Nonstop knihkupectví pana Penumbry

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Do knihkupectví pana Penumbry v San Francisku nastoupí na noční směny nový prodavač Clay Jannon, webdesigner, který přišel o předchozí místo kvůli ekonomické krizi. Zákazníků není mnoho a do obchodu se vracejí stále titíž — ale vlastně si nikdy nic nekoupí. Místo toho si půjčují obskurní svazky ze zadních koutů obchodu a hlásí se k členství v jakémsi tajemném klubu pana Penumbry. Zdá se, že knihkupectví je jen zástěrkou něčeho většího. Clay se spoléhá na to, že mu jeho přátelé — Neel, podnikatel ze Silicon Valley, a Kat, specialistka na vizualizaci dat zaměstnaná v Googlu — pomohou zjistit, co se vlastně v jeho novém zaměstnání děje. Z chování zákazníků vypozoruje zvláštní vzorec, který je poté zavede k šifrovaným zprávám. Ukazuje se, že tajemství pana Penumbry dalece přesahují zdi knihkupectví....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166119/nonstop-knihkupectvi-166119.jpg 3.8408
Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Host
Orig. název

Mr. Penumbra's 24-Hour Bookstore, 2012

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (4)

Pokud se podíváte pozorně na obálku nakl. Host (2013), můžete spatřit nápis "24 HOUR OPEN", tedy "Otevřeno 24 hodin". Na zadní straně je pak nápis "BOOKSTORE" - "Knihkupectví". (paulhunter)


Účet @newbagel na Twitteru, který založila hlavní postava románu - Clay Jannon, ve skutečnosti také existuje. (paulhunter)


Samotný autor se přes Twitter vyjádřil velice nadšeně k českému vydání (nakl. Host), kdy vyzdvihl především obálku a překlad názvu. (paulhunter)


Ocenění

2013 - YALSA Book Awards (Axel Awards)

Štítky

knihkupectví Silicon Valley americká literatura prvotina

Autor a jeho další knihy

Robin Sloan
americká, 1979

Kniha Nonstop knihkupectví pana Penumbry je v

Právě čtených9x
Přečtených506x
Čtenářské výzvě37x
Doporučených32x
Knihotéce176x
Chystám se číst238x
Chci si koupit27x
dalších seznamech2x