Opravdu mrtev?

Opravdu mrtev? https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9509/opravdu-mrtev-9509.jpg 4 110 31

Superintendent Roy Grace zasahuje. Na začátku jsou čtyři mrtví, odcizená rakev, jeden podezřelý, žádná stopa první komplikovaný případ pro detektiva-superintendanta Roye Grace. Výborná detektivka s prvky hororového thrilleru i nadpřirozenými záhadami. Napsal ji a svého sympatického vyšetřovatele českým čtenářům představuje bestselerový autor více než desítky románů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Brána

Dead Simple , 2005

Luigi1
27.02.2023 5 z 5

Zajímavá zápletka napětí až do konce

Kami33
20.03.2022 4 z 5

Už jsem některé knihy o detektivu-superintendentovi Royi Grace četla a celkem se mi líbily. Stejně tak i tato. Jen závěr mi přišel zdlouhavý.
Souhlasím s tím, že bych si představovala pátrání poněkud sofistikovanější. Ale na druhou stranu, možná by to v reálném životě fungovalo spíš takto, než některé detektivky, kde A vede k B a to k C... a na konci je případ vyřešen.

iveta3689
25.04.2021 4 z 5

Ze začátku trochu pomalejší, ale mám ráda popisy Brightonu, takže i to si užívám. Pak dojde k pár překvapením a děj se rozběhne. Je to výborné, napínavé, nedá se odtrhnout.

trudoš
29.03.2021 3 z 5

Peter James vystřihl podařenou kriminálku, která má nápad a funguje, přestože mi přišla zbytečně natahovaná. Jediné, co výrazně drhne, je koncepce vyšetřování, jež dlouho nabíhá a pak pomalu postupuje vpřed, což příliš nekoresponduje s blížící se hrozbou zločinu. Přesto musím autorovi přiznat hned několik překvapivých zvratů a nebýt finální konfrontace viníků, byl bych s průběhem zápletky spokojen maximálně. Ta mimo jiné trochu připomíná film Probuzení a bylo by zajímavé zjistit, nakolik se tvůrci nechali knihou inspirovat a nakolik jde čistě o náhodu.
S kým jsem se však příliš neztotožnil, byl detektiv Roy Grace. Bavilo mě jeho randění naslepo, ale ta sympatická lehkovážnost byla potlačena tragickým manželstvím. Podobné to bylo i s jeho důvěrou v paranormální „odborníky“, za kterými chodí, když si neví rady. Je takovým mezistupněm mezi Harry Boshem a Arthurem Bryantem, ovšem v nepříliš konzistentní podobě – chybí mu nadhled, stejně jako drsnost. Ale třeba se v dalších románech polepší.

bigben
02.02.2021 4 z 5

Pro mě nový autor a spokojenost. Děj odsýpal a hlavní vyšetřoval mě nezklamal se svými osobními problémy:-) Akorát oběť měla pech...

Maus
20.01.2021 5 z 5

Mě se knížka moc líbila, jedině co mu trochu vadilo je to, že jsem tak v půlce tušila jak ti dopadne. Ale jinak pecka!

ArwenAragorn
17.11.2020 4 z 5

80%
Michael se celý třásl a jeho stav hraničil s deliriem. Byla mu zima, strašlivá zima, slyšel hlasy, slyšel, jak mu Ashley šeptá do ucha, natáhl se k ní, aby se jí dotkl, a jeho prsty narazily do tvrdého týkového dřeva.

Výborný thriller, napínavý, čtivý a nabitý zvraty. Zápletka je originální. Navíc jsem objevila nového autora a s ním i nového sympatického detektiva.

JosefKomensky
10.01.2020 4 z 5

V celkove zajimavaa a dobre udelanaa kniha, o hlouposti, co se muuze zvrtnnout. Pak se z toho stal souboj s casem, Ten konec me ale dost nemile prekvapil, ten zpusob, jakym to autor vse " stastne " dotahnul do konce.

TheSarcasm
31.10.2019 5 z 5

Dobré. Mohu za sebe doporučit. Souhlasím přitom s komentáři níže, že té překombinovanosti a náhod bylo až moc, ale děj má spád, o napětí není nouze a sám vyšetřovatel docela ujde, tak ty občasné nelogičnosti rád odpustím. Trochu jsem se bál jestli tam nebude moc nějakého nadpřirozena, ale mé obavy se naštěstí nepotvrdily. Četl jsem od Petera Jamese ještě pár dalších knih a určitě budu i nadále pokračovat.

lea25
20.07.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem si půjčovala a nečekala nic převratnýho.Soudila jsem podle obalu,co byla chyba.Děj mě strhl tak,že se mi nechtělo knihu odložit.

jprst
29.05.2019 5 z 5

Více než dobrá krimi s nápaditou zápletkou, napínavá až do konce, prostě tentokrát pro mne bezchybná volba a současně pozvánka k další autorově knize nebo knihám.

Johhanka79
19.04.2019 5 z 5

První kniha tohoto autora kterou jsem četla a musím dát pět hvězd. Originální, neotřelé, čtivé, chytlavé a uvěřitelné. Originální zápletka, děj má spád, bez hluchých míst a umělého natahování. Vřele doporučuji!

lee5747
12.04.2019 5 z 5

Dobře čtivá kniha, se zajímavým příběhem, zamotaným dějem a nečekaným výsledkem. Vřele doporučuji.

katerina5544
27.03.2019 5 z 5

Dobra detektivka. Napinava. Doporucuji.

olcab
07.03.2019 5 z 5

Přečtená už podruhé. Velmi dobrý námět, který autor dokázal zpracovat zajímavým způsobem. Kniha mě bavila i tentokrát.

konicekbily
28.07.2018 5 z 5

Asi prvotina celé série o superintendentovi - mně se hodně líbila. Trochu více kombinovaná zápletka mi nevadila, dobře jsem se v ději orientoval. Víceúrovňová zápletka si vyžádala několikeré vysvětlování. To se autorovi povedlo.

BlackFun
21.06.2018 4 z 5

Za mě spokojenost :)) V půlce se mi to zdálo už trochu překombinované, nicméně ke konci do sebe vše zapadalo :).

ivdol
06.01.2018 4 z 5

Hezké, dobrý nápad, místy mi i mrazilo.

pavčape
13.12.2017 4 z 5

Pěkně zamotaný příběh. Kniha čtivá a napínavá. Jakoby se zápletkou nechala inspirovat Ch. Linková v knížce V Údolí lišek. Obě doporučuji.

gordon13
06.11.2017 5 z 5

Příběh je opravdu netypický, ale děsně napínavý, od knihy se velmi špatně odchází...opravdu výborné!

Peter James
britská, 1948