Před pádem

Mlhavá letní noc. Soukromé letadlo do New Yorku. Jedenáct pasažérů, šestnáct minut letu. A pak se stroj zřítí do oceánu… Přežijí pouze dva – neúspěšný malíř a čtyřletý chlapec. Devět obětí patřilo k privilegovaným, vlivným kruhům. Každý z nich měl svůj příběh, osud, minulost. Možná je něco spojovalo. Nebo to byla jen hloupá náhoda? Co se vlastně dělo před pádem? Přichází thriller roku od scenáristy Sběratelů kostí a tvůrce seriálu Fargo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310152/pred-padem-GkO-310152.jpg 3.2165
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

Before the Fall, 2016

Kniha Před pádem

LenkaGonn
22.12.2020

Kniha není špatná. Styl psaní spisovatele se mi docela líbí, ale po dobrém začátku kniha začne být pomalá a já se začala nudit.

adelinka
20.12.2020

Mne sa čítala dobre, aj keď som očakávala trochu viac napätia. Ale aj tak. Po páde súkromného lietadla, kde prežil len jeden dospelý a jedno dieťa, sa vyšetrovaním snažia zistiť, čo stalo za pádom lietadla. Či išlo o technickú chybu, či zlyhal ľudský faktor....

Misute603
12.09.2020

díky komentářu zde jsem se trochu bála,že to bude katastrofa
kniha me ale příjemně překvapila.Nebyla vůbec špatná,byla jsem napnutá,jak se nehoda stala.
Je ale pravda,že plno odstavcu jsem přeskakovala,nebavily mi...

oblakaknih
22.03.2020

Do čtení této knihy jsem se pouštěla naprosto bez očekávání. To je možná důvod, proč mě překvapila a líbila se mi.
Celý příběh je postaven na havárii letadla, což mi přijde originální. V knize to bylo dobře zpracované.
Hned na začátku je na můj vkus docela dost postav, takže jsem v nich měla zmatek. S dějem jsem se s nimi ale seznámila, a nakonec si některé z nich i oblíbila. Autor skvěle vykreslil vztahy mezi nimi.
Kniha se četla dobře a rychle.
V knize jde hodně o chování médií, což mě hodně zaujalo a myslím, že by se o tom mělo víc mluvit. Moc se mi líbily popisy obrazů jednoho z hrdinů.
Bohužel jsem od thrilleru čekala pořádné napětí, ale tady bylo jen minimálně. Příběh byl i částečně předvídatelný (bylo mi poměrně jasné, kdo je vrah, ale nevěděla jsem proč).
Kniha podle mě stojí za přečtení, ale doporučuji minimální očekávání.

Lena79
12.02.2020

V konečném důsledku se mi kniha líbila, jen musím přiznat, že jednotlivé charakteristiky postav mě moc nebavily. Jako odpočinková kniha dobrý.

marimari
23.01.2020

Zajímavé, napínavé, čtivé. Krátce po startu se zřítí soukromé letadlo, zachrání se čtyřletý chlapec a dospělý muž. Celý příběh je o vyšetřování příčin katastrofy- charakteristika jednotlivých postav. Doporučuji!

ijacek.007
16.12.2019

Docela zajímavý způsob vyprávění, kdy vlastně vše podstatné se stane na začátku knihy. Postupně se tak vracíme do minulosti a dozvídáme se do vlastně vedlo ke katastrofě. V přítomnosti pak sledujeme život zachránce, který je hnán médii k stanovisku. Jde o velmi zajímavý pohled na dnešní společnost, kde každý chce vědět vše. Pokud existuje někdo, kdo se straní veškeré pozornosti a hlídá si své soukromý je v měřítku současné společnosti podezřelé. Za mě zajímavá kniha ne však pro každého.

LuciKo
10.11.2019

Možná kdyby byla knížka zpracována jako film, zapůsobila by na mě více. Takto to mnohdy působilo až chaoticky. Děj byl neustále přerušován flashbacky do minulosti, popisy obrazů... Postavy, kolem nichž se děj momentálně točil, se také rychle střídaly... Napětí se podařilo autorovi vystupňovat až v posledních cca 20 stránkách, do té doby to bylo stále jen čekání na něco.