Leusee Leusee komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Ani si nepamatuju, kdy naposledy se mě nějaká knížka dotkla tak jako Hana. Byly chvíle, kdy jsem musela knížku odložit a snažit se vstřebat co jsem si přečetla a najít sílu číst dál. Naše doba je opravdu zhýčkaná a jen málokdy si vzpomeneme, čím si lidé museli v minulosti projít. Po přečtení vám dojde, že vaše problémy se ani nedokážou nazývat problémy. Dále se mi líbilo přiblížení o epidemii tyfu, jelikož jsem o tom nikdy neslyšela. Už právě ten samotný začátek vás dostane na kolena a pak se to jen stupňuje.

05.02.2020 5 z 5

Jak nezemřít Jak nezemřít Michael Greger

Tohle je knížka, kterou by si měl přečíst úplně každý! Já sama jsem někdo, kdo nejedl zeleninu dobrých 21 let. A taky jsem těch dobrých 21 let měla hrozný vztah nejen k jídlu, ale i k sobě. Po tom, co jsem kompletně změnila svůj jídelníček se změnilo moje tělo, můj vztah k jídlu a i moje psychika. Jakoby jsem všechno viděla jasněji a pozitivněji. Nechci znít jako nějaký hippie, ale je to tak. Všechno to začíná u stravy!

22.10.2018 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Svým způsobem mi kniha přišla velice jednoduchá. Moc se toho nedělo a spousta věcí se opakovala, ale můžu říct, že jsem se nenudila ani sekundu. Příběh se lehce četl, snadno jsem se vcítila do postav a i konec mě celkem překvapil. Tohle byl můj první Murakami a můžu říct, že určitě ne poslední.

13.12.2022 5 z 5

Rozhodně knížka, kterou nemůžete jen tak začít kdykoliv číst. Musíte být na ni připravený. Jak duševně tak psychicky, jinak vám totiž nebude dávat smysl. A pak až si vás kniha jednou najde, změní vám celý život.

21.04.2020 5 z 5

Kniížka, kde se autor rozepisuje na 300 stránkách o tom, že zapálení svíček vám dá pocit pohody. Za mě velká ztráta času. Knížku doporučuju jen k alkoholové hře, kdy budete číst nahlas a pokaždé, když zazní slovo "hygge", dáte si panáka. Věřte mi, po třech stránkách budete namol.
Dávám jednu hvězdičku za hezké fotky a ilustrace.

09.01.2019 1 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Přestože jsem fanoušek veškerých motivačních a spirituálních knížek, tahle mě moc nenadchla. Některé pasáže byli dobré, ale bohužel u nějakých věcí jsem musela protáčet oči. Při představě sebe či někoho jiného, jak líbá své účty a žehná jim, jsem se musela smát a taky si rozhodně nemyslím, že např. takové pohlavní nemoci vznikají, protože se člověk cítí provinile po pohlavním styku. Je dobré byt spirituálně a pozitivně naladěn, ale člověk by měl taky zůstat nohama na zemi.

23.03.2018 2 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

To byl takový zvláštní divno-příběh a proto mě to asi bavilo. Dělo se tam toho hrozně moc a zároveň nic a většina osob v příběhu nejsou příliš sympatická ale Třeštíková se prostě čte sama a je lehké se díky tomu do knihy vážně ponořit.

12.11.2022 4 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Tak já jsem asi nečetla nádhernější a silnější knihu. Ze začátku mi trošku trvalo se do toho dostat, ale pak mě to tak vtáhlo, že jsem měla pocit, že jsem v té knize taky a všechny postavy znám osobně. Bylo to strašně krásně napsané, ani to nedokážu popsat. Normálně u knížek nebrečím, ale tady jsem vzlykala jak malé děcko a i teď, když na knížku zpětně pomyslím, tak mám slzy v očích. 640 stránek a vy si přejete, ať to nikdy neskončí.

31.07.2020 5 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Duchovní knihy jsou často složité a občas i zdlouhavé. Proto je takhle knížka tak výborná. Jednoduché a stručné. Čtyři pravidla/dohody které když budete dodržovat, tak vám opravdu změní život a přinesou porozumění. Zjistíte, jak málo stačí ke štěstí.

06.05.2020 5 z 5

Jíst zvířata Jíst zvířata Jonathan Safran Foer

Jsem už 4 roky bez masa a rok plně vegankou, takže jsem se vším plně obeznámena a viděla jsem nespočet dokumentů a videí, dokonce jsem sama byla na prasečí farmě a viděla to peklo na vlastní oči. I tak se mě ale knížka neskutečně dotkla a často jsem ji musela odložit, jelikož jsem nemohla číst dál. Zvlášť ty pasáže, kde se popisuje jak lidé týrají zvířata, jako kdyby zabít je, aby skončili na něčím talíři nebylo málo. Vyvolává ve mně hrůzu když pomyslím na to, čeho je člověk schopen a kolik temna se v nás vlastně skrývá.

