Nonstop knihkupectví pana Penumbry

Do knihkupectví pana Penumbry v San Francisku nastoupí na noční směny nový prodavač Clay Jannon, webdesigner, který přišel o předchozí místo kvůli ekonomické krizi. Zákazníků není mnoho a do obchodu se vracejí stále titíž — ale vlastně si nikdy nic nekoupí. Místo toho si půjčují obskurní svazky ze zadních koutů obchodu a hlásí se k členství v jakémsi tajemném klubu pana Penumbry. Zdá se, že knihkupectví je jen zástěrkou něčeho většího. Clay se spoléhá na to, že mu jeho přátelé — Neel, podnikatel ze Silicon Valley, a Kat, specialistka na vizualizaci dat zaměstnaná v Googlu — pomohou zjistit, co se vlastně v jeho novém zaměstnání děje. Z chování zákazníků vypozoruje zvláštní vzorec, který je poté zavede k šifrovaným zprávám. Ukazuje se, že tajemství pana Penumbry dalece přesahují zdi knihkupectví....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166119/big_nonstop-knihkupectvi-166119.jpg 3.8440
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Host

Mr. Penumbra's 24-Hour Bookstore, 2012

Kniha Nonstop knihkupectví pana Penumbry

čef

„Správná kniha, ve správnou chvíli“ je závěrečná věta tohoto románku. Pro mne už asi neplatí jenom ta „správná chvíle“, to by mi muselo být o hodně méně, tak nějak před dvacítkou. Pak bych určitě více ocenil obrovské obzory, které se přede mnou otvírají, jak v IT, tak v ostatních oblastech života, jak dovedně naznačil autor v tomto velmi pěkném příběhu pátrání po nesmrtelnosti.

Nočnípták

Po prvních stránkách jsem knihu odložila. Protože však na knihy, které se odehrávají v knihkupectvích jsem zatížená/profesionální deformace?/ zkusila jsem to za pár dní znovu. A najednou mě to bavilo. Dokonce jsem ani nepreskakovala části týkající se počítačových maniaků a IT, které jsou pro mne španělskou vesnicí. Zajímavé byly informace o typologii písma. Byla jsem zvědavá, kam Claye a jeho přátele šifry zavedou. Konec byl na můj vkus dost "sluníčkový", jak už tady někdo psal, proto jen 3*.

ZuzanaZ83
31.12.2021

Clay nastoupí jako noční prodavač do nonstop knihkupectví. V tomto knihkupectví se ale více než prodej knih odehrávají tajemné výpůjčky, přičemž Clay musí do deníku zapisovat nejen to, kdo a co si půjčil, ale i jak vypadal, co měl na sobě, jak se choval.
Clayovi to nedá a snaží se tomuto podivnému spolku přijít na kloub, a to za pomoci počítačů a svých přátel, kteří se vyznají v IT. Do celé akce se zapojuje i Google.
Podaří se tajemné šifry v knihách vyluštit?

Za mě poslední kniha roku 2021 a nic moc. Nápad pěkný, ale dost mi to evokovalo Šifru mistra Leonarda. Tady mi ale chybělo napětí, zájem o hlavní postavy i výsledek.

vojteska70
20.11.2021

Nějak se mi nedaří to dočíst.

Komaeda
25.07.2021odpad!

Nedočteno, nuda. Nezajímavé

LenkaKT
21.06.2021

Dobrá oddechovka, ale trochu až dětsky jednoduchá. Letní čtení ideál.

ladyxx
26.05.2021

Zajímavé spojení světa knih a moderních technologií, ve které si webdesigner/prodavač v knihkupectví Clay, jeho kamarád z dětství/nyní milionář Neel a "googlačka" Kat prožijí dobrodružství jako z dobrodružného románu. Na jejich výpravě je čeká pátrání po stopách, luštění šifer i cestování, to vše za účelem odhalení tajemství sahajícího až do 15. století. Nečekejte ale akci jako u agenta 007, příběh plyne poklidnějším tempem, vyprávěno v ich-formě sympaťákem Clayem. Dozvíme se několik zajímavostí z oboru typologie písma. Konec je na mě přiliš sluníčkový, ale celkově mě kniha bavila, a doporučila bych ji čtenářům mající v oblibě šifry a kódování, kteří touží po odpočinkové četbě.

stanislav0373
14.05.2021

Skvělá oddechovka s úžasným, nápadem...

Pro někoho se může jednat o naivní příběh, ale já v něm našel daleko víc. Vrátil jsem se ke svému mladšímu, po dobrodružství prahnoucímu já, pohltila mě atmosféra knihkupectví, tajemno, šifry...