LenV LenV komentáře u knih

Odlévání do ztraceného vosku Odlévání do ztraceného vosku Jan Skácel

Co slovo, to perla. Taková bohatost ve verších a nejvíc obohacená si přijdu já sama.

25.06.2022 5 z 5

Horkou jehlou Horkou jehlou Rudolf Havlík

Rozhodně kniha, která stojí za doporučení. Byť na můj vkus někdy až příliš cynická a ironická. A autor se až nadměrně vyžívá v příměrech. Samotný příběh, zážitky, vztahy, pocity jsou úžasné. Krásný literární zážitek!

11.04.2022 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Tuto knížku jsem četla už o dost dřív, moje první setkání s autorkou, ale dodnes si velmi dobře vybavuju její děj. Niterně mě zasáhla. Prožila jsem ji jako všechny Soukupové knihy.

23.01.2022 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

To byla síla! Zase skvělé a mrazivě pravdivé. Zvenku česká rodina jako každá jiná. Obraz moderní doby ve vztazích mezi dospělými i dětmi. Rodina měla vlastně všechno, co si kdy člověk může přát a přesto se zdálo, že nikdo není šťastný. Nastavené zrcadlo a zdvižený prst pro všechny.

23.01.2022 5 z 5

Na co se veverky těšily a další pohádky o zvířátkách Na co se veverky těšily a další pohádky o zvířátkách Jindřich Balík

Moje snad nejoblíbenější dětská knížka. Moc ráda ji dětem čtu. Úžasné rýmy, krásné příběhy 100%

06.11.2021 5 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Mé první setkání s autorkou. A zas tak špatné to nebylo. Přišlo mi to reálné, velmi dobře se to četlo a chtěla jsem číst pořád dál. Je jedno co člověk má a jak působí na okolí, vždycky by chtěl to, co má ten druhý... A možná tak by to chtěli i jeho rodiče:-)Za mě 85%

03.09.2021 4 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Velmi zajímavá kniha, čtivá. Poodkrývá zákulisí neurochirurgie, postupy, práci i Benešovo nadšení pro věc. Možná mohl autor přidat i rejstřík nejčastějších pojmů z medicíny. Ikdyž se pan profesor snažil vše vysvětlovat co nejsrozumitelněji, občas jsem narážela na neznámé výrazy. Rozhodně jsem si rozšířila obzory. 85%

13.08.2021 4 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Tak to byl velmi podařený závěr. Celý příběh jsem tipovala a měnila verze, jak to na nás autor vymyslel. Ale tento konec...páni!
Občas jsem přeskakovala odstavce, těšila jsem se na rozuzlení. A ano taky slza ukápla. 90%

21.07.2021 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Americký akční film na papíře. Hlavní postava(v mých představách Liam Neeson) stojí proti všem, nikdo ji nechce pomoci, každý ji chce hned zabít. Závěrečná scéna na odlehlé chatě už tu (v Cizinci) taky jednou byla. Dvě hvězdy za spád. Ale tentokrát mě tento 'nereálný' příběh nebavil. Bohužel zklamání. 35%

29.06.2021 1 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Román o lásce, tisíckrát jinak. Opravdový literární zážitek aneb jak je možné užít si psaní o zásadním životním milostném vztahu. Spisovatel musí své (po)city vydat papíru.
Moc se mi líbilo střídání různých literárních technik. Blízká jsou mi i místa v Brně. Kniha jako celek mi ohromně sedla! Opět! 100%

03.06.2021 5 z 5

Kůly v plotě Kůly v plotě Jakub Kohák

Místy vtipné, většinou ploché. Až příliš strohé příběhy. V některých výrazech úplně slyším jeho hlas. 55%

24.04.2021 2 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Takový zase úplně jiný Hájíček. Známe víc vlastnosti a přání postav z knih nebo svých nejbližších? Postupem stránek se mi příběh líbil víc a víc. 80%

18.04.2021 4 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

To bylo skvělý! Báječné překvapení! To se mi takto do ruky dostala kniha s nálepkou seriálu Netflix a zajímavá anotace na obalu. Tak jsem to zkusila a přečetla doslova jedním dechem! Neotřelé téma, super napínavé, prožívala s Adamem každou stránku. Rozhodně si od autora opět něco přečtu! 95%

17.03.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Katalpu mám moc ráda. Opět skvělé, čtivé, svižné díky velmi krátkým kapitolám. Nejvíce mě asi zaujala pasáž Dětství. Závěr byl lehce zklamání, pořád nevím, jestli mi to přišlo překombinované nebo nedokončené. Celkově ale velmi slušné dílo. 90%

27.02.2021 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Přemýšlím, že se u mě při čtení vystřídaly asi všechny pocity - přes radost, smutek, zlost či soucit. Ale hlavně jsem se taky zamyslela nad svým chováním, co bych mohla změnit/zlepšit a to bych doporučila i všem ostatním čtenářům! Stálo to za to! 90%

12.02.2021 4 z 5

Každý jeden jeho den by vyšel na samostatný román. Syrové, ale hlavně velmi zajímavé. Dokázal s lehkostí popisovat těžkosti své práce na misi. Vím, že fyzicky ani psychicky bych to nevydržela ani jeden den. O to větší respekt a díky za jeho práci! 90%

11.02.2021 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Tato kniha mně teda zcela sedla. Možná proto, že jsem taky z osmdesátek a taky jsem tančila. Jazyk mi přišel skvělej, úplně jsem viděla přemýšlení puberťačky- trochu černo bílé,chtít všechno nebo nic. Nepřijde mi to tak negativní, jak někteří zmiňují. A jen si říkám, co všechno křehké dívčí tělo dokáže doslova přežít - hlad, drogy, alkohol, nedostatek spánku a neustály trénink. Své mamince bych to nedoporučila číst, já jsem někdy zavzpomínala na své mládí...95%

29.01.2021 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Není to Nesbo, ale líbilo se mi to. Mělo to napětí i spád. Možná občas trochu moc popisné. Celkově spokojená a trefila jsem se do vraha. :)

26.01.2021 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Moc milé, laskavé a humor mi velmi seděl. Párkrát jsem se i hlasitě zasmála "vánoční cukroví" "květák" "časopisy Žena a život nebo Muž a smrt", bavila jsem se. Kéž by bylo zamyšlení více, byla to taková jednohubka. 90%

23.01.2021 4 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Velmi moderní. Minimalistické. Citlivé. Laskavé. Spíše než o cestování, je to o pocitech při cestování. O lásce k cestování, manželovi, rodině i k přírodě. Originální. 80%

21.12.2020 4 z 5