Nonstop knihkupectví pana Penumbry

Do knihkupectví pana Penumbry v San Francisku nastoupí na noční směny nový prodavač Clay Jannon, webdesigner, který přišel o předchozí místo kvůli ekonomické krizi. Zákazníků není mnoho a do obchodu se vracejí stále titíž — ale vlastně si nikdy nic nekoupí. Místo toho si půjčují obskurní svazky ze zadních koutů obchodu a hlásí se k členství v jakémsi tajemném klubu pana Penumbry. Zdá se, že knihkupectví je jen zástěrkou něčeho většího. Clay se spoléhá na to, že mu jeho přátelé — Neel, podnikatel ze Silicon Valley, a Kat, specialistka na vizualizaci dat zaměstnaná v Googlu — pomohou zjistit, co se vlastně v jeho novém zaměstnání děje. Z chování zákazníků vypozoruje zvláštní vzorec, který je poté zavede k šifrovaným zprávám. Ukazuje se, že tajemství pana Penumbry dalece přesahují zdi knihkupectví....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166119/nonstop-knihkupectvi-166119.jpg 3.8377

Mr. Penumbra´s 24-Hour Bookstore (2012)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Host

Kniha Nonstop knihkupectví pana Penumbry

Ivuska.09

Na knihu Nonstop knihkupectví pana Penumbry jsem se hodně těšila. Všichni v mém okolí, kteří ji četli, ji chválí. Nemohu říct, že je špatná - to rozhodně dne, dokonce se chystám i na novelu o Ajaxovi (možná jsem právě ji měla přečíst jako první, uvidíme), ale asi jsem čekala ještě trochu víc. V ději bylo pár míst, které mě moc nebavily. Pokud však máte rádi knihy a fantasy, mohl by to být váš šálek čaje.

Sahir
24.12.2018

zklamala mě

Boba289
15.12.2018

Není to tak úplně Umberto Eco, jak slibovali na přebalu, ale za přečtení stojí, pokud hledáte příjemnou knihu, ne příliš náročnou, spíše milou a pozitivní. Jejím kladem je, že čtenáře upozorní na skutečně zajímavou historickou osobnost A. Manutia a může povzbudit zájem o typografii.

Toffee
04.12.2018

Na straně 200 jsem definitivně odložila. Proč se trápit, když je tolik jiných knížek, co volají "přečti mě"? První kapitoly ještě jakž takž šly, i když neslibovaly nic světoborného, ale pak to drhlo čím dál víc. Bylo to nudné, zdlouhavé, nepříliš zajímavé.

kahuda01
21.11.2018

První polovina knihy se mi líbila, ale postupně mě začala nudit, až jsem se skoro těšil, že to budu mít za sebou...
Nic moc.

trudoš
14.11.2018

Jsem holt stará bačkora, která bude až do smrti nenávidět moderní technologie a nikdy se nezbaví despektu vůči sociálním sítím. Právě na těchto dvou věcech totiž román Robina Sloana stojí, přestože název by mohl evokovat jiné dojmy. Tím však nechci říct, že by Nonstop knihkupectví pana Penumbry nebylo zábavné, jen je určené pro příliš specifickou sortu lidí, a kupodivu nejde pouze o ty, co se rádi lísají ke knihám. Stylizovaná nadsázka ovšem dává vyprávění mile odlehčený tón, díky čemuž člověk naštěstí zápletku moc neřeší. Je mu totiž jasné, že už v první třetině se obloukem vyhnula Kansasu, a pravidla proto nepravidlují. Škoda jen, že chyběl princip napětí, který by mě popoháněl při čtení. Řeší se tady sice „velká záhada“, jenže zároveň nikomu nic nehrozí. Navíc jsem si nedokázal pomoci a zpětně se snažil rozklíčovat, o co komu vlastně šlo. A přiznám se, že neúspěšně, přičemž finální odhalení o smyslu života, bylo pro mě spíš zklamáním. Vážně jsem doufal, že Paulo Coelho je jen jeden.

hulina
12.08.2018

Ta kniha je naprostý nesmysl .... to bylo to první, co mě po jejím dočtení napadlo, je mi líto...

elenai
18.06.2018

Jak už bylo psáno, je to velmi milá kniha... A to bude ten kámen úrazu. Na mě je až příliš milá. Postrádala jsem nějakého pořádného záporáka a celou dobu jsem čekala nějakou akci, napětí, ale ani jedno z toho se nedostavilo. Kniha se mi ale četla velice dobře, odpočinula jsem si u ní a opravdu upřímně se bavila nad tím, jak jsou všichni krásní, úžasní a superinteligentní kromě našeho hlavního hrdiny Claye. :-D

Marekh
16.06.2018

Lákalo mne si přečíst tuto knihu, poněvadž v názvu knihy se vyskytuje slovo knihkupectví. Celkově jsem byl s knihou spokojený. Pravdou je, že jsem se někdy nutil do čtení, nicméně některé pasáže mne naopak velmi bavily. Propojení knih a moderních technologií mi přišla zajímavá. Líbilo se mi poselství knihy, které se vyskytuje v závěru.

