LenkaKT LenkaKT komentáře u knih

Přijde kůň do baru Přijde kůň do baru David Grossman

Další z knih, co nejde odložit. Mnoho vrstev v divokém a krutém stand upu.

02.02.2021 4 z 5

Dokonalost Dokonalost S. d. Ch. (p)

Strhující. Už jen text na obálce sliboval, že to nebude konvenční ani úzkoprsé. Jsem nadšená a doufám, že to někdy někde uvidím.

06.01.2021 4 z 5

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Autor má dar navodit atmosféru ve dvou větách a vystihnout postavu ve dvou slovech. Slupla jsem za večer, Bulgakov mne kdysi uchvátil a tohle nezklamalo.

06.01.2021 4 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Krásná, přesná a drsná bohnická miniatura. Dvanáct životů na jeden nádech.

30.12.2020 4 z 5

Krátké rozhovory s odpornými muži Krátké rozhovory s odpornými muži David Foster Wallace

Je to velmi dobré. Členité a nápadité. Ale v poslední čtvrtině už jsem byla ze všech těch neuróz, úzkosti, sociopatií a já nevím čeho ještě tak unavená, že jsem ji na 14 dní odložila.

29.12.2020 3 z 5

Velmi detailní a se spoustou souvislostí. Sepsané poutavě, čte se dobře.

Kdo ví, kde budu zítra Kdo ví, kde budu zítra Jindřich Šídlo

Poutavě podaný strhující životní příběh člověka, který si věří a nevzdává se. Skvělé. Poslouchala jsem audio, načtené je to oběma autory tak dobře, že to zní jako autentický rozhovor.

Hotel Pastis Hotel Pastis Peter Mayle

Asi nejsem cílová skupina. Vše zalité sluncem, předvídatelné, jednoduché, nezaujalo.

29.12.2020 1 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Poslouchala jsem ve zpracování ČRO. Dramatizace je skvělá. Příběh sám mi zpočátku připadal jako nudná telenovela, ale nakonec jsem to poslechla na jeden zátah. Je to napsané velmi dobře a napínavé až do konce.

21.12.2020 3 z 5

Časoprostor Časoprostor Miroslav Holub

Na Miroslavu Holubovi mám ráda lehkost a civilnost jeho básní. Žádný patos, žádné klišé, žádné těžké propracované verše. Jemný vtipný postřeh a komentář, rychlá čtrta, až taková novinářská. Opakovaně se k němu roky vracím a vždycky jsem spokojená.

11.12.2020 3 z 5

3x Hercule Poirot 4 3x Hercule Poirot 4 Agatha Christie

Trochu mi první dva případy přišly jako červená knihovna. Četla jsem současně nějaké těžší věci a tohle je prostě lehké oddychové čtení. Má to svoje jasná pravidla, jasně dané postavy, predikovatelná prostředí... čtu Agatu Christie znovu, protože ji objevuje dospívající dcera, tak je to takové příjemné.

11.12.2020 3 z 5

Sága rodu Marxů Sága rodu Marxů Juan Goytisolo

Tohle je přesně typ knihy, pro kterou si šetřím maximální počet hvězdiček a titul “Moje kniha roku”. Je to skvěle napsané, vtipné, zábavné. Marx pro mě byla hlava z plakátů, teď se změnil v živou postavu. I když ta kniha působí jako dokonalý nahodilý zmatek, ani slovo tam není zbytečné.

11.12.2020 5 z 5

Poslouchala jsem v dramatizaci Českého rozhlasu a byla to zábava.

15.11.2020 4 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Skvěle autentické postavy, přesné prostředí, je to všechno tak uvěřitelné a přitom je to neuvěřitelné. Dobrý zážitek. Poslouchala jsem ve zpracování Českého Rozhlasu, namluveno je to skvěle.

14.11.2020 4 z 5

Bezcitnost Bezcitnost Martyna Bunda

Příběh pádí vpřed jako prasata s ofinkou k jezeru, je to kruté a současně plné něžných detailů. Jedna z knih, co se čtou tak dobře, že jsou na dva nádechy.

13.11.2020 4 z 5

Zóna Zóna Daniel Majling

Dobré, kdysi mě nadchl Rudo a tohle taky není špatné.

30.10.2020 3 z 5

Sbohem, přízraky Sbohem, přízraky Nadia Terranova

Krásná atmosféra, zajímavé prostředí, dobrý styl, ale hlavní hrdinka mě nebetyčně štvala. Její lpění na vlastním smutku, neschopnost se s tím potkat a nedostatek soucitu s jinými... asi už jsem moc matka a málo sebehnípající se dcera :D

06.09.2020 3 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Skvěle napsaný životopis nesmírně silné a zajímavé ženy. Je plný naděje, optimismu, pevných morálních zásad a víry, že když se snažite a věříte si, dokážete bez ohledu na vnější překážky opravdu mnoho.

04.09.2020 5 z 5

Chceš-li rozesmát pánaboha Chceš-li rozesmát pánaboha Michael Třeštík

Strhující čtení. Skvělá ilustrace 20. století, dějin moderní literatury, hudby i jiné kultury. Asi se k ní ještě vrátím.

04.09.2020 5 z 5

Parkourista Parkourista Eva Dolejšová

Foglarovka pro 21. století. Líbí se mi. Teď ji ještě předhodím jednomu parkouristovi, co jen tak něco nedočte a uvidíme. Myslím, že se mu bude líbit.

19.08.2020