Nonstop knihkupectví pana Penumbry zajímavosti

Nonstop knihkupectví pana Penumbry
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166119/bmid_nonstop-knihkupectvi-166119.jpg 4 460 460

Do knihkupectví pana Penumbry v San Francisku nastoupí na noční směny nový prodavač Clay Jannon, webdesigner, který přišel o předchozí místo kvůli ekonomické krizi. Zákazníků není mnoho a do obchodu se vracejí stále titíž — ale vlastně si nikdy nic nekoupí. Místo toho si půjčují obskurní svazky ze zadních koutů obchodu a hlásí se k členství v jakémsi tajemném klubu pana Penumbry. Zdá se, že knihkupectví je jen zástěrkou něčeho většího. Clay se spoléhá na to, že mu jeho přátelé — Neel, podnikatel ze Silicon Valley, a Kat, specialistka na vizualizaci dat zaměstnaná v Googlu — pomohou zjistit, co se vlastně v jeho novém zaměstnání děje. Z chování zákazníků vypozoruje zvláštní vzorec, který je poté zavede k šifrovaným zprávám. Ukazuje se, že tajemství pana Penumbry dalece přesahují zdi knihkupectví.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host
Originální název:

Mr. Penumbra's 24-Hour Bookstore , 2012


více info...

Zajímavosti (3)

Pokud se podíváte pozorně na obálku nakl. Host (2013), můžete spatřit nápis "24 HOUR OPEN", tedy "Otevřeno 24 hodin". Na zadní straně je pak nápis "BOOKSTORE" - "Knihkupectví". (paulhunter)


Účet @newbagel na Twitteru, který založila hlavní postava románu - Clay Jannon, ve skutečnosti také existuje. (paulhunter)


Samotný autor se přes Twitter vyjádřil velice nadšeně k českému vydání (nakl. Host), kdy vyzdvihl především obálku a překlad názvu. (paulhunter)


Štítky knihy

prvotina americká literatura knihkupectví Silicon Valley

Autorovy další knížky

Robin Sloan
americká, 1979
2013  75%Nonstop knihkupectví pana Penumbry
2018  70%Kvásek
2014  83%Ajax Penumbra 1969