Citát z knihy, který mne oslovil:

Když čtete knížku, příběh se vám rozhodně odehrává v hlavě. Když ji posloucháte, je to, jako kdyby se odehrával v malém obláčku okolo, jako když máte přes oči přetaženou huňatou pletenou čepici.

Atanone
10.06.2018

Vůbec jsem netušila,co mám čekat a moc mě to dobrodružství bavilo. Kniha o lásce ke knihám,ale nejen ke knihám, o touze po vědění a cestám k němu. O fantazii.A malé ospravedlnění těch,kteří se k ní proklikávají na těch malých hranatých předmětech,kterým se říká čtečky,což nemusí nutně znamenat,že doma nemají každé volné místo přecpané tištěnými knihami. Forma by neměla vítězit nad obsahem,ne?

„Váš život má být jako otevřené město, do kterého vedou nejrůznější přístupové cesty.
Potom kniha zmizí, stejně jako se vytrácejí všechny knihy ve vaší paměti. Ale doufám, že tohle si zapamatujete:
Kdosi rychle kráčí temnou opuštěnou ulicí. Svižné kroky a hluboké nádechy, úžas a touha. Zvonek nade dveřmi a jeho cinkání. Prodavač a žebřík a teplé zlatavé světlo a potom: správná kniha přesně v tu správnou chvíli.“

Festina lente!!

Gabetka
07.06.2018

Začátek byl svižný, čtivý a nutil číst dál, ale pak z ničeho nic přišla nuda a do čtení jsem se musela nutit. Knize nelze upřít pár fakt dobrých hlášek a trefných postřehů. Hlavní hrdina byl sympaťák, ale nebyl by nic bez svých přátel, z nichž každý byl něčím užitečný, takže to připomínalo fantasy ságy, kdy hlavní hrdina čelí zlu za pomoci svých věrných přátel. Největší pozitivum knihy vidím ve vtipně popsaném střetu kultur, tradiční psané a moderní elektronické. Zcela mi však unikal smysl celého společenstva a systém jejich bádání.

MíšaS.
11.04.2018

Skvělý příběh, který jede a nestačíte se nadít a už jste na konci. Přečteno za jeden den. Pobavila jsem se. Přišlo mi to i jako parodie na tajná společenstva, která hledají univerzální pravdy.

Silmarien
03.04.2018

Kniha o knihách :-)
Clay potrebuje prácu a nájde ju v non-stop kníhkupectve, ktoré má ale minimálne tržby, zato má množstvo veľmi zvláštnych kníh. Clay je veľmi zvedavý a má priateľov, ktorí mu pomáhajú rozlúštiť ich a to ich zavedie na cestu k trochu divnej spoločnosti...

Príjemná knižka s nádychom tajomna, ktorá nemá ohromný spád, ale plynie príjemne. Zvyčajne bývam skeptická k označeniam New York Times bestseller a ani toto nebol vrchol mojich čitateľských nádejí, ale bolo to pekné oddychové čítanie.

freejazz
10.03.2018

našiel som vo výpredaji, zobral za pár drobných a čítal bez predpojatosti. oplatilo sa. logická, tajomná, čítavá a na záver samozrejme nedopovedaná, čo je na každej knihe to najlepšie. celkom by som si prečítal pokračovanie, ale to asi neexistuje.

eduard7019
26.01.2018

Vynikajúca kniha kombinujúca mystéria prvých tlačených kníh s najnovšími technológiamia od google. Čítalo sa to perfektne.

michaela2338
27.08.2017

Miluji knihy a miluji příběhy o knihách, navíc s trochou napětí a tajemna.

jan7830
21.06.2017

Prostě JO! Nemám co bych knize chtěl vytknout. Propojení knih a technologií. Příběh, lidství, nádhera...

Acamar
15.03.2017

Kniha nebyla úplně špatná, četla se vcelku dobře, ale dle mého názoru je vhodná spíše pro mladé čtenáře. Pro mne už byla trochu moc naivní a zjednodušená (vtírá se mi slůvko povrchní), ne moc uvěřitelná, postavy ploché, zápletka jako nafouklá a prázdná mýdlová bublina, hlavnímu hrdinovi až podezřele všechno vycházelo... Ale styl psaní se mi líbil.

Freedomova
26.02.2017

Jedna z mála knih, které jsem si šla koupit, jen co jsem narazila na upoutávku v časopise. Moc se mi líbila a určitě si ji ještě někdy přečtu. Popisy míst jsou úžasně barvité, ať už se jedná o knihkupectví, knihovnu nebo pracovní prostředí Googlu (to mi připomnělo Neználka ve Slunečním městě, kde mají z domů místo schodů klouzačky a podobné vychytávky). Jak bylo psáno níže, je to taková laskavá kniha, a těch není nikdy dost.

