Nonstop knihkupectví pana Penumbry

Do knihkupectví pana Penumbry v San Francisku nastoupí na noční směny nový prodavač Clay Jannon, webdesigner, který přišel o předchozí místo kvůli ekonomické krizi. Zákazníků není mnoho a do obchodu se vracejí stále titíž — ale vlastně si nikdy nic nekoupí. Místo toho si půjčují obskurní svazky ze zadních koutů obchodu a hlásí se k členství v jakémsi tajemném klubu pana Penumbry. Zdá se, že knihkupectví je jen zástěrkou něčeho většího. Clay se spoléhá na to, že mu jeho přátelé — Neel, podnikatel ze Silicon Valley, a Kat, specialistka na vizualizaci dat zaměstnaná v Googlu — pomohou zjistit, co se vlastně v jeho novém zaměstnání děje. Z chování zákazníků vypozoruje zvláštní vzorec, který je poté zavede k šifrovaným zprávám. Ukazuje se, že tajemství pana Penumbry dalece přesahují zdi knihkupectví....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166119/nonstop-knihkupectvi-166119.jpg 3.8383
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Host

Mr. Penumbra´s 24-Hour Bookstore (2012)

Kniha Nonstop knihkupectví pana Penumbry

Taj-ka

Skoro se stydím dát ty dvě hvězdy. Ono je to opravdu čtivé, ale ta zápletka, ten tón (to nějak sponzoroval google??) a hlavně i ten konec to nějak shodily. Uvědomila jsem si, že to je jeden z mála současných amerických románů, co jsem četla, tak mi možná chybí pochopení a kontext.

ivana02

Velice pěkná knížka - knížky, knížky a tajemství. Zajímavý děj, kouzelná atmosféra starého knihkupectví. Netřeba víc dodávat, mně se kniha líbila už jenom proto, že je plná knížek :-)

Ivuska.09

Na knihu Nonstop knihkupectví pana Penumbry jsem se hodně těšila. Všichni v mém okolí, kteří ji četli, ji chválí. Nemohu říct, že je špatná - to rozhodně dne, dokonce se chystám i na novelu o Ajaxovi (možná jsem právě ji měla přečíst jako první, uvidíme), ale asi jsem čekala ještě trochu víc. V ději bylo pár míst, které mě moc nebavily. Pokud však máte rádi knihy a fantasy, mohl by to být váš šálek čaje.

Sahir
24.12.2018

zklamala mě

Boba289
15.12.2018

Není to tak úplně Umberto Eco, jak slibovali na přebalu, ale za přečtení stojí, pokud hledáte příjemnou knihu, ne příliš náročnou, spíše milou a pozitivní. Jejím kladem je, že čtenáře upozorní na skutečně zajímavou historickou osobnost A. Manutia a může povzbudit zájem o typografii.

Toffee
04.12.2018

Na straně 200 jsem definitivně odložila. Proč se trápit, když je tolik jiných knížek, co volají "přečti mě"? První kapitoly ještě jakž takž šly, i když neslibovaly nic světoborného, ale pak to drhlo čím dál víc. Bylo to nudné, zdlouhavé, nepříliš zajímavé.

kahuda01
21.11.2018

První polovina knihy se mi líbila, ale postupně mě začala nudit, až jsem se skoro těšil, že to budu mít za sebou...
Nic moc.

trudoš
14.11.2018

Jsem holt stará bačkora, která bude až do smrti nenávidět moderní technologie a nikdy se nezbaví despektu vůči sociálním sítím. Právě na těchto dvou věcech totiž román Robina Sloana stojí, přestože název by mohl evokovat jiné dojmy. Tím však nechci říct, že by Nonstop knihkupectví pana Penumbry nebylo zábavné, jen je určené pro příliš specifickou sortu lidí, a kupodivu nejde pouze o ty, co se rádi lísají ke knihám. Stylizovaná nadsázka ovšem dává vyprávění mile odlehčený tón, díky čemuž člověk naštěstí zápletku moc neřeší. Je mu totiž jasné, že už v první třetině se obloukem vyhnula Kansasu, a pravidla proto nepravidlují. Škoda jen, že chyběl princip napětí, který by mě popoháněl při čtení. Řeší se tady sice „velká záhada“, jenže zároveň nikomu nic nehrozí. Navíc jsem si nedokázal pomoci a zpětně se snažil rozklíčovat, o co komu vlastně šlo. A přiznám se, že neúspěšně, přičemž finální odhalení o smyslu života, bylo pro mě spíš zklamáním. Vážně jsem doufal, že Paulo Coelho je jen jeden.

knihkupectví Silicon Valley

Robin Sloan