LenkaKT LenkaKT komentáře u knih

Příspěvek k dějinám radosti Příspěvek k dějinám radosti Radka Denemarková

Silné téma, zajímavé zpracování. Zpočátku se mi zdálo, že jsou to nějaké nesourodé příběhy, ale pak se vše pospojovalo a nešlo to opustit.

07.01.2016 5 z 5

Strážci občanského dobra Strážci občanského dobra Petra Hůlová

Dobová atmosféra skvělá, ale škoda toho konce.

07.01.2016 3 z 5

Přes matný sklo Přes matný sklo Petra Hůlová

Nevím. Je to dobře řemslně napsané, ale hlavní příběh mne vůbec nechytil nebo jsem ho nenašla. Nepochopila jsem, proč je vlastně hlavní hrdina tak apatický a všechno vzdal, bylo mi moc líto postavy matky a nějak mi tam chybělo propojení těch příběhů. První pohled, druhý pohled, první pohled... Postupné odhalování, že "věci nejsou, jak se jeví" nebo "jak je vnímáme", ale stejně to nevysvětlilo ten totální nihilismus hlavní postavy.

19.11.2015 2 z 5

Rudo Rudo Daniel Majling

Skvělé. Zpočátku jsem se bála, že to jen osobnost hlavního hrdiny to až do konce neutáhne, ale rozvoj dalších zápletek je skvělý a šlo to na jeden zátah. Myslím, že některé věty a dialogy se u nás v kraji vžijí natrvalo.
A bude-li další, koupím ho zas.

16.09.2015 5 z 5

Jak číst romány jako profesor Jak číst romány jako profesor Thomas C. Foster

Odlehčené povídání o současné i minulé literatuře, ideální do autobusu a vlaku. Inspirující seznam doporučené literatury. Pro skutečné literární vědce asi moc vulgární, ale já jsem nedovzdělaný čtenář amatér a pro mne je to příjemné rozšíření obzorů.

16.09.2015 3 z 5