ma prekvapil.

Dendyna
20.02.2021

Začátek skvělý, pak přišlo zklamání protože ta počáteční dobrodružná záležitost vyšuměla v naprostou nudu, nedočetla jsem

Pavlina50
24.01.2021

Po přečtení prvních kapitol knihy jsem nechápala její tak nízké hodnocení. Velké drama hned na začátku, pád letadla, boj dvou přeživšich (z toho jedno malé dítě) o život, zrození hrdiny – viděla jsem v tom velký potenciál. Ovšem velice brzy jsem pochopila, že to bylo asi tak všechno. Po takto hektickém začátku totiž nastoupila nuda, nuda a nuda. Rozvleklé a utahané flaschbacky, které se snažily přiblížit život jednotlivých obětí letecké havárie. Při většině z nich jsem se zoufale nudila, protože byly psány nepřehlednou, nesouvislou a zmatečnou formou a přemýšlela jsem, zda jsou opravdu tak podstatné pro další vývoj děje v knize. Spousta neustále nových jmen, ve kterých jsem se totálně ztrácela, nezajímavé střípky z jejich života, zbytečně podrobný a nezáživně zdlouhavý popis finančních aktivit některých postav – to vše zřejmě mělo navodit zvědavost při pátrání příčiny havárie. Tu se sice v závěru knihy dozvíme, ale ani ta mi nepřišla nijak zvlášť zajímavá a zvratová. Snad jediné, co se mi na knize líbilo, byla dějová linka kolem Scotta a chlapce, kterého zachránil. Líbil se mi tento nově vzniklý zajímavý vztah dvou absolutně neznámých lidí, které tragický zážitek takto, zřejmě osudově propojil. Ovšem i ten tady byl zmiňován spíš jen tak okrajově a nedokázal tak výrazně změnit můj neslaný - nemastný pocit z této knihy.

LenkaGonn
22.12.2020

Kniha není špatná. Styl psaní spisovatele se mi docela líbí, ale po dobrém začátku kniha začne být pomalá a já se začala nudit.

adelinka
20.12.2020

Mne sa čítala dobre, aj keď som očakávala trochu viac napätia. Ale aj tak. Po páde súkromného lietadla, kde prežil len jeden dospelý a jedno dieťa, sa vyšetrovaním snažia zistiť, čo stalo za pádom lietadla. Či išlo o technickú chybu, či zlyhal ľudský faktor....

Misute603
12.09.2020

díky komentářu zde jsem se trochu bála,že to bude katastrofa
kniha me ale příjemně překvapila.Nebyla vůbec špatná,byla jsem napnutá,jak se nehoda stala.
Je ale pravda,že plno odstavcu jsem přeskakovala,nebavily mi...

oblakaknih
22.03.2020

Do čtení této knihy jsem se pouštěla naprosto bez očekávání. To je možná důvod, proč mě překvapila a líbila se mi.
Celý příběh je postaven na havárii letadla, což mi přijde originální. V knize to bylo dobře zpracované.
Hned na začátku je na můj vkus docela dost postav, takže jsem v nich měla zmatek. S dějem jsem se s nimi ale seznámila, a nakonec si některé z nich i oblíbila. Autor skvěle vykreslil vztahy mezi nimi.
Kniha se četla dobře a rychle.
V knize jde hodně o chování médií, což mě hodně zaujalo a myslím, že by se o tom mělo víc mluvit. Moc se mi líbily popisy obrazů jednoho z hrdinů.
Bohužel jsem od thrilleru čekala pořádné napětí, ale tady bylo jen minimálně. Příběh byl i částečně předvídatelný (bylo mi poměrně jasné, kdo je vrah, ale nevěděla jsem proč).
Kniha podle mě stojí za přečtení, ale doporučuji minimální očekávání.

Lena79
12.02.2020

V konečném důsledku se mi kniha líbila, jen musím přiznat, že jednotlivé charakteristiky postav mě moc nebavily. Jako odpočinková kniha dobrý.