LenV LenV komentáře u knih

Voňavé (na)dělení Voňavé (na)dělení Blanka Hošková

Pardon, ale toto je opravdu brak. Moje první a na dlouhou dobu poslední setkání s autorkou. Je to jako číst článek z Blesku pro ženy. Povídka o nadšení z dělené stravy a strachu, že po 40 nenajdu práci mi není blízká. Jednu hvězdu dávám za to, že to celkem odsýpalo. 15%

25.11.2020 1 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Zajímavý styl psaní, takový mužský přístup. Příběh o jihočeské krajině, jedinečných vltavínech a až posedlosti v hledání, nehledíc na měnící se svět a poměry okolo. 80%

06.11.2020 4 z 5

Riskantní rozhovor Riskantní rozhovor Milena Holcová

Celou dobu jsem měla pocit, že by z toho mohl být dobrý film(možná lepší než kniha). Zajímavý a čtivý příběh. Trochu irutujicí stále se opakující krátké věty. A obal knížky je fakt špatný! 70%

26.10.2020 4 z 5

Vyvrhelové Vyvrhelové Elfriede Jelinek

Och, moje vzpomínka na diplomku o této knize. Silný příběh, česká obálka knihy úplně mimo, doporučuji po přečtení i rakouský film, byl také zdařilý.

12.10.2020

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Silný příběh a ještě silnější epilog. Rozhodně stojí za přečtení a zamyšlení. Líbil se mi i styl psaní, z pohledu každého zúčastněného. Rozhodně doporučuji 95%

11.10.2020 4 z 5

Dobrou noc, sladké sny Dobrou noc, sladké sny Jiří Kratochvil

Omlouvám se, ale tato tvorba není nic pro mne. Styl psaní a jazyk mi nebyl blízký. Velmi těžce se to čte. A když se do příběhu vloudí trpasličí svatba, tak už to nedávám vůbec... Nakonec dávám jednu hvězdu alespoň za popis (po) válečného Brna, který mě velmi zajímal, ale jinak příběh o ničem.

01.10.2020 1 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Začátek se poměrně vlekl, prostředek byl nejzajímavější, ke konci opět zklamání. Doufala jsem ve více historie a byl to skutečně převážně romantický příběh. 60%

27.09.2020 3 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Oddychovka na léto! Každý se v nějaké chvíli v knize najde! Několikrát jsem pokývala hlavou, usmála se i zamyslela - tak to měla autorka asi v plánu. 70%

28.08.2020 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Dvořáková vzpomíná na své dětství na dědine. Úžasně a věrohodně používá místní dialekt a celá kniha je exkurze do vztahů a myšlení lidí na vesnici. Moc se mi to líbilo! 90%

24.08.2020 5 z 5

Vzpomínky na jedno dobrodružství Vzpomínky na jedno dobrodružství Robert Fulghum

Po dlouhé době podařenější kniha od Fulghuma, který už od časů Mateřské školky a Třech přání nějak ztratil svůj šmrnc. Tady jsem se však do příběhu zasazeného do Argentiny vžila a bavila se! 70%

17.08.2020 3 z 5

Dějiny světla Dějiny světla Jan Němec

Tak tato kniha mě opravdu dostala! Krásný barvitý jazyk, spousta zajímavostí, vše na historickém pozadí. Nemůžu věřit, že autor je tak mladý, přijde mi, že to snad musel vše sám zažít. Opravdu skvělý literární zážitek, i když tvorbu F.Drtikola neznáte! 100%

17.08.2020 5 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

I když Moriarty umí i lépe, stejně je úžasná, čtivá, přesvědčivá, nápaditá. Exkurze do světa hypnoterapie mě moc bavila. A vlastně čistý happyend je taky nezvyklý závěr. 85%

17.07.2020 4 z 5

Rakvičky Rakvičky Irena Dousková

45% příběh má hlavní nešvar, že ikdyz jsem se snažila, tak hlavní hrdinka Róza mi prostě nesedla.

14.07.2020 2 z 5