Knihomlok2015
02.10.2016

Tak jo, čekala jsem něco trochu jiného, ale i tak to bylo celkem bezva. Dozvěděla jsem se něco o tom, jak (ne)vést knihkupectví, jaké to je pracovat v Googlu (že já se těm počítačům nevěnovala víc) a že se dá vydělat i na něčem tak šíleném jak jsou prsa (všech druhů a tvarů). Jo a taky, že by to tady někde poblíž asi chtělo horolezeckou stěnu. Ale i tak mě ze všeho nejvíc pobavila jedna taková nenápadná věta: "Nejspíš bych ale mohl něco olíznout." a přesně takový je i tenhle příběh taková malá nenápadná knížka, která na tváři vykouzlí stejně nenápadný úsměv na nepříliš dlouho dobu.

Lenny33
05.07.2016

Tak tohle je zvláštní kniha. Na její přečtení jsem se těšila několik let a bohužel mám hodně smíšené pocity. Po celou dobu čtení jsem totiž měla chuť knihu odložit. Bylo opravdu pár stránek, kdy mě kniha bavila a u zbytku jsem si říkala, proč knihu vůbec čtu. Když se nad tím zamyslím, kniha pojednává rozhodně o zajímavém příběhu, ale pro mě byl strašně nezáživně zpracovaný. Opravdu mi styl autora vůbec nesedl. Proto je zvláštní, že po dočtení knihy jsem byla vcelku spokojená. Nakonec slabé 3*.

svatas007
29.04.2016

Pořídil jsem si tuto knihu jen tak. Protože pracuji jako "ajťák" docela mne oslovilo, kolik z moderního světa je v knize obsaženo. Navíc to má i hlavu a patu. Děj knihy má ukázat, že s dravým mládím se má počítat, protože může významně přispět k řešení záhadných problémů dnešního světa.
Dějová linka je velmi zajímavá, protože poměrně dlouho vás autor ponechá v nevědomosti, ale přitom do vás již sází semínko pochybností. Hlavní hrdina je trochu podivný v tom, že sám jakoby nedělá nic, jedná až poté, co ho někdo navede nebo přikáže, aby na něco přišel.
A nakonec je v knize popsán odvěký model toho, že nové je lepší než staré, ale zároveň staré může přinášet jistou kvalitu právě proto, že to je staré a nemáme se toho zbavovat proto, protože je to staré. A jisté tradice a úcta taky není k zahození, ale nutně to neznamená, že si před ní sedneme na zadek. Zároveň zjistíte, že pravidla jsou pravidla, ale někdy je dobré je porušit, abyste vzápětí mohli vymyslet nová...

elcapitano
14.04.2016

Za poslední dobu asi nejsoučasnější kniha, co jsem četl ..google, aktuální technologie.. a navíc namícháno s tajným společenstvím. Trochu přitažené za vlasy, ale milé, pozitivní a zábavné.
Ideální do nějaké hipsterské kavárny.

bastina
10.03.2016

Skvelá kniha :)

teresinha
23.02.2016

Nápad mě nadchl, začátek vtáhl, ale asi tak v polovině jsem se začala nudit. Najednou to celé moc zavánělo tajnými společenstvími, kolem pobíhali podivní chlápci v hábitech a zaklínali se receptem na nesmrtelnost. Takhle jsem si moderní knihomolský příběh říznutý online světem fakt nepředstavovala. Ale závěr to vylepšil. Pointa sice vypadá obyčejně ve srovnání s tím, co vypadalo, že z toho vyleze, ale já jsem za to ráda. Závěr je maličko patetický, ale zároveň veškerou předešlou patetičnost stírá. Až si to přečtete, pochopíte, jak to myslím. Tři hvězdičky jsou možná málo, je to příjemné čtivo, ale v mých očích to výš nedosáhne. To však neznamená, že jsem se nebavila, chcete-li malou hipstersky geekovskou jednohubku, nebudete zklamaní :)

mora.nocna
31.01.2016

Pekna knizka, posledne slova boli super. Btw Mr. Penumbru som si automaticky predstavila ako profesora Huberta Farnswortha z Futuramy :D

evickakyticka
12.12.2015

Kniha má dobrý nápad, ale ten se nakonec celý překombinuje a přetechnizuje, takže výsledek nic moc. Ket mi byla nesympatická, její práce mi byla nesympatická a slovo googláci už nikdy nechci slyšet :)

WereNee
03.12.2015

Laskavá vtipná kniha o střetu starého (tajné společenství luštící staletou knihu) a nového (googlu a programování).

Sklenička
03.12.2015

Milé, oddechové čtení. Jsou tam sice záhady a tajný spolek, ale nejsou to žádní knižní padouši, ale normální lidi zažraní do knih s lehce pošahaným šéfem. Skvělé propojení knižního a počítačového světa.

anickalysano
22.10.2015

Moc pekne jsem si to uzila. Prijemny styl psani, zajimave postavy, knizni prostredi, trochu zahad a tajnych spolku. Supr knizka!

knihkupectví Silicon Valley

Robin Sloan