15.06.2019 5 z 5

M Train: Vzpomínky M Train: Vzpomínky Patti Smith

Patti Smith je asi jediný člověk, který může napsat knihu o čtení knih a pití kávy a stále vás to bude po 275 stránkách bavit.

05.01.2022 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Detektivka nebo ne, knížka mě vážně bavila. Ještě by se nestalo, že by mě Třeštíková zklamala a nestalo se tak ani tady. Všechny postavy byly něčím zajímavé, nechyběly ani zvraty a i trocha napětí.

23.09.2021 5 z 5

Normálni ľudia Normálni ľudia Sally Rooney

Knížka mě naprosto pohltila svojí jednoduchostí a příběhem ze života, se kterým se určitě velká většina z nás dokáže ztotožnit a vzpomeneme si na toho jednoho člověka, se kterým máme nebo jsme měli takové to nevysvětlitelné pouto. Knížka byla hrozně krásná, ale zároveň smutná a celkově ani nevím jak ji popsat. Některé věci hold prostě popsat nejdou.

17.06.2020 5 z 5

Farmagedon Farmagedon Isabel Oakeshott

Skvělá kniha, kterou by si měl přečíst úplně každý, jelikož to jak se zachází s planetou a se všemi živými tvory je hrůza a jedině my to můžeme zase obrátit. Co mě ale překvapilo a za co taky dávám pouze čtyři hvězdičky je to, že spisovatel na konci knížky nadále nabádá čtenáře, aby nakupovali zvířecí produkty, ale z organic farem. Já osobně na takové organic farmě byla a proto můžu s klidným srdcem říct, že to je jen marketingový krok. Pokud nemáte slepice na dvorku, nedojíte si krávu sami a nestaráte se sami o prasata tak vám nikdo nemůže zaručit, jak je se zvířaty zacházeno. Nejsnadnější východisko a nejlepší krok pro planetu? Stát se veganem.

17.04.2020 4 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Musím říct, že knížka se četla pomalu sama. Tolik zajímavých charakterů a odlišných problémů u kterých se ptáte sami sebe co byste udělali ve stejné situaci vy. Těším se, až teď zkouknu seriál. K jednomu se ale musím přiznat - a to že jsem očekávala trošku více dramatický a ohromující konec. I tak ale dávám pět hvězdiček.

12.06.2020 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Postava Eleanor mě vážně bavila. Nasmála jsem se s ní a taky jsem si pobrečela. Raymond byl taky správňák. Správná ukázka toho, že můžete mít desítky známých a stejně se cítit osaměle, ale stačí jeden opravdový přítel a změní se vám celý život.

26.11.2019 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První knížka co jsem od autora četla a celkem zklamání. Nezajímavý případ a i všechno to okolo. První půlka knížky pro mě byla těžká přelouskat, druhá polovina už byla o něco lepší. Zkusím dát ale autorovi ještě jednu šanci.

26.02.2017 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Musim říct, že kniha mě hodně zklamala.
Když jsem jí začínala číst, nic moc jsem neočekávala a bum! Hned jsem se do toho začetla, hrozně mě to bavilo a od knihy se nešlo odtrhnout. Jenže od doby, co se Margo začne pohřešovat to jde z kopce dolů. Jedno a to samé furt dokola a nic se v knize vlastně neděje. No, furt jsem neztrácela naději a doufala v nějaký dechberoucí konec.
No a jaký ten konec nakonec byl? Jedno velké zklamání. Akorát poukaz na to, že celý příběh je vlastně o ničem a je to jen ztráta času.

10.09.2015 2 z 5

Úžasná kniha, která vám umožní nahlédnout hluboko do Kurta a zjistíte, že to nebyl jen obyčejný muzikant, který se stal slavným a poté podlehl heroinu. Bylo v něm něco mnohem víc. Byl to vážně neuvěřitelný člověk a jeho songy zůstanou nesmrtelné.

08.05.2015 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Stále se snažím Pánu Prstenů přijít na chuť a stále mi to nejde. Bylo pro mě těžké zůstat soustředěná na text a často jsem zjistila, že ani nevím co čtu. Nicméně to nevzdávám a doufám, že druhý díl mě upoutá více.

20.04.2015 3 z 5