Kůly v plotě

Kůly v plotě https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407010/bmid_kuly-v-plote-mf8-407010.jpg 4 55 21

„Za všechno může Lenora. Totiž, abyste rozuměli, nemyslím ,lenost‘, kterou mám v sobě pevně vrozenu až zakódovánu, nýbrž kamarádku Lenku Maureryovou, která si čertvíproč říká právě Lenora a která si čertvíproč kdysi řekla, že bych právě já byl vhodným adeptem k sepisování sloupků pro deník Metro. Pracovala tam kdysi jako hledač ryzích talentů, a protože s ryzím talentem nemohla zřejmě nikoho najít a já ji vždy na nějakém večírku blažil kravinama, tak si vystačila se mnou. A hle?! Vyplatilo se! Díky tomu spatří světlo světa tento literární skvost!“ Kniha obsahuje humorné příběhy a postřehy ze života, které vyšly jako fejetony v deníku Metro, i některé dosud nepublikované texty.... celý text

Zujaja
31.12.2021 4 z 5

Taková milá oddechovka. Já četla tyto sloupky po chvilkách a před spaním. Některé byly zajímavé, některé k zamyšlení, některé vtipné, některé jsem nepochopila, ale líbilo se mi to.

Doubravka1975
23.09.2021 4 z 5

Oddechové, krátké Kohákovic kapitoly.

LenV
24.04.2021 2 z 5

Místy vtipné, většinou ploché. Až příliš strohé příběhy. V některých výrazech úplně slyším jeho hlas. 55%

R47
14.02.2021 odpad!

Já to dočíst nedokázal. Vzdal jsem to po třech kusech. Tohle nemělo vůbec vyjít. Možná do novin ok, jako spotřební četba. Zkazil jsem si Koháka.

esfinge
17.01.2021 2 z 5

Slabší průměr. Takový na jedno brdo...

chlo0opek
06.08.2020 3 z 5

U kniha sloupků asi nemůžeme čekat nějaký extra čtenářský zážitek, nicméně několikrát jsem se i zasmál a docela mně překvapil i Kohákovic kladný přístup k rodině (nebo to tak na mne alespoň působilo). S většinou názorů jsem se s Jakubem ztotožňovoval, byl s fejetonů cítit autorův typický entuziasmus. Zkrátka, kdo má rád Jakuba Koháka jako osobnost, tomu se kniha líbit bude, ale ostatní jistě příliš nenadchne.
Pro mne lepší 3*.

xxtom
03.08.2020 2 z 5

Další z knih fejetonů pana Koháka. Předchozí knížky se mi moc líbily, ale z této se podle mě už nějak vytratil humor.

Massek
12.05.2020 3 z 5

Původně jsem chtěl napsat totéž co u druhé knihy Kohákových sloupků, ale nakonec musím konstatovat, že tenhle výběr byl o něco lepší. Nedivím se, že nakladatel začal tímto pozdějším obdobím, je to takové... vyzrálejší, čtivější. Takže díky a Sáán-ma-ríííno!!!

Drj98
21.04.2020 3 z 5

Fajn čtení například do MHD.

DuncanIdaho
03.04.2020 5 z 5

Docela zábavná kniha kohákových sloupků. Čekal jsem sice více humoru, ale i tak to bylo pěkné počtení. Vyprávění ve sloupcích bylo pohodové, milé a takové lidské, prostě Kuba nemoralizoval.

JessieEx
31.12.2019 3 z 5

Jakuba Koháka mám ráda, ale tohle mi nesedlo. Hlavně kvůli nešťastnému formátu. Sloupky zkrátka nejsou vhodným žánrem pro knížní vydání. Jednak jsou příliš kratičké, chybí mi tu jakákoli pointa. A protože se často vztahují k různým událostem, ale z roku 2014, někdy působí zastarale. Chybí mi tu taky Kohákův humor, vyzněl tu nějak naprázdno. Co mě bavilo, že jsem při čtení v hlavě slyšela Kohákův nezaměnitelný hlas :) Dokážu si představit jako audioknihu načtenou autorem.

Eunike93
24.11.2019 3 z 5

Téměř po celou dobu čtení jsem přemýšlela, jak napsat komentář k tomuto poměrně specifickému dílu a nakonec jsem rozhodla rovnou pro komentáře dva:

Jakub Kohák je velká osobnost, neskutečně inteligentní a má nepřekonatelný smysl pro humor. Má zvědavost, zda jej dokáže přenést i na papír, byla záhy ukojena. Slzela jsem smíchy nad vtipnými příhodami, a že jich bylo. Pochybuji ovšem, že jsem dokázala pochopit a ocenit veškeré pisatelovy narážky, byť jsem se snažila sebevíc. Kohinho = mistr všeho!

Kniha ve stylu sloupků mi nevyhovuje. Snažím se přemluvit sama sebe, ale nefunguje to. Spisovatel píše perfektní humorné (občas i dost vážné) sloupky. Ve chvíli, kdy je čtu jeden za druhým, začínají být fádní a stále se opakující. Fotbal, dovolená, sport, moderování, fotbal, rodinná dovolená,... Je pěkné sledovat časovou osu, ale i ta se tady chvílemi ztrácí. Moc ráda bych si přečetla další díl, jen nevím, zda se přinutím...

takana
05.11.2019 2 z 5

Takový průměr, podruhé bych ji už nečetla.

Marcela52
17.09.2019 3 z 5

Oddechové čtení, ale trochu jednotvárné. Jako sloupky v novinách určitě zaujaly a pobavily, ale na knihu je to málo...

EvieS
07.09.2019 4 z 5

Příjemné a oddechové čtení ve formě sloupků, které vycházely v deníku Metro.

Iki1
05.09.2019 4 z 5

Fejetony do novin dnes píše kdekdo a pokud se jedná o známou osobu, jsou i čteny. Jakub Kohák je jiný v tom, že píše jakoby deník, tedy vyjadřuje se k prožitým událostem, a nehodnotí, jak to ve fejetonech bývá, události, které se dějí kolem nás všech. Líbil se mi autorův styl psaní i prosté vyjadřování. Z knihy přímo prýští entusiasmus, občas jsem se od srdce zasmál.

JointlieKat94
02.09.2019 3 z 5

Tak tohle mně opravdu zklamalo. Na to, že to psal můj oblíbenec, si myslím, že se to moc nevyvedlo. Nebo nevím?! Četla jsem to snad jako špatně naladěná?

Asi u dvou, maximálně třech kapitolkách jsem se zamyslela. Nad minulostí. Ale že bych se smála od začátku do konce? To tedy ne.

Takže takový průměr, no. A souhlasím s tím, že tam je snad víc prázdného místa, než psaného textu. Ono asi, kdo je slavný, může psát knihy a ty se prodají jen kvůli jménu. Jinak to nevidím. Bohužel.

attila1
20.07.2019 4 z 5

Pěkná knížka fejetonů od mého oblíbence Jakuba Koháka. Dobrá volba na dovolenou.

lassse
15.07.2019 3 z 5

Takové "od všeho něco" v podobě sloupků různé kvality. Čte se to rychle a je tam více prázdného místa než textu.

PetraN17
23.06.2019 5 z 5

Pana Koháka mám ráda jako člověka, i jako herce. Vzpomínám si, jak jsem ho poprvé viděla v nějakém klipu, hrál tam mentálně zaostalého... a chvíli jsem byla přesvědčená, že vůbec nehrál:)
Jeho humor mi sedí, jsem ráda že sloupky jsou vydané hezky pohromadě a opravdu hezky se čtou.

humor fejetony

Jakub Kohák