LenkaKT LenkaKT komentáře u knih

Co je nového v umělé inteligenci Co je nového v umělé inteligenci Roman Barták

Přehledné pěkné úvodní shrnutí oboru. Dobrý seznam literatury. Autor píše lehce, svižně a vtipně.

15.07.2021 3 z 5

Co je nového v logice Co je nového v logice Jaroslav Peregrin

Moc se mi to líbilo. Čtivé, přehledné, srozumitelné. Kdysi jsem nějakou zkoušku z logiky složila, takže bylo příjemné si přečíst, co je v oboru alktuální.

15.07.2021 4 z 5

Celá trilogie je moc dobrá současná detektivka. V téhle části mě moc nebavila paralelní dějová linie Eriky. Jinak je to dobré, i když asi od poloviny je jasné, jak všechno dopadne.

14.07.2021

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Dobře napsané, napínavé a málo předvídatelné. Jen hlavní mužská postava je trochu moc Mirek Dušín.

14.07.2021 3 z 5

Cesta k nesvobodě Cesta k nesvobodě Timothy Snyder

Synder je prostě skvělý a měl by se stát povinnou četbou na školách. Velmi čtivé, poctivé, dokonale zdrojované a podané v souvislostech. Myslím, že přečtu od autora úplně všechno.

13.07.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Pořádná prázdninová detektivka. Napínavá, vyplněná vcelku sympatickými postavami. Zavítala jsem se déle, ale druhá polovina už pak nesla odložit.

05.07.2021 3 z 5

Z Izrastiny s láskou Z Izrastiny s láskou Jakub Szántó

Velmi čtivé, nesmírně zajímavé, psáno skutečně s láskou a prostorem pro všechny účastníky toho propletence. Před dvěma lety jsem pracovně krátce navštívila Tel Aviv a Jeruzalém, o to silněji na mne kniha působí. Magie té oblast je těžko pochopitelná, ale autor ji dobře a poctivě přibližuje.

28.06.2021 4 z 5

Chraň nás Pánbůh před Finem Chraň nás Pánbůh před Finem Arto Paasilinna

Je to úsměvné, ale jiným knihám autora se nevyrovná.

23.06.2021 3 z 5

Dobrá oddechovka, ale trochu až dětsky jednoduchá. Letní čtení ideál.

21.06.2021

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Je to zábavné, Hitler charismatický, zrcadlo současnosti pěkně nastavené.

15.06.2021 3 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

I když těžká, hrozivá a smutná, přesto dokonale krásná kniha. Tolik vrstev. Postupné odhalování a zpřesňování. Tušíte, že bude zle, ale nakonec je to ještě horší. Kniha ostrá jak průstřel hlavy.

11.06.2021 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Jedna z knih, co mne v mládí nesmírně ovlivnily. A s odstupem 25 let je to pořád nádherné dílo. Bulgakov je Mistr.

08.06.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Poslouchala jsem dramatizaci Českého rozhlasu, která je opravdu zdařilá a přidává sílu. Hodnota knihy je zejména ve svědectvích, jež jsou opravdu drsná. Vypravěči jsou velmi rozmanití lidé z různých vrstev společnosti, o to je to zajímavější. Za přečtení rozhodně stojí.

30.05.2021 4 z 5

Děti Duny Děti Duny Frank Herbert

Jak mi druhý díl přišel prázdný a nudný, tohle mne bavilo, jsou tam nové neotřelé nápady a končíme s nadějí i skrytou hrozbou. Zas máme plány v plánech cizích plánů a úskoky v úskocích cizích úskoků. Nicméně první Dunu asi překoná jen málo co.

08.04.2021 3 z 5

Matka noc Matka noc Kurt Vonnegut Jr.

Skvělá kniha. I pro mne asi nejlepší, co jsem od Vonneguta četla.

09.03.2021 5 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Dobré prostředí, sympatické postavy. Kladné body za impresionisty i ten odstup od turistů a ruchu v zahradách. V závěru to autor hezky poskládal. Ale je pravda, že se to místy vleklo a že mi chvílemi bylo líto, ze tenhle příběh nepsal někdo jiný.

08.03.2021 3 z 5

Vařit medvěda Vařit medvěda Mikael Niemi

Autentické severské prostředí, velmi dobrý příběh, originální zpracování a napínavá detektivka k tomu.

02.03.2021 4 z 5

Krev nebe Krev nebe Piotr Rawicz

Svůdnější než nahota je odhalený kousek ramene. Strašnější než detailní popis je zlo probleskující mezi větami. Jen tak a jen tu a tam. Je to silné, čtivé, kruté a skvěle napsané.

15.02.2021 4 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Pěkný příběh o odpovědnosti a důsledcích činu. Jen trochu exaltovaný pro můj strohý vkus.

13.02.2021 3 z 5

Vzpomínky Vzpomínky Jiří Karásek ze Lvovic

Skvělý vhled do historie literatury. Dalo mi to mnohem víc, než celý školní rok na stejné téma.

02.02.2021 4 z 5