Rudo

Vysoce zábavná kniha, jejíž nekorektní černý humor se pohybuje na škále od duchaplné woodyallenovské ironie až po absurditu a sarkasmus kultovního komiksu Red Meat. Jazyk existenciálně laděných kreslených povídek pracuje s ironií i nadsázkou a je zacílen na čtenáře s vyšším kulturním povědomím. Hlavní postavou je třicetiletý stoik a sociopat Rudo, který většinu svého času tráví se svými třemi přáteli ze střední školy a hraním sól na imaginární kytaru. V jednotlivých příbězích hledá odpovědi na věčné otázky: Existuje bůh? K čemu je nám literatura? Jaký smysl má život? Co bude po smrti? Na rozdíl od svých vrstevníků nachází jasné a stručné odpovědi, které ho však deprimují ještě víc....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237943/rudo-237943.jpg 4.4132
Humor, Komiksy, Literatura slovenská
Vydáno, Labyrint

Rudo, 2015

Kniha Rudo

bob0985
15.08.2020

Občas velmi chytré a vtipné se skvělými nápady a postřehy, ale čekal jsem ještě něco trochu víc. Škoda, že nelze dát 3,5 bodu.

kure91
10.08.2020

Tohle byla chuťovečka, autor se pohybuje na stejné vlně humoru jako mám rád, takže jsem si vychutnával každou stránku a některé příběhy od doby pořízení knížky četl už x-krát. Hodně zajímavé nápady, Rudo je strašně krásně cynicky-nihilisticky-sarkastická postava a možná jediná vada na kráse je v tom, že knížka, pokud je mi známo, nevyšla v autorově rodném jazyce, ale to je jenom drobnůstka. A kdybych měl na závěr vypíchnout jeden příběh, Salman Rushdie vede.

LeDock
10.04.2020

Knihy, ktorým sa podarilo nahlas ma rozosmiať (nevraviac ešte o tom, že opakovane), by som vedel spočítať na prstoch jednej ruky. Rudovi Daniela Majlinga sa podarilo tento počet navýšiť o jeden prst. A to bez veľkej námahy.

Gracian1964
13.09.2019

Na knihu som narazil v kníhkupectve Artfórum, kam chodím pre knihy a kvôli káve. Ruda som prečítal počas niekoľkých takýchto kávových posedení, občas som po káve dostal chuť aj na pivo, keďže v chladničke kníhkupectva sa takýto nápoj nachádza. Nuž, nemaj rád toto kníhkupectvo, keď si tam okrem kníh vieš vychutnať kávu i pivo, aj čaj a čokoládu. A Rudo k tomu, hm. Veľmi vtipné, trefné, sarkastické, štipľavý humor, svojské uletené nápady, bavil som sa ohromne.

MCGinger
23.06.2019

Po Ruzké klazice už jsem čekal cokoliv, nebo raději nic. Ale Rudo mě fakt chytil, nad jeho depresivním osudem jsem se bavil v každé kapitole a často se nahlas smál v MHD.

Alena_S
14.06.2019

Rudo a jeho parta magorů jsou úžasní! Jedna z těch knih, které se nemůžu dočkat, až začnu číst znova.
Kdo znáte Bojacka Horsemana, tak to je Rudo, jen bez koně, talentu, živých žen a hollywoodské vily. Zato obklopen přáteli, kteří mu jeho tesknou situaci neváhají denně připomínat - načež i na ně dojde a smíchy si popláčeme všichni - chápajícími lékaři - které by tak rychle nedostal do blázince ani major Maisner - a milujícím Ježíšem, který se nediví ničemu.

InaPražáková
22.07.2018

Intelektuální černý humor, který míří na konkrétní cílovou skupinu - sečtělé kavárenské povaleče do pětatřiceti, kteří když zrovna nemají krizi, mají aspoň depku. Občas mi vtipy přišly trochu chtěné, takové zkoumání, kolik vtipů se dá z jedné situace vyrazit, ale vem čert - jsem cílová skupina a žrala jsem to Majlingovi i s navijákem, dokonce jsem se jednou smála nahlas, věc u mě nevídaná.

Jizi
19.04.2018

Cesta do hlubin cynikovy duše. Nevím, jestli se mi někdy stalo, aby mě kniha rozesmála tak, že jsem praštila hlavou o zeď. Asi ne. Rudo, byl jsi první! Černočerný humor, absolutní bizár a neskutečný nápady. Salman Rushdie ve sklepě, dovezený Ježíš, mluvící bradavky nebo šukající psi. A nakonec: "Je to vůl."
Jak mi něco tak geniálního mohlo tak dlouho unikat?
FUCK!