Těžší než nebe: Životopis Kurta Cobaina

Autor na základě více než 400 rozhovorů s Cobainovými přáteli, rodiči, kolegy i díky exkluzivnímu přístupu k citacím z Cobainových deníků odhaluje mnohá neznámá tajemství, která se váží k této legendární hvězdě i jeho skupině Nirvána, jež pro něj představovala celý jeho soukromý život. Cross jej líčí jako rozpolcenou osobu, jako milého a oblíbeného mladíka atletického vzezření, ale i hrozivého zuřivce, morbidního a vizuálního umělce, jako ambiciózního muže, vyhledávajícího i odsuzujícího slávu. Poukazuje na průběh nelehkého rozvodu jeho rodičů i následky, které na něm zanechal, plné depresivních stavů a morbidních představ a odhaluje jejich genetický původ, který jej nakonec na vrcholu slávy přivedl k sebevraždě. Crossova práce tak představuje nejhlubší knihu o nejtemněji padající hvězdě, uvádějící na pravou míru celou řadu falešných mýtů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12122/tezsi-nez-nebe-zivotopis-kurta-cobaina-12122.jpg 4.5313
Biografie a memoáry
Vydáno, Volvox Globator

Heavier Than Heaven

Kniha Těžší než nebe: Životopis Kurta Cobaina

Yorika

Všechno to začíná už v dětství. Něco o tom vím.Kurt to nezvládl a je mi to nesmírně líto.Díky zato, co zde stihl zanechat.A není toho zas tak málo...

doktorking
18.10.2019

Vyborna knizka ja si precetl hlavne Kurtovo detstvi ktere opravdu nemel lehke protoze zbytek jsem znal.Na Nirvane sem vyrostl a zasahla veskerou vekovou generaci a hlavne je to jedina kapela co znam kterou si snad poslechle i clovek ktery normalne posloucha uplne jiny styl.Kurt Cobain byl uzasny umelec s bolavou dusi a je ho obrovska skoda nicmene odkaz kapely je nesmrtelny.

blonde_elis
04.09.2019

Děsivé a fascinující zároveň. Vše je vykreslené velmi realisticky, kniha v mnohém pozměnila a doplnila můj názor na Kurta. Za mě srdeční záležitost.
Povinná četba pro všechny fanoušky.

andrii24
23.06.2019

Nikdo ho nedokázal přikurtovat, když zaslechl zvuky temna. "Shořela" sněhová vločka, zaškvířila dešťová kapka v ohnivém, dějově jedovém žáru.

DeepSea21
23.06.2019

Velice obsáhlé,autentické zápisy z Kurtových deníků,detailní popisy pocitů a závislostí.On nebyl depresivním sebevrahem.
On se jím stal.A to je tragédie.
Ikona.

Velekněžka
29.05.2019

Divoká jízda ráda flirtuje se smrtí...

veronika431
19.03.2019

Jednoznačně skvělá kniha, ze začátku se příběh trochu líněji rozvíjel, ale pak nabral rychlý spád. Místy opravdu smutné čtení, ale nikdy lacině patetické. Když si vezmete knihu, hudbu Nirvany, film a videa, která jsou o Kurtovi a skupině k dispozici všechno do sebe věrohodně zapadá.

DarthSoren
18.03.2019

Skvělá a současně velice smutná kniha. Bohužel jsem měl jenom rok když Kurt Cobain umřel. Až po přečtení začínám chápat, jak neskutečně Kurt trpěl a jak špatně na tom v podstatě celý život byl. Kapitola "Andělské vlasy" se mi četla neuvěřitelně těžce a vzbudila ve mně ohromný smutek. Nejenom tím co líčila, ale i tím, že jsem začal přemýšlet co by se stalo, kdyby Kurt tehdy neudělal to, co udělal. Možná to vyzní bolestivě a neuctivě, ale myslím, že Kurt by s náma dnes stejně už nebyl. Udělal by to jindy, jinak, nebo by to za něj udělali drogy. Pro toho ubohého člověka byl svět příliš velkým soustem. Bolelo to příliš.

Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti
Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti