Vzpomínky

Vzpomínky https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69831/vzpominky-69831.jpg 5 10 4

Vzpomínky básníka, prozaika, literárního a výtvarného kritika, bibliofila a sběratele Jiřího Karáska ze Lvovic (1871–1951), až dosud rozptýlené v těžce dostupných časopisech a denících, přinášejí neobvyklý pohled na známé i zapomenuté osobnosti českého literárního života přelomu 19. a 20. století (Karel Hlaváček, Josef Klička, Hugo Kosterka, Stanislav K. Neumann, Arnošt Procházka, Růžena Svobodová, F. X. Šalda a další). Autor zachytil kulturní atmosféru devadesátých let 19. století, zejména vznik a první období časopisu české dekadence Moderní revue, seznamujícího českou kulturu se světovými uměleckými proudy a jejich představiteli (Edvard Munch, Stanislaw Przybyszewski, Oscar Wilde). – Vybrali, uspořádali, k vydání připravili a rejstříkem opatřili Gabriela Dupačová a Aleš Zach. 1. vydání.... celý text

LenkaKT
02.02.2021 4 z 5

Skvělý vhled do historie literatury. Dalo mi to mnohem víc, než celý školní rok na stejné téma.

hanavka
29.01.2021 5 z 5

Kniha o křehkých duších básníků a vydávání Moderní Revue. Velmi příjemné poslouchání na ČRo o velmi zajímavých osudech předních jmen české poezie na přelomu 19. a 20. století.

palka452
25.01.2021 5 z 5

Ano opravdu stojí za to si to přečíst

DorianGreene
09.03.2013 5 z 5

Vynikající memoáry přibližující atmosféru fin de siecle. Ideální také jako pramen pro historika.